Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kadınların Çalışması

Tehlikenin farkındamısınız ? Siyonizmin ve kapitalizmin gizli Planı; Kadını evinin dışına çekmek. Birçok hanım kardeşimiz okula veya işe gitmek süslü gösterilerek ev dışına çekilmiştir. Müslüman aile yapısı günümüzde hızla bozulmaktadır. Medya ve bazı çevreler ev hanımı olmayı demode ve banal gösterilerek kadını ait olduğu ve en doğal çevresi olan evinin dışına çekiyor.Dünyanın en kıymetli mesleğidir annelik. Anneler toplumun tarlasıdır. Tarlalarımız evin dışında bozulmakta...Artık mütedeyyin dediğimiz ailelerin kızları bile çeyrek tesettürü ile hatta makyaj yaparak iş hayatında veya okul hayatında yer almakta hiçbir beis görmemekteler. Kadınlar cenneti olan evine artık dönmeli. Kadınlar eve dönünce artık toplum ekonomisine de bereket gelecek, işsizlik çözülecek. Bu kör gidişinin artık bir sonu olmalı...

Yazinizin büyük bir kismi dogru.

Yalniz tesettürüne dikkat ederek, ya da evinin geçimi için mecburen çalismak zorunda olan (ve yine edebinde adabinda olan) bayanlari yazinizdan müstesna kilmak isterim.

no comment.

no comment.

Neden kardesim? Bence paylasin, merak ettim bu konuda ne dusundugunuzu :)

Bilginin yolu okuldan sokaklardan geçtiğine göre ve Kadınlar erkeklerin bulunduğu mekanlara doluyorsa sonuç değişmez ha tesettürlü ha değil...
elimde olsa Kadınları Çalışma hayatından ATARIM ve İşsizliğe de ÇÖZÜM olur

Bilginin yolu okuldan sokaklardan geçtiğine göre ve Kadınlar erkeklerin bulunduğu mekanlara doluyorsa sonuç değişmez ha tesettürlü ha değil...
elimde olsa Kadınları Çalışma hayatından ATARIM ve İşsizliğe de ÇÖZÜM olur

Kadinin asil yeri evi ve çocuklarinin yeridir. Buna katiliyorum. Ama yinede bazi kadinlarin gerçekten mecburen çalismak zorunda kalmalarida yine erkekler yüzünden. Her koca hanimina iyi baksa, her baba kizina iyi baksa? Tabi hastalik v.s. yüzünden elinden baska birsey gelmeyenleri tenzih ediyorum.

Yada hiç mi mümkün degil, kadinlarin ve erkeklerin ayri ayri ortamlarda çalismalari ve okumalari? Mümkün tabi ama bunu yapmak isteyen yok..

Herkesin maddeye taptığı, kardeşlerin kardeşlerini çiğ çiğ yediği herşeyin parayla ölçüldüğü bu dönemde bir çok kadına çalışmaktan başka seçenek bırakmıyorlar.

Diğer bir noktada kadınların zaten çalışmak zorunda oldukları alanlar var..

Örneğin sağlık sektörü, eğitim sektörü vs. vs.

Herkesin maddeye taptığı, kardeşlerin kardeşlerini çiğ çiğ yediği herşeyin parayla ölçüldüğü bu dönemde bir çok kadına çalışmaktan başka seçenek bırakmıyorlar.

Diğer bir noktada kadınların zaten çalışmak zorunda oldukları alanlar var..

Örneğin sağlık sektörü, eğitim sektörü vs. vs.

Gerçekten çalışmak zorunda olan ve uygun mekanlarda çalışan, ayrıca sadece kadınların çalışmak zorund olduğu alanlardaki kadın istihdamı oranlama yapılırsa binde birdir. İstisnalar kaideyi bozmuyor maalesef fakat mahremiyete önem vererek uygun mekanlarda çalışanlara sözüm yok..

kardesim bi kariyer yapip calismadigim icin evde kalan birini taniyorum..... ben :) sakayla karisik bu gercek bi yana... kariyer sahibi calisan bi bayan her zaman revansta ... dostlari var arkadaslari var vs etrafinda buyuk bir kalabalik var... ama bunu yapma bakim... etrafinda yuzune bakan insanlar sayili ve kacanlarda cabasi

ne yazık ki içinde yaşadığımız toplum artık öyle..

Askeriyede yanlış bir mantık vardır. Uygun adım yürümeye başlarken daima sol adımla başlanır. Herkes yanılarak sağ ayakla başlasa sen doğrusunu yapıp sol ayakla başlayamazsın. Yani herkes yanlış yapıyorsa sende yanlış yap...sivrilme mantığı

erkek adam karısını çalıştırmaz..............çalıştırıyorsa vebaline katlanır...mecburmuş...ALLAHIM HİÇ BİR KADINI MECBUR ETMESİN..kamuda çalışanların yüzde doksanı mecbur değil çift maaşlı...asrımızın kanayan bir yarası..tesettür mü kaldı.güldürmeyin adamı...mevcut karma okullarda okutmakta.mevcut karma çalıştırmakta.haramdır.haram olduğuna yüzde bir milyon inanırım

Askeriyede yanlış bir mantık vardır. Uygun adım yürümeye başlarken daima sol adımla başlanır. Herkes yanılarak sağ ayakla başlasa sen doğrusunu yapıp sol ayakla başlayamazsın. Yani herkes yanlış yapıyorsa sende yanlış yap...sivrilme mantığı

Ama öyle yani. Okumamis, yada ise gitmeyeni insanlar ciddiye bile almiyorlar. Dogrumu? Degil tabi. Ama çevre insanlari bir yerlere götürüyor iste. Onlara uymak istemiyorsan iradenin çok güçlü olmasi gerekiyor.

Yukarida kitapci kardesimizin de dedigi gibi, çalismayan bayani bir çok erkek es olarak bile görmek istemiyor.

Ama öyle yani. Okumamis, yada ise gitmeyeni insanlar ciddiye bile almiyorlar. Dogrumu? Degil tabi. Ama çevre insanlari bir yerlere götürüyor iste. Onlara uymak istemiyorsan iradenin çok güçlü olmasi gerekiyor.

Yukarida kitapci kardesimizin de dedigi gibi, çalismayan bayani bir çok erkek es olarak bile görmek istemiyor.

Medyanın oyunu bu. Medaya ev hanımlığını sürekli aşağılıyor. Bence kadının en doğal ortamı evi. İnciyi değerli yapan incinin istiridye içinde saklı olmasıdır. Oyuna gelmemek lazım. Şimdi herkes ORGANİK peşinde, bence çalışmayan bayan daha çok tercihe layıktır. Bakış açısı meselesi... :=D:

Helal kazanç için rızık peşinde koşmak hem erkek hem kadın her müslüman için şarttır.
Ama kadının çalışması belli şartlar altında olursa helal olur.
Erkeklerle iç içe bir ortam olmayacak.
Mesela kreş gibi ortamlar kadınlar için uygundur.
Ya da sadece kadınların alışveriş yaptığı kesin olan, erkeklerin nadiren uğrayacağı bir ticarethanede çalışabilir. Aslında bu bir ihtiyaçtır da.
Bir kadın, kendine kadınlara mahsus giyim-süs vesaire alışverişi yapacağı yerlerde kadın satıcı bulunursa daha rahat alışverişini yapar.

Ama Allah rızasına uygun davranmak şart. Ben sadece kadınlara satış yapılan dükkanlarda şöyle birşeye sık sık rastlıyorum.
Bir kız çocuğu okulunu bitirmiş, ya ailesine destek ya da kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kadınlara satış yapan bir işyerinde çalışmaya başlıyor.
Başı da örtülü vesaire... Buraya kadar herşey iyi güzel.
Ama bir bakıyorum, o kız içeride müşteri olmadığı her dakika kapının önünde sağı solu izlemekte. Etrafta onlarca dükkan ve esnaf var. Ne idüğü belirsiz yüzlerce insan var sağda solda.
Doğal olarak onlar da ona bakıyorlar, çünkü dikkat çekiyor. Tam bir şeytan pazarı. Alıcı-satıcı gözler ve bakışmalar... Ne anladım ben bu çalışmadan?

Mesele kişilerin tamamen kendinde ve niyetlerinde. Ve aile eğitiminde. Zaman kötü, çocuklar cahil. Allah Ümmet-i Muhammed'in evladını bir an önce bu kötü gidişattan uyandırsın.

Konfeksiyon atölyesi işleten bir tanıdığıma; "Neden kadın-erkek karma işçi çalıştırıyorsunuz ?" diye sorduğumda aldığım cevap çok ilginçti.. "Denedik bunu ; Sadece kadın işçi çalıştırdığımızda çalıştırmaya kadın eleman bulamadık, sadece erkek kadro kurduğumuzda çalıştırmaya erkek eleman bulamadık. Çalışanlarda işe girmek istiyenler de karma istiyor" dedi. Okullarda da durum aynı, düz okullar bir yana İmamhatiplerde yapılan bir anketin sonucu çok acı ama gerçek, ankete göre veliler karma öğretim istemesede öğrenciler karma sınıflarda öğretim istiyor..

Serbest Kürsü

MollaCami.Com