Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

TÜKETiM CILGINLIGI !

Son zamanlarda cevremdeki insanlara hediye almakta zorlaniyorum. Niye mi?
Cünkü: Insanlar alis veris kölesi olmus adeta. Diyelim ki bir cocuga hediye alacagim, ama bir düsünüyorum , o aile zaten oyuncakciyi neredeyse eve tasimis, kiyafet magazalarinida sanki eve tasimis. Eee durum böyle oluncada her ne alirsam alayim hic önemsenmeyecegini düsünüyorum.

Bir örnek daha. Diyelim ki yeni tasinan birine ev hediyesi alacagim, amaaaa biliyorum ki , ev sahibi zaten gecesini gündüzüne katmis, bütün evine igneden iplige marka esyalarla , dekorasyondan tabak canaga en pahalisindan almis...

E kitap almaya kalksam tv , cep telefonlari, internetten kimin okumaya vakti varki...

Arkadaslar sizlerin böyle insanlara alinabilecek hediye fikirleriniz varmi????

Ayrica böyle büyüyen cocuklarin sevinci ni calmiyor mu anne babalar sizce????

millet zenginleşti ve artık lüks ve marka peşinde...sonucuna da katlanacaklar.maneviyyat ve kanaat eksikliği fena hale getirir

Hiç birşey almayın kardeşim :)

bu kadar basit...

Ben de aslında bu konuya çok karşıyım. Evet usulen hediye vs götürülmesi ama buna mecbur edilmemeli kimse..

almak bir tarafa bir de BEĞENMİYORLAR!!

bu da kötü tarafı.. alınanlar çöp oluyor

almayın dedikodunuzu yapsınlar takmayın kafaya

ya da onlar adına sadaka verin :)

hediyeleşmek sünnettir.

Kardesim, bircok insan ev'ini elbette imkanlari nisbetinde güzel ve özverili hale gitirir.
Cok asiriya kacmamak sartiyla, bu gibi durumlari makul karsilamak gerekir.
Acizane yaptigim tecrübeler bana sunu gösterdiki, bircok insanin evinde igneden iplige herseyin en krali oldugu halde, bircoklarinin kütüphaneleri ya hic yok yada cok asiri mütevazi.
Ben yillardir gittigim her ev'e bir kitab almayi kendime adet edindim.
Sizede tavsiye ederim.

MÜCAHIDE KARDESIM COK HAKLISIN.
sen yine icinden geleni götür derim ben.cünki hediyenin degerini veren bicer.

Cevap yazan herkese cok tesekkür ederim, ellerinize saglik... Ama ben yine de bu konuda üzülmeye devam ediyorum, saniyorum insanlarin cogu dönülmeyen bir akintiya kaptirmis kendini,

Anlatmaya calisiyorum bazen ama bir kulaktan girip digerinden cikma olayi oluyor malesef...

Allah hidayet versin, ne diyelim...

Yilin 365 gününde bir vakit secdeye gitmeyen , ama ayyy kac gündür alisveris merkezlerine gidemedim diye dövünen insanlar var etrafimda ne yazikki.
Ve bunlar aileden, zaten aileden olmasa etrafimda olmazlar...

Neyse ben cok doluyum galiba....

Allah hidayet versin, ne diyelim...

Aminnn...

Sizde Seyyah99 kardeşimizin tavsiyesine uyun ve kitap alın, mutlaka okuyan biri çıkar.

Mesela çoğu aileler çocuğundan şikayet ediyor bunlara çocuk eğitimi ile ilğili kitaplar alabilirsiniz

veya namazla ilgili ve birde çocuklar için çocuk kitaplarıda alabilisiniz.

Bizce de en güzel hediye kitap, yok okumayı sevmiyorlar diyor iseniz

olmadı büyüklerede artık tatlı veya pasta ne seviyorlarsa onu alırsınız.

Aciz kardeşimizinde dediği gibi takmayın kafanıza gerekirse bize anlattığınız gibi onlara da bu açıklamayı yaparsınız :)

Çocuk kitapları

Kitap ile hediyeleşmek aslında güzel bir düşünce

Okumasalar bile en azından akıllarında şimşek çakar :)

belki okuyan çıkar

Serbest Kürsü

MollaCami.Com