Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bambaşka bir işletim sistemi!

Microsoft'tan, Windows'a hiç benzemeyen bir işletim sistemi geliyor! Amacı ise...

Microsoft, neredeyse hepimizin evine o ya da bu şekilde zaten girmiş durumda. Fakat Microsoft'un niyeti evde sadece bilgisayarlarımızda ya da oyun konsollarında sınırlı kalmak değil; tüm evi "akıllı" bir hale getirebilecek olan HomeOS isimli bambaşka bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor!

HomeOS'un ortaya çıkartacağı ev otomasyon sistemi, basit olarak el ile yaptığınız şeylerin kendiliğinden hallolmasına dayanıyor. Örnek vermek gerekirse, "akıllı evinizde" ışıkları sürekli açıp kapatmak zorunda değilsiniz.

Günün belli saatlerine göre hangi ışıkların yanacağını ayarlayabilir veya evden çıktığınızda tüm ışıkların kapanmasını ayarlayabilirsiniz. "Akıllı eviniz" siz eve dönüş yolundayken klimayı açabilir ve sizi serin bir şekilde karşılayabilir.

Microsoft'un bu sisteme daha ilgi çekici numaralar ekleyeceği kesin. Uzun süredir Washington Redmond'da akıllı evin bir prototipini zaten deniyordu dev şirket fakat ilk defa bu sistemi son kullanıcıya sunuyor...

Chip

Bu bilgisayarclar tembel olmasa bugünlere zor gelirdik :)

Teknoloji Haberleri

MollaCami.Com