Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Nisan Ayının En Faideli Üyesi (Oylama)

S.a Arkadaşlar..

Lafı uzatmaya gerek yok, konuyu zaten biliyorsunuz.. Nisan Ayının en faideli üyesini seçiyoruz.. Kuralları zaten biliyoruz.. Diğer yarışmaya katılan arkadaşları da bu yarışmaya dahil ettik..;)

En fazla 2 yarışmacı seçme hakkınız var.. Lütfen daha fazla seçmeyelim..

Buyrun oylamaya, farenize kuvvet :)

bukadar az kisi mi katilmis yani :) katildigimiz icinde biseycikler iisteriz yani :)

iki oyumuda kullandım hayırlı olsun bakalım
kime kullandıgımı söylemiyorum söyleyimmi :;-D:

hayırlı olsun cümleten

Hayırlı olsun yarışmamız sonuçları merakla bekliyoruz
Nisan ayının sonuna kadar yapılan paylaşımlarıda görerek ,biz son günlerde verelim oyumuzu bakalım kim daha gayretli :heheh:

oy veren vermeyen herkesten Allah razı olsun :)

Benim son günlerde bir derdim var, o yüzden buraya pek vakit ayıramadım.
Şöyle anlatayım: 1 sene öncesine kadar benim internetle alakam yoktu.
Buralarda ne olup ne bitiyor habersizdim. Duyuyordum da görmek, bizzat şahit olmak çok başkaymış.
Ben 1-2 haftadır nette araştırma yapıyorum.
O da tesadüfen başladı, şöyle ki;
facebookta bir sayfaya rastladım. Evliyaullah'a öyle iftiralar atılmış ki anlatamam.
Muhiddin-i Arabi hazretlerine sapık arabi lakabı takmışlar.
İmam-ı Rabbani'ye sapık imam diyor!
Söylemeye dilim varmıyor ama durumun vehametini anlayın diye söyleyeceğim: Mevlana'nın mesnevisi p...o hikayelerle dolu diyorlar!
Ve daha neler neler...
Dehşete kapıldım, çünkü bunu söyleyenler ateist solcu din düşmanı falan değil. Hepsi Allah'tan Kuran'dan bahsediyor.
Biraz daha araştırdım ve bunların vahhabi olduklarını anladım. Direk vahhabiyiz demiyorlar da her fikirleri oradan alınma.
Teymiye ve abduha ait fikirler var. M.İ. ve A.B. ve emsalleri fikir önderleri.
Burada hepiniz gerçi bunları biliyorsunuzdur da benim yeni yeni haberim oldu.

Bu sayfada yazılanlara cevaplar verdim, biraz da ilimlerini yoklamak için sorular sordum.
Kuru cahiller kardeşim! 3 ayet ezberlemişler dönüp dönüp delil diye onu sunuyorlar!
Epey mücadele ettim, artık bana cevap veremez hale geldiler. Yani ilmi olarak verecek bir cevapları yok.
Bişey bilmiyor zaten! Şaşkınlığımı anlatamam size. Hem bilmiyorlar hem de İmam-ı azamlara dil uzatıyorlar!
Bunlardaki nasıl bir cahil cesaretidir anlamadım gitti.
Baktılar bana cevap veremiyorlar, kişisel saldırı yapmaya başladılar.
Ahlaksız iftiracı gibi şeyler söylediler. Umurumda değil.
Orada bu dinin bugüne gelmesine gece gündüz hizmet edip vesile olan Evliyaullah'a neler söylüyorlar, bana bunu demişler hiç umurumda değil.
Onlar öyle dedikçe ben daha da yüklendim, "bana ilmi cevap verin, bırakın şahsımla uğraşmayı, sorularıma cevap istiyorum. Ben sizi susturdum siz beni susturamadınız."
Baktılar olmuyor, "diğer üyelerin tasavvuf ahlakını bozacaksınız" diyerek beni engellediler.

Şaşkınlık içindeyim günlerdir, çünkü araştırdım, facebookta bu tip onlarca sayfa açmışlar. Benim rastladığım bu kadar. Kimbilir daha nerelerde neler var.
İçim içimi yiyor, onlar oralarda cahil insanları kandırıyorlar ve inanın çok çalışıyorlar.
Öyle böyle değil. Onlarla mücadele etmek gerektiğini düşünüyorum, ama daha organize bi şekilde olmalı.
Yani bunların bu sayfalarına giderim, her gün birinde engelleninceye kadar uğraşırım, ya sonra? onlar yine devam.
Üstelik benim onlara yazdığım her cevabı silmişler başkaları cevapsız kaldıklarını görmesin diye.

Çok konuştum ve yeri de burası değil biliyorum. Arkadaşlar gerekiyorsa siler veya taşırlar.
Ama derdimi anlatmak istedim. Geceleri artık uyuyamaz hale geldim düşünmekten.
Ya o kıymetli alimlere velilere nasıl dilleri vardı da onları dediler ve diyorlar, hala şaşkınlığımı atamadım üzerimden.

sversene linki bana hackletiebilirsem hackletiyim ozelden :)

onların amacıda bu zaten popülerlik ve saf cahil müslümanları saptırmak

yada bircok kisi kin nefret kusuyor diye sayfayi sikayet ederse kapanir? facebookta anca sifre kirilabilir fakat biz hukuksal yapabiliriz ornegin herkes sikayet buttonuna basarak facebook sayfayi kapatir

hacklemek çözüm değil ki. bugün kapanır yarın yenisini açar.

sikayet edilirse de kapanir :) ben baska bir forumda boyle tip insanlarla karsilastim kafami karistirdilar ibni temriye felan oven tasavvufu kotuleyengibi vs... oyuzden ihya disinda baska foruma girmiyorum....

Hayırlı günler kardeşim, yokluğunuzun farkındaydık ama böyle bir sorun olduğunu bilemezdik elbette,

Hz Allah ıslah etsin böylelerini, işte tamda bu yüzden yani temiz internet, doğru bilgi için ihyadayız. Onları okuyan olduğu gibi bizide okuyan ve bişiler öğrenmeye çalışanlara doğruyu göstermek amacımız.

Bu tür topluluklara kendi başınıza bişileri anlatmaya çalışmak zor, çoğunluk o kafadaysa çok zor. İhya ve bizim gibi ehli sünnet site ve forumlara bu yüzden ihtiyaç var.

Oysa şimdi bireylere (ılmi yönden faydalı olabilecek kişilere) face vb ağlar bir rahatlık bir boşvermişlik empoze ediyor. Bu yerlerde sadece vakit harcıyorlar.

Oysa ehli sünnet site ve forumlara gereken ilgi ve alakayı gösterseler, destek olsalar, face i bu yönde kullansalar bahsettiğiniz grubun karşısında daha kuvvetli olunabilir. Bu saydıklarım sadece maddi tedbirler, en büyük tedbir elbette dua...

Siz kendinizi hırpalamayınız, gerekeni yapmış emri bilmaruf nehy anilmünkeri işlemişsiniz. Hakkı söylemiş sonuna kadar savunmuş anlatmışsınız, artık ruzi mahşerde " biz duymadık, bilmiyorduk" diyemezler.

Hz Allah gayretinizi artırsın.

bu arada bi ricada bulunmak istiyorum ihya nin ve kardeslerinin facebook sayfasi var fakat surekli hadis paylasiyolar farkli seylerde paylasinilsa daha iyi olabilir:)

Suvari adminize duyuralım,

Ben face vb sosyal ağları bu konuda ehil olanların, özel yaşamı ile değil hizmet gayesi ile kullanılması taraftarıyım. Aman şunun fotoğrafı nasıl, falanca duvarında hangi komik resmi paylaşmış gibi şeyler için değil sadece hizmet için kullanmalı. Tabi bu kadar sosyal bir ortamda dağılmadan dağıtmadan sadece hizmet etmek zor olsa gerek.

Bu yüzden asıl olan ihyada yani yuvamızda daha neler yapabiliriz, neler ekleyebiliriz burada daha nasıl faydalı olabiliriz bunlara konsantre olmak lazım.

İşin özü tabiki daha fazla insana ulaşalım ama kendimizi kaybetmeden :)

Hayırlı günler kardeşim, yokluğunuzun farkındaydık ama böyle bir sorun olduğunu bilemezdik elbette,

Hz Allah ıslah etsin böylelerini, işte tamda bu yüzden yani temiz internet, doğru bilgi için ihyadayız. Onları okuyan olduğu gibi bizide okuyan ve bişiler öğrenmeye çalışanlara doğruyu göstermek amacımız.

Bu tür topluluklara kendi başınıza bişileri anlatmaya çalışmak zor, çoğunluk o kafadaysa çok zor. İhya ve bizim gibi ehli sünnet site ve forumlara bu yüzden ihtiyaç var.

Oysa şimdi bireylere (ılmi yönden faydalı olabilecek kişilere) face vb ağlar bir rahatlık bir boşvermişlik empoze ediyor. Bu yerlerde sadece vakit harcıyorlar.

Oysa ehli sünnet site ve forumlara gereken ilgi ve alakayı gösterseler, destek olsalar, face i bu yönde kullansalar bahsettiğiniz grubun karşısında daha kuvvetli olunabilir. Bu saydıklarım sadece maddi tedbirler, en büyük tedbir elbette dua...

Siz kendinizi hırpalamayınız, gerekeni yapmış emri bilmaruf nehy anilmünkeri işlemişsiniz. Hakkı söylemiş sonuna kadar savunmuş anlatmışsınız, artık ruzi mahşerde " biz duymadık, bilmiyorduk" diyemezler.

Hz Allah gayretinizi artırsın.

Evet haklısınız da her gün kandırılan müslümanları düşününce perişan oluyorum.
Bakın kitapçı kardeşimizle de uğraşmışlar. Aman kardeşim en doğru yerdesiniz, sakın gitmeyin oralara.
Hepimiz biliyoruz, itikat çok önemli birşey.
İnsanın itikadı sağlamsa zaman zaman günaha da dalsa döner dolaşır doğruyu bulur.
Ama itikat bozuksa ömrübillah namaz kılsa oruç tutsa ne fayda.
Bu çakallar namazla oruçla oynamıyor, direk itikada saldırıyorlar.
Bu ümmetin itikadı da bozuldu mu artık kıyamet geldi demektir.
Allah onları muvaffak etmesin, hilelerini ayaklarına dolasın. O üstazlara uzanan diller kökünden kopsun inşallah.
Hayatımda hiç beddua etmemiştim, onu da ettirdiler.

dogruyu hissedirim ama cevap yazamam tam tessekurlu sizin gibi... artik bu evliyulahin himmetimidir nedir bilemeyicem buyuk bi olasilik oyledir.... siz dogru olani yapip birkez aciklamissiniz.... nasibi olana Allah yol gosterir

Yarışmalar

MollaCami.Com