Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Amatör çalışmalar

Kitapçı kardeşim koyunca ben de heveslendim :)

[ATTACH=CONFIG]92[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]93[/ATTACH]

Çok güzel çalışmalar, elinize sağlık :)

İhyamız yetenekli arkadaşlarla dolu maşallah :)

tekniği nedir merak ettim 3 boyutlu gibi

biraz buyut goremiyorum... guzel farkli calismalar... ruh hastasisimin dermisim saka ha ....

bu arada bende bu tarz seyler yapmak istiyorum ama kurs almam gerekiyor... bi turlu nasip olmadi su kurs olayi bu aralar cok haracamali bi donemdeyim gine basliyamiyacam :)....bide biraz sabirli olmaliyim cunku cok kisa surede biseyi cikartmaya calisiyorum...... ben bunlara bakinca huzur duzen ve tertiip goruyorum bu arada :)

buyutme geregi duydum....

çok hoş görünüyor ^^ ne deniyor bu çalışma türüne? ve kullandığınız boya ne boyası? merak ettim ^^

bu arada bende bu tarz seyler yapmak istiyorum ama kurs almam gerekiyor... bi turlu nasip olmadi su kurs olayi bu aralar cok haracamali bi donemdeyim gine basliyamiyacam ....bide biraz sabirli olmaliyim cunku cok kisa surede biseyi cikartmaya calisiyorum...... ben bunlara bakinca huzur duzen ve tertiip goruyorum bu arada

Teşekkürler :) Kursa gitmedim, kendi kendime yapıyorum. Tezhib'e gidip daha profesyonel çizmeyi istiyorum da vaktim yok.

Çok güzel çalışmalar, elinize sağlık

İhyamız yetenekli arkadaşlarla dolu maşallah

tekniği nedir merak ettim 3 boyutlu gibi

Tekniği var mı bilmiyorum. Doğaçlama diyelim. Çok teşekkürler :)

çok hoş görünüyor ^^ ne deniyor bu çalışma türüne? ve kullandığınız boya ne boyası? merak ettim ^^

Arapça graffiti denilebilir herhalde :D Ya da modern hat. Keçeli kalem kullanıyorum. Çok teşekkür ederim :)

Eğitim almadan sadece doğaçlama ile yaptıysanız gerçekten tebrik etmek lazım..çok başarılı çalışmalar olmuş..
Bu tür sanat dalları emek ve sabır ürünüdür ..Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz zümrüdü anka kardeşim..

Hat sanatı içinde birde Arapça graffiti bölümümü açsak acep nasılsa bu konuda zümrüdü anka kardeşimiz meraklıları için bilgiler paylaşır :heheh:

Gerçekten çok başarılı çalışmalar.. Devamını merakla bekliyoruz kardeşim ;)

Hat sanatı içinde birde Arapça graffiti bölümümü açsak acep nasılsa bu konuda zümrüdü anka kardeşimiz meraklıları için bilgiler paylaşır

Haklısınız adminim.. Böyle bir bölüm çok iyi olur kanaatindeyim.. Çünkü ihyamızda keşfedilmeyi bekleyen çok büyük yetenekler var.. :)

Eğitim almadan sadece doğaçlama ile yaptıysanız gerçekten tebrik etmek lazım..çok başarılı çalışmalar olmuş..
Bu tür sanat dalları emek ve sabır ürünüdür ..Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz zümrüdü anka kardeşim..

Hat sanatı içinde birde Arapça graffiti bölümümü açsak acep nasılsa bu konuda zümrüdü anka kardeşimiz meraklıları için bilgiler paylaşır :heheh:

Gerçekten çok başarılı çalışmalar.. Devamını merakla bekliyoruz kardeşim ;)

Haklısınız adminim.. Böyle bir bölüm çok iyi olur kanaatindeyim.. Çünkü ihyamızda keşfedilmeyi bekleyen çok büyük yetenekler var.. :)

Teşekkür ederim arkadaşlar teveccühünüz :) Osmanlıca ve arapça yazmayı küçük yaşlarda öğreniyoruz, arkadaşlar bilirler.
Resim yapmayı çocukluğumdan beri çok severim ama mümkün mertebe suret yapmamaya çalışıyorum. Yapsam da ayrıntılı değil, silüet ya da gölge gibi yapıyorum.
Eee resimde suret işini es geçince seçenekler azalıyor. Ben de arapça ve resmi birleştirerek graffiti tarzında bişeyler yapıyorum kendi kendime.
Aslında çok vaktim de olmuyor ama bazen günün yorgunluğu kafanın yorgunluğu stres ağır basınca deşarj olmak için yapıyorum, iyi geliyor.

Arapça graffiti bölümü açarsanız, boş zamanlarımda o konuyu doldururum. Bu konuya ilgim var evet. Bir ara arap ülkelerinde graffitinin sürecini ve gençlerin neden böyle şeylere yöneldiğini araştırmıştım. Bunun şimdilerde birer birer yıkılmakta olan baskıcı ve diktatör yönetimlerle çok ilgisi var. Baskıcı derken şeriatten bahsetmiyorum.
Zaten şeriatı tam manasıyla uygulayan çok çok az. Bir çok ülke kendi geleneklerini ve yöneticilerin keyfi kararlarını şeriatmış gibi gösteriyorlar. Yani kanunlarında şeriatin emirleri de var, keyfi uygulamalar da var. Her şey birbirine karışmış. İşte bu karışık ortamlar gençleri isyana sürüklemiş ve bunu duvarlara graffiti şeklinde yansıtmışlar.
Filistin bölgesindeki graffitilerin hedefi ise tamamen İsrail. Orada duvara yansıyan isyan cümlelerinin boyutu çok daha farklı.

Türk - İslâm Sanatları

MollaCami.Com