Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Gelecek yıl nerede olacaksınız

Kendinize hiç böyle bir soru sordunuz mu? Hiç böyle bir soru üzerinde düşündünüz mü? Yoksa bu soru da nerden çıktı mı diyorsunuz?
Gelecek yıl nerede olacağım? Herhalde iyi bir lisede olurum. Ya da önce biraz çalışayım, netlerimi göreyim ona göre düşünürüm.

Belki de SBS'ye girdikten sonra puanımı görünce karar veririm diyorsunuz.
SBS'ye hazırlanan sizler için bu sorunun cevabı çok önemli. Çünkü bu süreçte başarıyı yakalayabilmeniz için yapmanız gereken ilk işi,
kendinize ulaşılabilir bir hedef belirlemektir. Yani gelecek yıl nerde olmak istiyorum sorusunun cevabını vermektir. Vereceğiniz cevap
sizin için çok önemlidir.
Sınavlarda başarılı olmak istiyorsanız hedefinizi belitleyip, o hedefe odaklanmanız gerekmektedir.
Hedef, belli bir zaman diliminde ulaşmak için gayret edeceğiniz noktadır. Yapacağınız çalışmaların verimli olabilmesi ve istenilen
sonuçları verebilmesi için, "Ne için" çalıştığınızı çok İyi bilmeniz gerekir. İşte hedefiniz "Ne için" çalıştığınızın cevabıdır.

Hedef sizi motive edip çalışma isteğinizi arttıracak güçtür. Bir hedef belirleyip ona ulaşma gayreti içinde olmak enerjinizi arttıracak,
gerekli gücü ve çalışma isteğini yakalamanızı sağlayacaktır.
Eğer hedefiniz yoksa ders çalışmak için makul bir nedeniniz de yok demektir.
Hedef, hazırlık sürecinde motivasyonunuzu devamlı üst seviyede tutmanıza yardımcı olacaktır. Hedefi olmayan bir
öğrenci potansiyelini önemsiz işlere harcar. Böyle bir öğrencinin nasıl çalışacağına karar verip çalışmalarını sürdürmesi zordur.
Başarının tesadüfler sonucu gelmeyeceği açıktır. Başarı neye ulaşacağını önceden belirleyip ona göre çalışmakla elde edilir.
Belli bir hedefe yönelik yapılan çalışmalar başarıya ulaşmayı kolaylaştır. Haydi öyleyse... Hiç vakit kaybetmeden kendinize bir hedef belirleyin.

Hedefinize ulaşacağınıza inanır ve gerekli gayreti gösterirseniz önünüzde hiçbir engel olmadığını göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz
yeri belirlemek. Şimdi bir kere daha soruyorum: Gelecek yıl nerede olacaksınız?

(İhyaforum.com - Müderris )

Faydalı bir yazı olmuş sagol kardeş

anladim hedef belirlendi .... rahatsizlik engelini yenmek icin ve calismaya ve ogrenime tam gaz icin her turlu adim atildi insallah... Allahin guc kuvvet ve nasip etmesini bekliyorum insallah.... Allahin izniyle...

Allahu alem!

ben o hedefleri hep koydum ama o kader dedikleri şey var ya...!

istediğin kadar hedef koy kardeş :)

oyuzden Allah nasip ederse ... Allah in izniyle demek lazim.... istedigin kadar zeki ve caliskan ol, engeller cikabiliyor

Allahın izniyle hayallarimiz hedeflerimiz inşallah olacak,her şeyin hayırlısını versin Allahım..

çok güzel bir konu
büyüyünce ne olacaksınız diye sorulan sorulardan sonra kısa vadede sorulan güzel bir soru
Allah izin verirse 4. sınıf öğrencisi olacağım derslerden geçip
Bir de yüksek lisansa başvurmuş olacapım
Bir de memur olarak çalışmaya devan edeceğim bir yıl daha tecrübeli
Bir de bulunduğum kurumda bir sohbet grubu kurmuş olacağım özlediğim bir grup
Tabi nasip olursa

Kariyer Yolculuğu

MollaCami.Com