Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Rep gücü nedir neye göre belirlenir

Forumda mesajlarınızın yanında gözüken ya da gösterilen Rep Gücü diye birşey var

Bu rep gücü nedir?

Rep gücü bir üyenin başka üyeye bir REP verdiğinde verdiği rep değeridir..

Mesela rep gücü 1 olan 10 kişi bir üyeye rep verse rep değeri 0 ken 10 olur..

ama rep gücü 15 olan bir üye tek oy verdiğinde puan olan üyenin gücü 0 iken 15 olacaktır..

Rep gücü 40 mesajın altında olan üyelerin rep puanı gözükmez. 40dan sonra aldıkalrı rep puanlarını görebilirşer.

Aldıkalrı toplam Rep puanı 10'un altında olan üyelerin rep gücü 0'dır.. önce rep puanını artırmaya bakmalılar.

Rep gücünü etkileyen kriterler

1. foruma eklediğiniz mesaj/konu sayısı rep gücünüzü artırır. (şu an için 500 mesaj başı +1 rep gücü)
2. forumda aldığınız repler rep gücünüzü artırır.. (şu an için 100 repte bir rep gücü alıyorsunuz..)
3. foruma üye olduğunuz zaman rep gücünüzü artırır. (365 güne +1 rep puanı)

Sahip olduğunuz rep gücü değişkendir.. Bunu yükseltebilmek sizin elinizde.. :)

http://www.ihyaforum.com/usercp.php

yukarıdaki linke (ya da en üstten üye kontrol panaline) tıklayarak rep puanlarınızı ve en son hangi konudan rep aldığınızı görebilirsiniz..

teşekkürler bilgi için :)
yeşil renkte görünüyorlar üye kontrol panelinde.
kırmızı renkte görünen nedir? eksi puan mı?

Sagol kardeş bilgilendirme için

evet profilde alınan puanlar yeşil görünüyor ..peki renksiz olan yada gri renkte olan rep degeri olmayan kişiden alınan rep mi oluyor acaba ?

önceki yıldızlar daha güzeldi...

ben yıldızlarımı istiyorum...:(

bilgilendirme için teşekkür ederim Suvari kardeşim..

2 tane çıkması için çaba da sarfetmiyorum ama yine 2 tane çıkmış...

düzenlemede şimdi sil de yok, yetkili kardeşlerimiz buyrun...

önceki yıldızlar daha güzeldi...

ben yıldızlarımı istiyorum...:(

bilgilendirme için teşekkür ederim Suvari kardeşim..

hiç umurumda değil. hiç de ilgimi çekmedi çekmezde

bende kendimi sirf ters biri bilirdim :)

hiç umurumda değil. hiç de ilgimi çekmedi çekmezde

Rep puanı, üyenin itibarını ve forumdaki değerini gösterir. Paylaştığı yazıları okurken herkesce sevilen üyenin rep puanı yüksek olduğundan konularını güvenle okuyabilirsiniz vs :)

ben rep gucum dusuk diye kimseyi kiskanmiyorum ama dermisimmmmm

Rep puanı, üyenin itibarını ve forumdaki değerini gösterir. Paylaştığı yazıları okurken herkesce sevilen üyenin rep puanı yüksek olduğundan konularını güvenle okuyabilirsiniz vs :)

Bezirgan kardeşim farkında mısınız bilmiyorum..

dikkatinizi çekerim, yeni sisteme sonradan geçiş olunca,

o kadar emek vermiş kardeşlerimize bakın daha alt seviye de

ve daha az puanları onlara da haksızlık olmuş olur.:;)):

bu şekilde yazmanız okurlarımızı da üyelerimizi de olumsuz etkiler kanaatindeyim..

Sayın Reis kardeşim,ben şu konuda Anise'ye rep vermeye çalıştım olmadı

http://www.ihyaforum.com/mollaya-ozel/32410-keskulun-hikayesi.html

Rep yazan yere tıkladığımda şöyle bir yazı çıkıyor

Bu anise Mesajı yeniden değerlendirebilmeniz için başka Üyelerin Mesajlarınıda değerlendirmeniz gerekmektedir.

Aynı konuda iki kişiye daha verdim,sonra Aniseye vermek için tekrar denedim,olmuyo hala :confused:

Diğer rep verdiğim kişiye rep için tekrar tıkladığımda da şu çıkıyor,

Mesajı birden fazla kez değerlendiremezsiniz.

Sanırım rep verme konusunda daha fazla bilgilendirirseniz iyi olur.Ben şimdi o konuda verdim mi anlayamadım da,verdiğim için mi böyle oldu ki :confused:

Rep puanı vermelerinde kötüye kullanımları engellemek için bir limit var.. bu rakam 20 farklı üyeye puan verdikten sonra ile sınırlı idi.

fakat forumuza yeni alışım nedeni ile bu rakımı 5'e düşürdük. Bir üyeye rep puanı verdikten sonra 5 farklı üyeye de rep puanı vermeliyiz ki aynı üyeye tekrar verebilelim.. bu rakam ileride değişebilir tabi..

ben ne repi anladım nede madalyaları ... ! gerçekten :(

ben ne repi anladım nede madalyaları ... ! gerçekten :(

Rep eski forum sisteminde takdir ve ceza puanı dedigimiz olayın gelişmiş ve detaylı versiyonu diyebilirz

-Eski sistemde bir kişiye puan verdiginizde 1 puan vermiş oluyordunuz,şimdi ise rep degeriniz kaçsa 1 rep vermede okadar puan birden vermiş oluyorsunuz..
Rep degeriniz profilinizin hemen altında rep gücü olarak yazan rakam dır..yani siz birine rep puanı verdiginizde şuan rep gücünüz 15 ,dolayısıyla 1 defa rep verdiginizde o kişiye 15 puan gidiyor..fakat rep gücü 5 olan bir üye rep puanı verdiginde 5 puan vermiş oluyor..yani rep aldıgınız kadar kimden rep aldıgınızda önemli ;)

-Her üyenin rep gücü farklı ..yukarıda belirtildigi gibi rep gücü sürekli artıyor ve degişiyor..nasıl artıyor ? üyenin mesaj sayısı ,aldıgı rep puanları ,ve üyelik tarihi rep degerinin değişmesine neden oluyor artış sağlıyor..

-birde profilinizde isminiz hemen yanındaki online oldugunuzda yanan ışık degilde,isminizin altındaki yeşil çizgiler var bunlarda sizin başkalarından aldıgınız rep puanlarınızı temsil eden ve derecenizi gösteren simgeler ..bu yeşil çizgiler üzerine geldignizde üyenin rep puanlarıyla alakalı derecesini görebiliyorsunuz..ik adımını attı,bir adım öne çıktı,gayet güzel ilerleme,kıymetleniyor vs gibi..

örnegin cepni deki çizgiler üzerine geldgimizde cepni gurur duymaktayız ibaresi ile sizin derecenizi görebiliyoruz :) ki bu derece oldukça yüksek rep puanı alan üyelerin eriştiği bir derece :)

-Madalyalar ise yarışmalar yada forum enleri için verilmesi düşünülen bir çeşit ödül :)

peki + ve _ verdiğimde benim verdiğimi üye görüyor mu?

merhana ben ilk defa katıldım rabbim beni sizinle tanısmı vesile etti dayimi dostluk ve arkadalık olmasını rabbimden istiyorum allahım ayetleri ve kerimleri icin ögrenmeyi cok istiyorum yardımcı olursanız cok sevirim simdiden cok tesekkeür edediyorum

VBulletin Destek

MollaCami.Com