Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

farkında mıyız ?

Bizler az bir ömüre sahipken, farkına varamadığımız değerlerin ne kadar farkındayız?

basim dondu bu sorudan ... acaba ne kadar farkindayim

Yaşam telaşı, bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşı... "dünyalığımı hazır edeyim de benden sonra evlatlarım rahat etsin" şeklindeki düşünce yapısı.

Eskiden insanlar için dünya çok küçüktü; sadece bulundukları çevre...

Ama şimdi?

tv ve internetin yaygın hale gelmesi ve dolayısıyla insanların dünyasının birden, hızla büyümesi.

ve buna benzer bir çok neden...

Dünyaya geliş sebebimizi; "İnsanları ve cinnileri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım" (zariyat 56) maalesef unutarak yaşanan bir hayat.

Dolayısıyla bazı şeyleri göremeden farkına varamadan geçen bir ömür...

"Ya Rabbi Zatının Sıfatının Esmaının Ef'alinin hudutsuzluğunca hamdü senalar olsun" ::)

Bir kez daha hamd etmemize sebep oldunuz, Allah razı olsun.

Mollamıza hoşgeldiniz :)

Fâtiha”daki “İyyake na’budu ve iyyake nesta’iyn” sırrı->”Sadece Sana kulluk ederiz ve bunun farkındalığı için yardımını niyaz ederiz” sırrı
(El Esmâ ül Hüsnâ anlamlarını açığa çıkarmak suretiyle tüm yaratılmışlar olarak sana kulluk etmekteyiz ve bunun farkındalığına ermemiz için yardımını isteriz.)

FARKINDA OLARAK YAŞAMAK VE ÖLMEK ÜMİDİ İLE....

Sahip olduğumuz şeyler hakkında nadiren düşünürüz, ama sahip olmadığımız şeyler hakkında her zaman...

(Schopenhauer)

Dogru söze ne denir...

Rabbim bizlere sahip oldugumuz degerlerin farkina varmayi, kiymetini bilmeyi nasib eder insaallah..

Farkındamıyız!!!
Rabbimiz muhtelif ayetlerde kullarım İslama yüz çevirirlerse veya islamın emirlerine mugayir amel işlerlerse ben o kullarımın üzerine musibet veririm.
Nitekim geçmişte bu şekilde yaptım.
Rüzgar ile su ile zelzele ile kurbağa ile çekirge ile kırlangıç ile onları batırdım.
Onları yerle bir ettim, neye uğradıklarını şaşırdılar
Sizde küfre dalarsanız sizi de batırabilirim ey Muhammed ümmeti
buyurduğun ne kadar farkındayız...

Farkın, farkına varmak için farkındamıyız?
Bu alem tesadüfler eseri değil, niye geldiğinin farkındamısın?
Ölünce farkına varacaksın ama şimdi farketmenin güzelliginin farkındamısın?
Cennette bulamazsın ondan?? Nedir o??
Görmeden Yare tapan!
Seyrettiklerinin cennet eseri olduğunun farkındamısın? (bazıları da cehennem eseri)
Seyret bak alemi, aleminde seni seyrettiğinin farkındamısın...??

İnsan taşıdığı cevherleri, kabiliyetleri, yetenekleri, tekamülü ile ilişkili olarak insanlık boyutuna geçer ve insan-ı kamil ünvanına ulaşır. bizim aile dergisi

Yaşam telaşı, bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşı... "dünyalığımı hazır edeyim de benden sonra evlatlarım rahat etsin" şeklindeki düşünce yapısı.

Eskiden insanlar için dünya çok küçüktü; sadece bulundukları çevre...
-Dünyaya geliş sebebimizi; "İnsanları ve cinnileri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım" (zariyat 56) maalesef unutarak yaşanan bir hayat.

Dolayısıyla bazı şeyleri göremeden farkına varamadan geçen bir ömür...

kardeşlerim ilginize ayrı ayrı teşekkür ederim Allah razı olsun. ***Zatının sıfatının esmasının efalinin hudutsuzluğunca şükürler olsun Ya Rabbi! ***

Serbest Kürsü

MollaCami.Com