Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kim demiş mutlu olmak zor diye

Kim demiş mutlu olmak zor diye
Ailesi ve kendisini seven hiç kimsesi olmayan bir yetim kızla ilgili çok güzel bir masal vardır.

Kendini çok ama çok üzgün ve yalnız hissettiği bir gün, çayırda yürürken, bir çalıya küçük bir kelebeğin takıldığını görür. Kendini kurtarmak için çabaladıkça, dikenler onun narin bedenini daha çok hırpalar. Küçük yetim kız dikkatle kelebeği kurtarır. Uçup gitmek yerine, kelebek güzel bir periye dönüşür. Kız gözlerine inanamaz.

Peri, kıza, "Senin eşsiz iyi kalpli davranışın için, sana bir dilek dileme hakkı veriyorum."der.

Kız bir an düşünür, sonra "Mutlu olmak istiyorum." der.

Peri "Peki" der, ona doğru eğilir ve kulağına fısıldar. Sonra da ortadan kaybolur.

Kız büyüdüğü sürece, ondan daha mutlu kimse yoktur. Herkes ona mutluluğunun sırrını sorar. O ise gülümser ve "Sırrım, küçük bir kızken iyi kalpli bir periyi dinlemiş olmamdır."der.

Yaşlanıp, ölüm döşeğine düştüğünde, komşuları etrafına toplanırlar. Sırrının da onunla birlikte yitip gitmesinden korkmaktadırlar. "Lütfen bize söyle" diye yalvarırlar. "İyi peri sana ne dedi?"

Sevimli yaşlı kadın gülümser ve "Bana şöyle söyledi" der:"ne kadar güvende, ne kadar yaşlı ya da genç, zengin ya da fakir olursa olsun herkesin sana ihtiyacı var"

Kim demiş " Mutlu olmak zor diye " hayatı ince detayla yaşayan insanlar ufacık olaylarla mutlu olurlar..

O kadar zor değil mutlu olmak ve mutlu etmek ....
iktibas

cok sevimli bir paylasim

cok sevimli bir paylasim

Allah razi olsun , emeginize saglik.

Cümlemizden razi olsun inseallah

Güzel yüreğin hiç solmasın , mutluluk hep kapını zorlasın, dilerim Rabbimden güzel yüzünü görmek nasip olsun.
Rabbim niye desem kızarmı inananlar böyle saf iyi niyetli ama inanın çok uyanık olmalı , herkes öyle değil inanki...
Rabbim seni kurt düşüncelilerden korusun.
Eline yüreğine sağlık, bana duan şu olsun Rabbim bizi hep aynı yolda buluştursun.

Bukadar güzel misralara ne denirki beni cok duygulandirdin .rabbim senide benide hatta bütün molla ailemizi cennetinin bir kösesindede olsun bulustursun gönlüne yuregine saglik rabbim seni iki cihanda aziz kilsin

mutlu olmak gerçekten zor... sadece rahatlamaya ihtiyacım var. artık hayat beni çok yoruyor, herşey üzerime çökmek üzere. Yine de binlerce şükür Rabbim'e. herşey çok ağır bir şekilde üstüme geliyor durmadan bişeyler bulmak, paylaşmak anlatmak, anlatacak birine ihtiyacım var sanki. ya da o kadar kalabalığın içinde haykırmak istiyorum bu boş dünyada... anlamsız kelimeleri haykırmak istiyorum, belki rahatlarım, o rahatlamayla birazcık olsun mutlu olabilirim. ya da bir sinir krizi geçirmeliyim bilmiyorum. hayatımın anlamını kaybettiğini biliyorum. artık çevremdeki insanlardan, kurtlardan, çakallardan tilkilerden kurtulmak istiyorum. yaptığım tek şey Allah'la birlikte olma isteğimle yaptıklarım...

HAYAT İŞTE, YORUYOR NE DE OLSA... BOŞ YORGUNLUK, İÇİMDEKİ MÜTHİŞ BOŞLUĞUN VERDİĞİ YORGUNLUK...
nefsim mutlu oluyo şu durumda, ama inanın ne kadar zor geliyo bişeyler yapmak...

AFEDERSİNİZ, KİMSENİN CEVAP VERMESİNİ YA DA YORUM YAPMASINI İSTEMİYORUM, ÖZÜR DİLİYORUM. SADECE KENDİ HALİNİZE ŞÜKÜR EDEBİLİRSİNİZ BUNU OKUYUNCA...MODERATÖRLER KUSURA BAKMAYIN LÜTFEN... BURDA OKUYUP BOŞ BOŞ DOLANMAK HOŞUMA GİDİYOR SADECE...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com