Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kullarım Benden Ne İstiyorlar?

Allah'ın (c.c.) özel olarak görevlendirdiği melekler topluluğu, bir grup insanın bir araya gelerek Allah'ı (c.c.) zikrettiğini görürler. Sonra bütün melekler, hep birlikte kanatlarını açarak, insanları kanatlarıyla örterler. Böylece yer ile gök arası melek ile dolar. Allah'ı (c.c.) anıp öven topluluk dağılıncaya kadar onlarla beraber olurlar. İnsanlar dağılınca melekler göğre yükselirler. Allah (c.c.), her şeyi meleklerden daha iyi bildiği halde meleklerine sorar:

- Nereden geliyorsunuz?

- Dünyada yaşayan bazı kullarının yanından geliyoruz. Onlar bir araya gelmişler ve Seni (c.c.) tespih ediyorlardı Ya Rabbi.

- Kullarım bir araya gelmiş ne diyorlardı?

- "Subhanallah" diyerek Seni (c.c.) övüyorlar, "Allahu Ekber" diyerek Seni (c.c.) en büyük olarak kabul ettiklerini söylüyorlar, "La İlahe İllallah" diyerek Senden (c.c.) başka ilah olmadığına şahitlik ediyorlar, "Elhamdülillah" diyerek de Sana (c.c.) hamd ediyorlar Ya Rabbi.

- Onlar beni görmüşler mi ki beni bu şekilde övüyorlar?

- Hayır Ey Rabbimiz, Seni görmediler.

- Ya beni görselerdi, ne yaparlardı?

- Şayet Seni (c.c.) görselerdi, Sana (c.c.) daha çok ibadet ederler, Seni (c.c.) daha çok överlerdi.

- Benden ne istiyorlar?

- Senden (c.c.) cennetini istiyorlar.

- Cenneti görmüşler mi?

- Hayır Ey Rabbimiz, Cenneti görmediler.

- Ya cenneti görselerdi, ne yaparlardı?

- Şayet cenneti görselerdi, onu daha çok isterler ve onun için daha çok çalışırlardı.

- Neden korkuyorlar?

- Cehenneme girmekten korkuyorlar.

- Onlar cehennemi görmüşler mi?

- Hayır Ey Rabbimiz, Cehennemi görmediler.

- Ya cehennemi görselerdi ne yaparlardı?

- Şayet cehennemi görselerdi, ondan daha çok korkar ve kaçarlardı.

Sonunda Allah (c.c.) şöyle buyurdu:

- Sizi şahit tutuyorum. Ben bir araya gelip beni öven ve hamd eden o kullarımın hepsini affettim. Onları istedikleri cennete sokacak ve korktukları cehennemden uzak tutacağım.

Bunu üzerine bir melek söz alarak:

- Ey Rabbimiz, Onların hepsi seni övmek için bir araya gelmiş değillerdi. İçlerinde onlardan olmayan günahkâr bir adam da vardı. O adam bir işi için oraya gelmişti.

Allah (c.c.) bunun üzerine şöyle buyurdu:

- Onu da affettim. Onlar öyle bir topluluktur ki, onlarla beraber olanlar da onların sayesinde kurtuldular…!

Said Ibnu'l-Museyyeb (rahimehullah)anlatiyor:"Resulullah (aleyhissalatu vesselam)buyurdular ki: "Seytan tek basina olanla , iki kisi beraber olana skinti verir.Eger uc kisi olurlarsa onlara skinti veremez."
(Muvatta,Isti'zan36)

Allah c.c razi olsun kardesim guzel paylasiminiz icin.

Evet , evet harika olan şeye dikkat ettiniz mi?
Onlarla beraber olanda kurtuluyor, peki ya tersi????? Kötü bir topluluğun yanına bir iş için bile gidecek olsan o küfürbazların içinde halin ne??
EE uzak dur o zaman , benim kalbim temizle iş bitmiyor.
SubhanAllah dostlara yaraşır herşey Rabbim sana..
Herşey biryana Rabbim ya seni görmek nasıl acaba?
Düşünsem aklım gidiyor birden, akıl ne anlar zaten?
Aşk içimi yaksada olsun O'Ndan güzeli yok ki zaten
Dayanacak gücüm kalmadı, ellerimden tutacak yalnız O zaten
Değermiş herşey sana, Nasıl geldiysem öyle döneceğim sana (inşallah)
Dünyada seyretmek hoşmuş ama, özledim Rabbim , hala sabır mı bana? ;)

Eline sağlık kardeş,

Bu yazıyı okuduğumda aklıma şu geldi,inşaAllah biz burada Allah ı her daim överek zikreden kullardan sayılalım,ve aramıza yanlışlıkla da olsa katılan inançsız kişilerinde affına mazhar olalım,amin.

Güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim arkadaşlar.. ;)

Keşke bundan 3 sene önce bu yazı olsaydı da okusaydım... Yine hayatıma 1 keşke daha girdi ama onunla beraber 1 İnşaallah girdi...
ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL PAYLAŞIM..

allahım hakkı ile zikir eden kullarından eylesin cümlemizi emeğinize sağlık kardeşim güzel bi hatırlatma olmuş.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com