Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dürüst olabilirmiyiz???

Dürüst olmak cesaret gerektiren bir ahlak temelidir..dürüstlük adı altında patavatsızlık denilen bir özellikde vardır insanlara ne söyleyeceksem yüzlerine söylerim gibi açıklamarla kırıp yıpratmak gibi,bu tutum ilişkileri yıpratmaktan öteye geçmez yapıcı olmak ve patavatsızlık çok farklıdır.Dürüstlük; kelime anlamı itibari ile doğruluk, özü sözü bir olma, olanı olduğu gibi yansıtma, gerçeği saklamama, bildiğinden, inandığından ve olduğundan başka türlü görünmemek veya göstermemek samimiyettir insana güzel, emin, içinin rahat olabileceği bir hayatı yaşamasını sağlar... dış görüntüsü ile de kişinin dürüst olup olmadığı bilinebilir sesinden, ses tonunun vurgusundan, konuşma şeklinden, kullandığı kelimelerden, üslubundan, bakışlarından fark ediledebilir, dürüstlük kişinin içi ve dışının bir olması, bildiğinden, doğruluğundan emin olduğu davranışının arkasında olması,kalpten hissettiklerini karşısındaki insana olduğu gibi yansıtması, doğru ve apaçık olmasıdır. öncelikle duyguların ve düşüncelerin farkında olmak gerekmektedir eğer bu farkındalık yakalanabilirse kişi gerçek kimliğini anlayabilir.Yaşamın her alanında dürüstlüğün esas alınabilmesi dileklerimle

Berrin korkmaz.

çok güzel bir paylaşım olmuş sağol kardeşim paylaşım için hakikaten hayatımızda oyle dürüstlük ardına sığınıp bir çok patavazsız insanlar var allah hidayet versin

dürüstlük? bugünlerde bunu bulmak nesli tükenmis bir varligi bulmak kadar samimi paylasiminiz icin tesekkürler

Ya göründügün gibi ol, ya oldugun gibi görün, Kolay mı?
Dürüst olmak kolay mı?Cesaret ister. Mangal gibi yürek ister, işte Hak yigidi yürekler ancak bunu ister.
Cesaret, özünüzde var , merak etmeyin biraz dürtülmek ister.
Elalem ne der? korkusu giderse eger, gercek özünün ortaya çıkar, hadi gayret ;)
Yorumlarınız için yürekten teşekkürler.

bu konuda SIKINTIM yok cok sadece bazen fazla durustlukten kaybediyorum okadar durustluk iyi bi meziyettir

S.A arkadaşlar foruma yeni katıldım dikkatimi çekti bu konu. çok alakasız olacak ama dublajın birinde bi söz söyleniyodu. "Her doğru her yerde söylenmez heryerde söylenen şey de her zaman doğru olmayabilir:):)

S.A arkadaşlar foruma yeni katıldım dikkatimi çekti bu konu. çok alakasız olacak ama dublajın birinde bi söz söyleniyodu. "Her doğru her yerde söylenmez heryerde söylenen şey de her zaman doğru olmayabilir:):)

Aleykum selam,
Hoş geldiniz, yerinde ve manidar bir söz teşekkürler.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com