Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ACİZLİKTEN ALLAH’A SIĞINIRIM

Zeyd b. Erkam (r.a)’dan rivâyete göre, şöyle demiştir: Ben size Rasûlullah (s.a.v)’in öğrettiğinden başka bir şey öğretmiyorum, Rasûlullah (s.a.v) şöyle dua ederdi:

“Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan, kabir azabından Sana sığınırım.
Allah’ım! Nefsime, Allah’a karşı sorumluluk bilinci nasib et ve nefsimi günahlardan temizle onu en iyi temizleyecek olan Sensin. Onun velisi ve dostu Sensin.
Allah’ım! Sana itaat etmeyecek kalbten, aç gözlülükten, faydasız ilimden ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım” buyurdu.
(Müslim, Zikir Dua: 18)

amin teşekkürler teşekkürler

Emeğinize Amin diye teşekkür ederim....

amin amin amin

“Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan, kabir azabından Sana sığınırım

Allah’ım! Sana itaat etmeyecek kalbten, aç gözlülükten, faydasız ilimden ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım” Amin.
ALLAH razı olsun.

Amin..

Allah razı olsun kardeşim.

“Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan, kabir azabından Sana sığınırım.
Allah’ım! Nefsime, Allah’a karşı sorumluluk bilinci nasib et ve nefsimi günahlardan temizle onu en iyi temizleyecek olan Sensin. Onun velisi ve dostu Sensin.
(Müslim, Zikir Dua: 18)

Amin Amin Amin.
Emeğiniz için teşekkür ederiz efendim.
Evet her zaman yapılacak dua.
Hikmetinin sebebi sorulmaz ama efendimiz acaba neden ihtiyar kelimesini zikretti. insan kendini alıkoyamıyor.
Rabbim ömür verirse hepimizin başına gelecek...

AMİN İNŞALLAHHHH AMİNNNN

Dualar

MollaCami.Com