Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yolculuk hedİyesİ

Delikanlı odaya girdiğinde, nefes nefese idi. Yaşlı adama selam verip: Beni çağırmışsın hacı amca, dedi. Bekletmemek için koşarak geldim. Yaşlı adam onu şefkatle kucakladıktan sonra, köşedeki sedire otutarak: Mehmed'im dedi. Biliyorsun sen benim sırdaşımsın. Hele hele rüyalar hususunda. Delikanlı: Biliyorum hacı amca, diye atıldı. Yine rüya gördün, öyle değilmi.İhtiyar adam, yanındaki pencerden dışarı bakarken: Rüyalarım artık beni bile korkutuyor, dedi. Dün gece gördüklerim, sizlerle ilgiliydi. Yaşlı adam, misafirinin meraklandığını fark etmesine rağmen aldırış etmiyordu. Bir bardak suyu ağır ağır yudumlarken: Evinizden birinin vefat ettiğini gördüm, diye devam etti. Buna benzer rüyalarım, bir haftada çıkmıştı. Delikanlı: Dayım kanser hacı amca, dedi. ALLAH ömür versin ama, günden güne eriyor. İhtiyar adam, raftaki lokum kutusuna uzanırken, ne yapılması gerektiğini alatmaya başladı. Ölüm, elbette önemli bir şeydi. Ama ondan da önemlisi,imanı kurtarmaktı. Yaşlı adam, dünyanın bir "imtihan dünyası" olması sebebiyle, şeytanın vefat etmek üzere olan her insanı aldatmak istediğini; bunun için de ALLAH'ın, ahiretin, cenet ve cehennem'in olmadığına dair vesveseler verdiğini uzun uzun anlattı. Kısacası,şeytana aldanmamak için kuvvetli bir imanı elde etmekten başka çare yoktu. Yarım saatlik bir sohbetten sonra takip edilecek yol ortaya çıkmıştı İhtiyar adamın gördüğü rüya, elbette ki bir sır gibi sakanacak ve onun anlatacağı veya kitaplardan okuyacağı iman hakikatleri, bir "yolculuk hediyesi" olarak hasta adama iletilecekti. Teklifin uygun bulunmasından sonraki günler, gecenin ilerlemiş saatlerine kadar devam eden "hızlandırılmış bir öğretim"e dönüştü. Mehmet ALLAH'ın varlığına , peygamerimzin ALLAH resulü olduğuna ve tekrar yaatılışın kolaylığına ait delilleri hiç vakit kaybetmeden dayısına naklediyor ve bir çoğunu yeni öğrendiği bu hakikatlerle, onun mutlaka kurtulacağına inanıyordu. Rüya bir hafta sonra gerçekleti. Yaşlı adam, bir kazada vefat eden genci kendi elleriyle kabre yerleştirirken: Mehmed'im!.. diye hıçkırıyordu. Benim nurlu evladım. Gördüğüm rüyadaki o kişinin sen olduğunu, nasıl söyleyebilirdim?.

çok etkileyici mevlam sonumuzu hayırlı kılsın..paylaşım için teşekkürler

Paylaşım için teşekkür ederiz efendim...

SON NEFES DAHİL YOLUNDAN AYIRMASIN................

Hızlandırılmış eğitim ;) Allah razı olsun. İsterim ki bilmediğim birşey kalmasın. İmkan var mı?
Bu rüyayı görmedigim gün yok ki!
Rabbim son nefeste dahi imandan ayırmasın.
Ağlattın Ahirim, gelmezsem Fatiha isterim. ;)

Ağlattın Ahirim, gelmezsem Fatiha isterim. ;)

[inanki kardeşim konuyu eklerken bende göz yaşlarıma hakim olamadım okadar çok etkilendimki
bir gün bende gelemezsem sende oku olurmu fatiha mevlam son nefes dahil imandan ayırmasın cümle ümmeti muhammeti

Hikayeler

MollaCami.Com