Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dini Hikayeler 2

Hepimiz biliyoruz ki,ilk insan olan Adem Aleyhisselam topraktan yaratılmıstır.Adem babamız yaratılmadan önce,Hz.Allah(c.c)
Cebrail Aleyhisselam'ı göndererek dünyadan toprak getirmesini istedi.Hz.Cebrail,Adem Aleyhisselam'ın yaratılacağı topragı
alacagı zaman toprak ona yalvardı:
-Ne olur benden alma.Çünkü benden yaratılacak olanlardan bir kısmı ,Allah'a isyan edip cehenneme gidecekler.Bir parçamın cehenneme gitmesini istemem.Ne olur benden bir sey alma.
Bunun üzerine Cebrail Aleyhisselam toprak almadan geri döndü.
Hz. Allahbu sefer Hz.Mikail'i gönderdi.Toprak Mikail Aleyhisselam'a da yalvardı,o da almadan geri döndü.Üçüncü olarak Allah
Teala İsrafil Aleyhisselamı gönderdi;toprak onada yalvardı,o da almadan geri döndü.Allah Teala Hazretleri son olarak Azrail
Aleyhisselam'ı gönderdi.Toprak onada yalvardıysada ,Azrail Aleyhisselam dinlemedi ve topragı aldı ve Hz.Adem o topraktan
yaratıldı.
Allah Teala Hazretleri,Azrail Aleyhisselam'buyurdu ki:
-Ey Azrail!madem Adem'in yaratılacagı topragı sen getirdin,Ademoglunun canını alma vazifesini de sana verıyorum.
Azrail Aleyhisselam bunun üzerine:
-Ya Rabbi!insanların hepsi bana düsman olur.Benden nefret ederler,dedi.Hz Allah buyurdu ki:
-Ey Azrail!Merak etme.Ben çesitli hastalıklar,kazalar yaratacagım.İnsanlar o vesileyle ölecekler.Onların canlarını hep sen
aldıgın halde,onlar seni hiç dusunmeyecekler.Falan hastalıktan öldu,falan kazada öldü,diye konusacaklar ve seni kımse
suçlamayacaklar

yazıyı dini hikayelerin yayınladığı hikayeler kategorisine taşıdık

güzel bir hikaye paylaşım için teşekkürler aslan ali :)

güzel bir paylasim tesekkürler.. :)

güzel bir paylasim tesekkürler.. :)

Hikayeler

MollaCami.Com