Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Musa (a.s) ile şeytanın konuşması

[b]

İblis, Musa Aleyhisselâm’a geldi ve şöyle dedi.
Şüphesiz ki Allah seni kendisine Rasül ve Kelîm olarak seçti.
Musa (a.s)
Evet, seçti. Ama sen ne istiyorsun ve sen kimsin? diye sordu. İblis dedi ki.
Ben İblisim, Allah’ın yarattıklarından bir yaratığım. Senin vasıtan ile rabbine tevbe etmek istiyorum. Tevbemin kabul olunmasını iste.
Musa Aleyhisselâm bu duruma sevindi. Abdest aldı, Allah’ın dilediği kadar namaz kıldı ve dua etti. Duasında şöyle dedi
Ya Rabbi muhakkak İblis senin Kerim olan zatının yaratıklarından bir yaratıktır ve sana tevbe etmek istemektedir. Allâh’ü Teâlâ Musa Aleyhisselâm’a şöyle vahyetti
[color=purple]İstediğimi yerine getirirse duasını kabul ederim. Adem Aleyhisselâm’ın kabrine secde etmesini emrediyorum Ya Musa. Onun kabrine secde ettiği zaman tevbesini kabul eder, günahlarını af ederim. Ayıplarını örter, kıyamet günü açığa çıkarmam buyurdu.

Musa Aleyhisselâm Allâh’ü Teâlâ’nın bu emrini İblis’e tebliğ etti. İblis-i Lain öfkelendi, kibirlendi ve dedi ki
Ben onun dirisine secde etmedim, ölüsüne nasıl secde ederim ? Bu istek ebediyyen gerçekleşmez.

Sonra Musa Aleyhisselâm’a şöyle dedi
Ey Musa! Benim için rabbine şefaat etmen sebebi ile benim üzerimde hakkın var.
Sana üç şey tavsiye edeyim üç tavsiyede bulunacağım dedi
1- Öfkelendiğin zaman beni hatırla. Çünkü kanın cesette cereyanı gibi ben de senin kalbinde cereyan ederim.

2- Düşman ile karşılaştığın zaman beni hatırla. Çünkü adam harpte düşman ile karşılaştığı zaman karşısına iki kişi çıkartırım. O adama, hanımını, ehlini, malını ve çoluk-çocuğunu hatırlatırım, o da geriye döner.

3- Mahremin olmayan bir kadın ile oturma. Çünkü ben, o kadından sana, senden de ona bir elçiyim.

// Tefcirut-tesnim // mollacami.net // ücharfbeşnokta //

Hz Allah Razı olsun kardeşim ::)

Tesekkürler, Allah razi olsun.

Öfkelendiğin zaman beni hatırla. Çünkü kanın cesette cereyanı gibi ben de senin kalbinde cereyan ederim.

allah razı olsun

3- Mahremin olmayan bir kadın ile oturma. Çünkü ben, o kadından sana, senden de ona bir elçiyim.

günümüzde en çok hatırlamamız gereken şeylerden biri . . .

Hz Allah Razı olsun kardeşim ::)

Tesekkürler, Allah razi olsun.

Mahremin olmayan bir kadın ile oturma. Çünkü ben, o kadından sana, senden de ona bir elçiyim.

Öyle bir zamandayızki evde olmadığımız heran yanımızda karşı cins var. Allhü Teala bizi azgınlıktan korusun. Hikaye için Allah razı olsun kardeş.

Öfkelendiğin zaman beni hatırla. Çünkü kanın cesette cereyanı gibi ben de senin kalbinde cereyan ederim.

allah razı olsun

Peygamberler Tarihi

MollaCami.Com