Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Peygamberimizin (sav) Sünnetleri

Peygamberimiz (sav) Sünnet'lerimin unutulduğu bir zamanda Sünnet'lerden birini yapana yüz şehit sevabı verilecektir,buyurmuştur.Tam yüz şehit sevabı,bu sevabı kim almak istemez.Hangi müslüman ben bu yüz sevabı almam der,Ben her gün Allah'u Teala'ya yalvarıyorum Yarabbim beni Dinin uğrunda şehit olan kullarından eyle,diye.Senin uğrunda param parça olayım karşına parçalar halinde çıkayım,her bedenimin parçası bir yerde toplansın,ve benim için ne yaptın dediğinde,senin Dinin,Dini Mubini İslam'ın uğrunda paramparça oldum,diyeyim ,ve onun huzuruna böyle yüzüm ağarmış bir şekilde çıkayım.Bu bir şehit olma şekli.Peygamberimizin hadisi gayet açık ve net,tam yüz şehit sevabı, unutulan bir sünnete karşılık,yokmu öyle sünnetler, Hele bazıları Farz varken sünnet yapılmaz diyor.Tamam Farz'ı yapacaksın yapmayacaksın diyen yok,ama Sünnet'leride yap sevgili kardeşim sonra Sünnetlerin kazasını yapamazsın, sonrada pişman olursun.Peygamberimizden hangi yüzle şefaaççı olmasını isteyeceğiz.Hangi yüzle sana uyduk ey Allah'ın Resulü diyeceğiz. Cenab-ı Allah ona yüce Peygamber'in şefaatından bizleri mahrum etmesin (Amin)

(Resûle itâat eden, Allah'a itâat etmiş olur.) [Nisâ 80]

(Peygamberin emrine uyun, nehyettiğinden sakının.) [Haşr 7]

(İndirdiğimi insanlara beyân edesin, açıklayasın) [Nahl 44]

AMİN
:'(

aminnn!

tşkkrlr...

Serbest Kürsü

MollaCami.Com