Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ÇIKAR AĞZINDAN BAKLAYI

Kişinin sabrının iyice tükendiği anda ozamana kadar saklandığı sözlerin söylendiği bir deyimdir..

BU SÖZÜN HİKAYESİ ŞÖYLE

Adamın biri oğlunu okuması için okula göndermiş. Çocuk çok akıllı çalışkan biriymiş.Hoca çocuğun çalışkanlığından dolayı çok sevmiş ama çocuğun bir kötü alışkanlığı varmış.Canı sılıkılınca öfkelenince küfretmeye başlarmış .Hoca ilk önce güzel konuşmuş olmamış nasihat etmiş olmamış sonra kızmış olmamış dövmüş yine olmamış çocuk küfretmekten bir türlü vazgeçmiyormuş..en sonunda hoca bir fikir bulmuş oğlum ağzına senin birtane bakla vereyim küfretceğin zaman sana engel olsun çocuk ağzında balayla dolaşmaya başlamış bu arada baklada işe yaramaya başlamış çocuk hacasıyla bir gün dolaşmaya çıkmış bir evden hanım seslenmiş hoca efendi !! bir dakika bekleyebilirmisin hoca ve çocuk beklemeye başlamış aradan baya zaman geçmiş hanım tekrar elindeki tavukla tekrar çıkmış hoca efendi biraz daha bekleyebilirmiSİn ..neyse hoca yine beklemeye devam etmiş derken birdaha ,birdaha, derken hocanın canı fena halde sıkılmaya başlamış ,nice sonra hanım tekrar çıkmış
hoca efendi gidebilirsiniz demiş
hoca da hanım bizi bu kadar bunca zaman niçin beklettin
deyince..
hanım :izim tavuk günlerdir yumurlamıyordu da kavuklu birini görürse yumurtlamaya başlar dediydiler onun için durdurdum der..
bunu üzerine fena halde sinirlenen hoca talebesine dönerek
Çıkar oğlum ağzından şu baklayı der..

TEŞEKKÜRLER DEGERLİ MEYMUNE

:D :D :D teşekürler kardeşim MEYMUNE.

:D fikra gibi bir sey ya bu :D ama güzelmis, paylasim için tesekkürler :)

ben tşkr.ederim arkadaşalr

çok güzel elinizesalık

tşkr.ederim
:)

EE güzel kavuklulardan hep mucize beklerler ;)
Teşekkurler Meymune.

teşekkür ederim

hakikaten fıkra gibiymiş
ama guzel paylaşım emegine saglık

sağol zehranur kardeşim okuyan gözlerine sağlık.. ;)

gülmeyi unuttugum su günlerde bana gülmeyi hatirlatti sagolun

gülmeyi unuttugum su günlerde bana gülmeyi hatirlatti sagolun
ne olduki.... :( inşaAllah aşılmıycak bişi değildir hanimaga kardeşim Rabbim sıkıntını gidersin yar ve yardımcın olsun ,geçmiş olsun.

:'( dualara muhtaciz sagolun meymune kardesim allah razi olsun

Hikayeler

MollaCami.Com