Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

bir hastane odası...

İki yatak ve hayatla ölüm arasındaki çizgide yaşamdan yana kalmaya çalışan iki kalp hastası.
Yataklardan biri pencere önünde, diğeri duvar dibinde.

Pencere kenarındaki sabahtan akşama, pencereden dışarı bakıp seyrettiklerini duvar dibinde bir şey görmeyen, aynı kaderi paylaşan hasta arkadaşına anlatıyor:

Bugün deniz, dünden daha durgun. Rüzgar hafif esiyor olmalı. Beyaz yelkenliler denizde belli belirsiz ilerliyor, kuğu gibi süzülüyorlar. Park mı? Ha, park henüz tenha. Salıncakların ikisi dolu, ikisi boş. Geçen haftaki sevgililer yine geldiler. Hep eleleler. Bir sıraya oturdular. Gözlerini birbirlerinden ayırmıyorlar. Erkek bilgiç tavırla bir şeyler anlatıyor. Şimdi erkek, kızın saçlarını okşuyor.

Ne kadar da birbirlerine yakışıyorlar. Ah kardeşim görmelisin. Erguvanlar bugün çıldırmış. Öyle bir çiçek açmışlar ki etraf mora boyanmış. Erikler desen keza, tepeden tırnağa beyazlar giyinmiş, gelinler gibi.

İşte parkın neşesi çocuklar geldi. Ellerinde rengarenk uçurtmalar, balonlar. Umutlarını göğe uçuruyorlar. Bugün martıların keyfine diyecek yok. Masmavi denizin üzerinde gösteri uçuşu yapıyorlar. Arada bir suya söyle bir dokunup günlük yiyeceklerini topluyorlar.

Bu böyle her gün sürüp giderken, her gördüğünü anlatıp dururken ansızın yeni bir kalp krizi geçirir pencere yanındaki. Duvar dibindeki düğmeye bassa doktoru çağırabilir ve belki de arkadaşı kurtulabilir.

Ama, ama yapamıyor işte. Şeytan karışıyor işe. Arkadaşı ölürse pencere kenarı boşalacak ve kendisi oraya geçecek. Bugüne dek kulaklarıyla duyduklarını gözleriyle de görecek. Ve duvar dibindeki düğmeye basmaz ve arkadaşı ölür. Ertesi gün duvar dibindeki yatağından pencere kenarındaki yatağa taşırlar kendisini. Beklediği an gelmiştir artık. Yattığı yerden pencereden dışarıya bakar.

Dışarıda kapkara bir duvar...
İşte hepsi o kadar...

Ah bu seytan, neler yaptiriyor insana, serrinden Rabbim korusun....

teşekkürler degerli
selman-i pak

herkesin bakış açısı farklı..teşekkürler.

ben teşekkür ederim; mücahide, şifaotu, hüzn-ü aver...

eline sağlık

amin

amin

Amin

teşekkürler degerli
selman-i pak

dışarıda kapkara bir duvar
o an adam hasta bakıcılara der ki
burada yatan arkadaş her gün bana denizi. gemileri.martıları. büyük bir keyifle anlatırdı.
fakat burada kapkara bir duvar var nasıl oluyor der.
hasta bakıcı rahmetli kördü.hayal kurar.anlatır ve rahatlardı der.
adam yaptıgına çok pişman olur.

teşekürler kardeşim devamınıda bildigim kadarıyla ben yazdım
kabalık ettiysem özür dilerim.
gerçekten güzel bir hikaye ellerine saglık.

dışarıda kapkara bir duvar
o an adam hasta bakıcılara der ki
burada yatan arkadaş her gün bana denizi. gemileri.martıları. büyük bir keyifle anlatırdı.
fakat burada kapkara bir duvar var nasıl oluyor der.
hasta bakıcı rahmetli kördü.hayal kurar.anlatır ve rahatlardı der.
adam yaptıgına çok pişman olur.

teşekürler kardeşim devamınıda bildigim kadarıyla ben yazdım
kabalık ettiysem özür dilerim.
gerçekten güzel bir hikaye ellerine saglık.

est. kardeşim ne kabalığı, iyi bile yapmışsınız. değerli yorumunuz için teşekkür ederim..
ayrıca sizlere de teşekkürler, sebiha, tuba64, deli_prof kardeşim..

Hikayeler

MollaCami.Com