Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Anne Kalbi

Delikanlı katı yürekli bir kızı sevmiş, onunla evlenmek istemişti.

Ancak kız korkunc bir şart ileri sürerek:
- Senin sevgini ölçmek istiyorum, dedi. Bunun için de, köpeğime yedirmek üzere, bana annenin kalbini getireceksin.

Delikanlı tüyleri ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir terddüdten sonra hislerine mağlup olup, annesini öldürmeye karar vermişti. Annesi belki farkettiği için oğluna fazla direnmedi.

Çocuk onu öldürerek, bir mendilin içine kalbi koydu.
Delikanlı kızın istediğini yerine getirmenin heyecanıyla koşarken, ayağı bir taşa takıldı.

Kendisi bir tarafa, mendil icindeki kalp bir tarafa fırladı.
Canının acısından ağzından ister istemez '' AH ANACIĞIM '' sözleri döküldüğünde, annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış kalbinden bir ses yükseldi:

- CANIM YAVRUM BİR YERİN ACIDI MI?

alıntı

Bu hikayeyi yıllar önce okumuştum, çok etkileyici gelmişti...

teşekkürler Meymune kardeşim :)

:'( :'(

:'( :'( çok teşekkürler

:'( :'( çok teşekkürler

Bu hikayeyi yıllar önce okumuştum, çok etkileyici gelmişti...

teşekkürler Meymune kardeşim :)
büyükler çevrede böyle olusuz şeyler duyduklarında bu ve buna benzer şeylerden hep bahsederler ders alınsın örnek olunsun herkes kendine çeki düzen versin diye.. ben teşkr ederim DOLUNAY ,ayrıca htctlpasg ,şifaotu ,tuba64 sizlerede..

büyükler çevrede böyle olusuz şeyler duyduklarında bu ve buna benzer şeylerden hep bahsederler ders alınsın örnek olunsun herkes kendine çeki düzen versin.

Haklısın bu anlamda anlatılırdı bu tür hikayeler ben de bir büyüğümden duymuştum...
ama çocuk kalbimizle de üzülürdük :'(

Haklısın bu anlamda anlatılırdı bu tür hikayeler ben de bir büyüğümden duymuştum...
ama çocuk kalbimizle de üzülürdük :'(
:-\ bende çok etkilenirdim anlatılanlardan ve hala öyle bazan günlerce unutamadıklarım olur..

allah razı olsun kardeş güzeldi .. :'(

çok teşekkürler :'( :'(

ya çok güzel bi hikayeymiş :)

allah razı olsun kardeş güzeldi .. :'(

Allah sizdende razı olsun.. :)

çok teşekkürler :'( :'(

rica ederim ben tşkr ederim..

ya çok güzel bi hikayeymiş :)
beğendiğine sevindim beyaz_papatya :)

Tasavvufi

MollaCami.Com