Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Eylül ayının Popüler üyesi-katılım

Deme "bu yarışma da neyin nesi?"
"Ramazan ayında olur mu böyle bişi?"
ne badirelerden gelmişim de;
hem katılmazsın, hem de yüzün ekşi
seçelim hepbirlikte,
Şehr-i Ramazan'a denk gelen bu ayki üyemizi.
haydi ne durursun katıl sen de
son katılım eylülün onbeşiii
gümbede güm güm!... :pP

katılan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun başarılar dilerim..

Ramazan-ı Şerife özel bu giriş çok hoş olmuş janwes kardeşim, bende katılacak olan arkadaşlara başarılar dilerim ::)

Maşallah janwes kardeş kendimi birden Osmanlın döneminde sandım sizde iş var. Başarılar katılanlara

Maşallah janwes kardeş kendimi birden Osmanlın döneminde sandım sizde iş var. Başarılar katılanlara

katılan kardeşlerime başarılar dilerim

katılan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun başarılar dilerim..

Katılan bütün kardeşlerime başarılar dilerim. Bu arada giriş çok hoş olmuş eline, yüreğine sağlık janwes kardeşim... :)

Çok hoş bir giriş olmuş.. ;) :)

Bakalım bu güzel ayın şanslı üyesi kim olacak :)

Ramazana yakışır bir giriş olmuş. Yalnız ben bu yarışmayla ilgili olarak bir soru sormak istiyorum. Bu yarışmanın amacı ve gayesi ne bilgi vermeniz mümkün mü? ???

Verilen cevaba göre yine birkaç kelime yazacaklarım olacak inşaallah. ::)

Ramazana yakışır bir giriş olmuş. Yalnız ben bu yarışmayla ilgili olarak bir soru sormak istiyorum. Bu yarışmanın amacı ve gayesi ne bilgi vermeniz mümkün mü? ???

Verilen cevaba göre yine birkaç kelime yazacaklarım olacak inşaallah. ::)

bu linkteki 6.madde, sorunuzun bir cümlelik cevabı...

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,20228.0.html

Bu yaptığım eleştiriyi sert bir çıkış olarak değilde, bir dost tavsiyesi olarak okumanızı istirham ederim. :)

6. Bütün yarışmaların amacı; kaliteli paylaşımı arttırmaktır.

Şevkinizi kırmak istemem fakat bu yarışma bana samimi gelmiyor. Bu yarışmayla, kaliteli paylaşımın ne gibi bir alakası var onuda anlamış değilim ya velevki öyle bir faydası var. Bunun yanında yarışmayla ilgili olarak bana göre abes bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Öncelikle bu yarışmada herkes oy kullanıyor fakat oy kullananların yarışmaya katılan arkadaşların yazılarını yakından takip ettiklerini tahmin etmiyorum. Hangi kriterlere göre seçiyorlar orası meçhul. Adil bir seçim mi önce bunu halletmek lazım.

Daha sonra yarışmacılar arasında yani kardeşlerimiz arasında bir rekabet oluşacaktır ki buda ayrı bir sorun.

Yarışmanın sonunda bir arkadaşımız birinci olacak bu sefer onda bir benlik hissi meydana çıkacak. Belki yarışmayı kaybedenlerde bir soğukluk, bir kırgınlık meydana gelecek.

Burada birinci olan kişininde " vay be bunlar beni birinci seçti hadi bende paylaşımlarımı kalitelendireyim, siteye daha çok yorum yazayım" gibi bir düşüncesi olacağınada inanmıyorum.

"Aman be kardeşim küçük bir yarışma için ammada vesvese yaptınız" diyebilirsiniz saygı duyarım. :)
"Bu zamana kadar sen hiç bir yarışma girişiminde ya da kaliteli paylaşım için bir atılımda bulundun mu?" diyebilirsiniz, haklısınızdır bunada saygı duyarım. :)

Fakat yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bu yarışmanın faydalı olduğuna ve kaliteli paylaşımı da arttıracağına inanmıyorum. :-\

Şevkinizi kırmak istemem fakat bu yarışma bana samimi gelmiyor. Bu yarışmayla, kaliteli paylaşımın ne gibi bir alakası var onuda anlamış değilim ya velevki öyle bir faydası var. Bunun yanında yarışmayla ilgili olarak bana göre abes bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

abes dediğiniz noktalarda bakış açınıza göre haklı olabilirsiniz.
ama bu yarışmada oy kullananlara, üstüne basarak söylediğimiz şey; en aktif üyeye oy vermeleri, en güzel paylaşımda bulunana oy vermeleriydi. sürekli söylüyorduk. sanırım yarışmalara ait bu maddeleri hazırladığımdan beri iyice anlaşıldığını umarak her defasında hatırlatma gereği görmemiştim.

Öncelikle bu yarışmada herkes oy kullanıyor fakat oy kullananların yarışmaya katılan arkadaşların yazılarını yakından takip ettiklerini tahmin etmiyorum. Hangi kriterlere göre seçiyorlar orası meçhul. Adil bir seçim mi önce bunu halletmek lazım.

artık oy verecek kişinin vicdanına kalmış :) yani başlıktan belli "popüler üye" bu isimle kastedilen; aktif, konu paylaşımı olan kişi demek... kişi eğer "geçen ne güzel bir yemek tarifi vermişti, ben onu seçeyim" demişse napabiliriz? :)

Ama şunu da söyleyim, şu ana kadar adil olmayan bir sonuç hatırlamıyorum. sadece şöyle oluyor.
mesela 4 kişi yarışıyor bir tanesi geçen aylarda çok aktifti ama yarışma ayında hiç aktif değil. yine de o kazanıyor. şimdi bu bazı kişilere göre adil bazı kişilere göre adil olmayabilir. "çok emeği oldu forumda bizimle çok güzel konuları paylaşmıştı ama bu ay aktif değil yine de ben ona vermek istiyorum" demiş olmalılar ki netice böyle oldu. Yine de oy kullanan arkadaşlarımızdan o ayın değerlendirmesini yapmalarını istiyoruz.

Daha sonra yarışmacılar arasında yani kardeşlerimiz arasında bir rekabet oluşacaktır ki buda ayrı bir sorun.

Yarışmanın sonunda bir arkadaşımız birinci olacak bu sefer onda bir benlik hissi meydana çıkacak. Belki yarışmayı kaybedenlerde bir soğukluk, bir kırgınlık meydana gelecek.

biz de şöyle tatlı bir rekabet olsun istiyoruz, sevgiyi saygıyı artıran bir rekabet. genelde bu tarz yarışmalar kişileri birbirine ısındırmak, eğlendirmek için düzenlenir. bu yarışmalara hırs, kin, öfke girebileceğini tahmin bile etmiyorum. yarışmanın sonunda hiç birşey vaat edilmiyor ki...en fazla verilen artı puanlar :)

yeryüzünde yarışma diye birşey olmasın mı? olmasın bence de:) mutlaka hayatınız boyunca bir yarışmaya katılmışsınızdır. herkes elinden geleni ortaya döker ve hakeden kazanır. belki birinciye kızılır "neden ben alamadım ödülü?" "ben birinci olsaydım uff okulda amma havam olcaktı":p

ama dikkatli düşünürseniz bu forum için geçerli değil bunlar...herkes niye burda olabilir? bu forumun amacı ne? ne paylaşılıyor? neden kaliteli paylaşım isteniyor? ve neden yarışma yapılıyor? ;)

Burada birinci olan kişininde " vay be bunlar beni birinci seçti hadi bende paylaşımlarımı kalitelendireyim, siteye daha çok yorum yazayım" gibi bir düşüncesi olacağınada inanmıyorum.

forumda; kişiler, paylaşmak için seçtiği konularla bir bütündür. kendisini yansıtır. o kişiyi seçtiği konu başlıklarıyla ve yaptığı yorumlarla değerlendiririz. öyle tanırız. kendisini farklı tanıtıyorsa o ayrı mesele.

yarışmada birinci olmak için elbette kendisini paylaşımlarıyla tanıtması gerekmektedir.

bunlar benim şahsi düşüncem...
bu mevzuda benim yapabileceğim birşey olmadığı halde, haddim olmayarak paylaşmış bulundum.

yine de yarışmanın yanlış olduğunu, kaldırılsa daha iyi olacağını veya bunun gibi düşünceleriniz varsa, burada paylaşmak yerine direk adminlere iletirseniz mutlaka fikrinizi değerlendireceklerdir.

Teşekkür ederim Janves kardeşim verdiğiniz cevaptan dolayı. :)

Benim ortaya sunduğum bir görüştü, bu yarışmaya genel bir katılım olduğu için buraya yazmak istedim. Sitenin geneli bu yarışmanın devam etmesi konusunda hem fikirse tabiki yarışma devam edebilir. Biz sadece kendi perspektifimizden bazı ters olabilecek durumları izah etmeye çalıştık. Yoksa illada bu yarışma oynanmasın diye bir durum yok. Biz faydalı eleştirimizi yapalımda, varsın yine yarışma devam etsin. ;)

Selametle

Teşekkür ederim Janves kardeşim verdiğiniz cevaptan dolayı. :)

Benim ortaya sunduğum bir görüştü, bu yarışmaya genel bir katılım olduğu için buraya yazmak istedim. Sitenin geneli bu yarışmanın devam etmesi konusunda hem fikirse tabiki yarışma devam edebilir. Biz sadece kendi perspektifimizden bazı ters olabilecek durumları izah etmeye çalıştık. Yoksa illada bu yarışma oynanmasın diye bir durum yok. Biz faydalı eleştirimizi yapalımda, varsın yine yarışma devam etsin. ;)

Selametle

ben teşekkür ederim. her zaman yarışmalarımız hakkında fikirlerinizi, eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi burdan paylaşmanızı diliyorum. bunlar daha düzgün kuralları belirler, o şekilde yol alınır. çok da güzel olur.

direk "yarışmalar bölümü"ne olan eleştiriniz için benim yapabileceğim birşey olamaz adminlere yönlendirmekten başka. yanlış anlamayınız.

171 defa okunmuş daha bir tane aday yok ???
özellikle yeni üyelerimizi bekleriz :)

Yarışmalar

MollaCami.Com