Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

SİZİN KEFENİNİZE İHTİYACIMIZ YOK

Şeyh Ebû Abdullah-ı Dineverî Hazretleri ömrünün son yıllarında seyahate çıkmıştı. Seyahat esnasında Vadiül-Kur'a denen yere vardı. Orada bir mescide yerleşti. Yorgunluk ve ihtiyarlık sebebiyle daha fazla yürümeğe mecali kalmamıştı. Orada ona hiçbir yiyecek vermedikleri gibi evlerine de misafir etmediler.

O mübarek bir gece yatsı namazından sonra yine aç susuz mescidde kalakaldı. Cenab-ı Allah ömrünü tamamlamıştı. O gece mescidde vefat etti. Sabahleyin gelen cemaat ona kefen hazırlayıp, cenaze namazını kılarak defnettiler. Fakat bir Allah dostunu gücendirmişlerdi. Onlardan tabii ki Allah da razı olmayacaktı. Ertesi gün, mescide geldiklerinde o garip yolcuyu sarıp defnettikleri kefeni mihrapta buldular. Üzerinde bir parça kağıda şöyle yazılmıştı:

-Benim dostlarımdan birisi size geldi. Siz onu misafirliğe kabul etmediğiniz gibi yemek bile vermediniz. Benim dostum sizin bu merhametsizliğiniz yüzünden açlıktan mescitte vefat etti. Bizim sizin kefeninize ihtiyacımız da yoktur.

:osüper cok güzel bir kissa

allah razı olsun kardeşim

Allah sizlerden de razı olsun kardeşlerim. okuyan gözlerinize sağlık

Allah razı olsun.

Allah sizlerden de razı olsun kardeşim. okuyan gözlerinize sağlık

Tıpkı elmasın kömürler arasında saklandığı gibi Rabb'mizin kullar arasında sakladığı sevgili kulları...Ne mutlu onları farkedebilenlere...Himmet ve teveccühlerine mazhar olabilenlere...

Bu manidar paylaşım için teşekkürler kardeşim,Allah razı olsun...

Tıpkı elmasın kömürler arasında saklandığı gibi Rabb'mizin kullar arasında sakladığı sevgili kulları...Ne mutlu Onlar'ı farkedebilenlere...Himmet ve teveccühlerine mazhar olabilenlere...
Ve ne yazık Onlar'dan gafil olup,incitenlere...

Mesajda değişiklik yapayım derken hata ile alıntı yapmışım bu da aynı mesajın tekrarlanmasına sebep oldu.Silme seçeneğim olmadığı için kaldıramadım,mod kardeşimizden kaldrılmasını talep ediyorum.Saygılarımla... :-\

Tıpkı elmasın kömürler arasında saklandığı gibi Rabb'mizin kullar arasında sakladığı sevgili kulları...Ne mutlu onları farkedebilenlere...Himmet ve teveccühlerine mazhar olabilenlere...

O mektubu okuyanlarin sonraki halini merak ettim simdi :)

Hz.Allah kendisini ve kendisini sevenleri sevmeyi cümlemize nasib eylesin...

Paylasim için saolun...

ibretli bir menkibe sağ ol ellerine saglık .o mektubu okuyanlar hakikatten ne hale gelgi acaba bende merak ettim :o

herşey nasip meselesidir,allah herkese herşeyi nasip etmez buna benzer bir kıssa okumuştum bir zat bir alime gelerek hayırda bulunmak ister alim zat on git kendi paranı kendin ver şu köşede dilenciler gelir onlardan birine ver der
adam dediğini yapar ve takip eder bakarki o şahıs ondan aldığı parayla arkadaşlarınıda toplar ve içmeğe giderler
zat.allah dostuna gelir olayı anlatır pişmanlığnı dile getirir
mübarek bir miktar para çıkartır şimdide bunu götür ordan geçen bir dilenciye ver der,
denileni yapa ve takip eder bakarki o şahıs aldığı paralarla başka düşkün insanların olduğu yere gider ve onlarla paylaşır,
şahıs allah dostuna durumu anlatınca şu cevabı alır,senin paran demekki helal değildiki allah onun hayra harcanmasını istemedi

benim paramda helal ki allah onun haram bir yolda harcanmasını istemedi buyuru,

senin emeğine yüreğine sağlık kardeşim hakkını helal et,

Allah sizlerden de razıolsun kardeşlerim. gözlerinize sağlık. katkınız için teşekkürler sivasyıldızı

kıssadan hisse

MollaCami.Com