Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

soru ve yardım

açık liseye gidecegim ama hiçbir bilgim yok düz lisemi yoksa imam hatibimi tercih edeyim farkları nedir sonunda birşeyler çıkar mı

elbistanlı kardeşim bu konuda henüz fazla bilgim yok fakat sanırım burada da önemli olan ilerisi için ne düşündüğünüz. devam etmek istiyormusunuz? hangi meslekle devam etmek istiyorsunuz? örneğin. bizim tavsiyelerimiz size ne kadar hitap eder bilemeyiz.

aslında ileriside olabilir ama benim düşüncem ve istegim liseyi bitirip kuran kurslarında veya diyanette görev almak maddiyat hiç önemli degil hizmeti rahat yapabilmek için istiyorum
bu durumda düz lisemi imamhatip mi uygun olur

elbistanlı kardeşim eğer kuran kurslarında ve de diyanette görev almak istiyorsanız düz lise okumanız sizin için dezavantaj çünkü sonradan ilahiyat alanında bir yüksek okula yönelmeniz gerekir ama sanırım ilahiyatı liseden başlayarak okumanız daha kolay görev sahibi olmanızı sağlıycaktır. ilerde de bu alanı düşündüğünüze göre kolaylıkla üniversitede okursunuz. benim düşüncem bu şekilde fakat elbette vebal altına girmek istemem. siz kendi kararınızı en doğru şekilde vereceksinizdir inanıyorum. rabbim hayırlı kapılar açsın inşaallah.

Allah razı olsun kardeşim hayırlısı bakalım araştıracaz artık

Açıköğretim/AÖF Üniversite Lise

MollaCami.Com