Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yok mu Telafisi !!!

Tanıştığımızda çok güçlü olduğumu anlattım, uzun uzun sana… Evlendiğimizde her fırsatta ağlayışımı görünce: “–Ne kadar âcizsin!” demeni bekledim; ama sen:
“–Benim hanımım bunu da başarır.” diyerek yüreklendirdin.
Gözlerimin içine bakıp: “–Seni seviyorum.” derken, benden cevap alamadığın her defada: “–Senden nefret ediyorum.” demeni bekledim; ama sen:
“–Ben bu sevgiyi ikimiz için de yaşıyorum.” diyerek benim sevgimi de yüklendin.
Uzun zamandır görüşmediğin bir dostunla vaktin nasıl geçtiğini anlamayıp eve geç geldiğinde, bütün bir gece astığım yüzüme bakıp: “–Yeter artık!” demeni bekledim; ama sen:
“–Yapmamalıydım.” deyip özür diledin.
Senin elinden hiçbir iş gelmediğini, ne kadar beceriksiz olduğunu arkadaşlarıma anlatırken, aslında senin uyumadığını ve salondan bütün konuşulanları duyduğunu fark edince ağır hakaretler edersin diye bekledim; ama sen:
“–Ben nerede yanlış yaptım?” deyip üzüldün.
Dışarıdaki insanlara kızarken, hiçbir suçları yokken çocuklara bağırıp çağırırken: “–Sen ne biçim annesin!” demeni bekledim, ama sen:
“–Canlarım benim!” deyip onlara sarılıp kokladın.
Çok erken işe gidiyordun, bir kahvaltı hazırlayamadım. Ama evi temizledim, çok güzel yemekler yaptım, komşularla iyi geçindim, akrabaların gönlünü yaptım. Ellerim hamurluydu ya da çok işim vardı, sana doğru dürüst bir: “–Hoş geldin!..” diyemedim. Pişman oldum yaptıklarımdan… Telâfi etmeye hazırım tüm gücümle.
“–Ben de seni seviyorum.” demek için yoğunbakımın koridora açılan penceresinden gözlerini açmanı bekledim…
Açmadın!..

Maalesef keşkeler ne gidenleri geri getiriyor ve ne de olup biteni telafi edebiliyor.Gözününde bulunan iyilikler,güzellikler ve değerler rutin haline gelince teşekkür ve mukabelede bulunmak ihmal ediliyor. Taa ki kaybedilince hatırlanıyor bütün iyilikler...

Bu anlamlı paylaşım için teşekkürler Prof kardeşim,ellerinize sağlık...Bu arada yeniden hoşgeldiniz... :)

:'( :'( :'(

Malesef telafisi yokmus...
Rabbim gec olmadan hatalarimizi anlayip düzeltmeyi nasib etsin...

Ah şu keşkeler :-\

Paylaşım için teşekkürler prof kardeşim,

aman bu kadar ara vermeyin bir daha, hoşgeldiniz :)

Ah şu keşkeler :-\

Paylaşım için teşekkürler prof kardeşim,

aman bu kadar ara vermeyin bir daha, hoşgeldiniz :)

Teşekkürler....

Ahhh şu keşkeler hayatımızda hiç olmasada hiç keşke demesek :'(

yüreğinize sağlık prof kardeşim çok anlamlıydı ;)

HOŞGELDİNİZ...

gidenin ardindan degerini, gurbete yolu düsenin ardindada özlemini hatirliyoruz.
ne yazikki zaman tünelini hep gec farkediyoruz.keskelerle degilde, bir dahaki sefere demeyi bilirsek eger bir aliskanliktan silinmeyi basaramazmiyiz?

Geçmiş oLa...

ßir musißet geLmeden;nasihatLer ßoşa.AnLaşıLmıyor kıymet.ELimizden kayıp gidince ßaşLıyor ahLar vahLar.
En ßasiti zaman ßiLe.Var mı aramızda ; geçmişten herhangi ßir güne dönmek için can atmayan?

Zor ßir durum.Kıymet ßiLmeyi ve ßiLdirmeyi öğreniriz inşaALLAH.

TeşekkürLer.PayLaşım hoştu.

Rica ederim okuyan gözlerinize sağlık..

kıssadan hisse

MollaCami.Com