Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Yapay çiçekler nasıl temizlenmeli?


Temizlik önerileri
# Sap ve yapraklarının tozunu yün yumağı veya toz çubuğu ile alın.
# Süpürgenin yumuşak fırçalı başlığını kullanarak yapraklardaki ince tozları ve örümcekleri alın.
# Etiketine bakarak çiçeklerin yapraklarının suya dayanıklı olup olmadığını kontrol edin. Eğer etiket yoksa ufak bir çiçeğe su uygulayarak dayanıklı olup olmadığına bakın.
# Çiçekleri nazikçe suyla yıkayın. Çiçeklerinizi dışarı çıkararak yavaş akan suda hortumla yıkayabilir ya da küvetin içinde yapraklarının üzerine su tutabilirsiniz. Eğer bu seçenekler sizin için uygun değilse, spreyli şişe ile yapraklarını ve çiçekleri birer birer temizleyin.
# Yumuşak bir bez parçasıyla da her yaprağı kurulayabilirsiniz ya da dışarıdaysanız çiçeği silkeleyerek kurutabilirsiniz. Hızlı kuruması için güneşte bekletebilirsiniz. Az bir sirke veya bulaşık deterjanı eklenmiş suyu spreyli şişeye doldurarak çıkmayan lekeleri silebilirsiniz.
# İnatçı lekeler, sirke ya da bulaşık deterjanı eklenen suyla diş fırçası kullanılarak da çıkartılabilir.İpuçları ve uyarılar

# İnatçı kirlere ve lekeleri temzlemek için kullandığınız sirke ya da bulaşık deterjanının leke bırakmadığından, iyice kurulandığından emin olun.
# Çoğu yapay çiçek satan yerlerde temizleme ürünleri de bulunur ama bunlar genellikle pahalıdır. Yukarıdaki öneriler yerine satın almayı tercih edebilirsiniz.
# Ayda bir kere hazır çiçeklerinizin tozunu alıyorsanız, yılda en az 2 kere yıkamalısınız.
# Bazı hazır çiçekler ıslatılamaz. Kuru ve hassas bir bezle sık sık tozunu alarak kullanabilirsiniz.


Bahçe Dekorasyonu

MollaCami.Com