Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tuhaf değilmi...

Tuhaf değil mi insan duyduğu dedikoduya hemen inanır ve kabullenir ama kesin doğru olduğunu
bildiği birşeyi inat ederek hemen kabullenmez.

Tuhaf değil mi insan namaz kılarken, ibadet esnasında dünyevi konuları düşünmeyi sever ama normal
zamanlarda dinini düşünmekten kaçınır.

Tuhaf değil mi insan her gün içi bomboş bir dizi izler de, yarım dizi kadar süren Dopdolu teravihe gitmez…

Tuhaf değil mi bir futbol maçının uzaması insanın hoşuna gider ama Cuma namazında hutbenin
birkaç dk uzaması hiç de hoşuna gitmez.

Tuhaf değil mi insan eğerki On (10) tl yi sadaka verecek olsa bu miktarı çok bulur ama on (10) tl ile mağazadan birşey Almaya gitse alacak birşey bulamaz.

Tuhaf değil mi insan modayı her an takip eder ama Peygamberimiz (s.a.v) sünnetini moda gibi bilmez veya bilsede uygulamaz.

Tuhaf değil mi insan camide bir saat ibadet ederek vakit geçirecek olsa onun için zaman geçmek bilmez ama televizyona bakarken zaman onun için çabucak geçer.

Tuhaf değil mi insana bir sureyi veya surenin anlamını okumak zor gelir ama bir romanı okumak onun için kolaydır.

Tuhaf değil mi insan konserde ilk sıralarda olmak için çaba sarfeder ama camide ilk sıralarda olmak için çaba sarfetmez. Aksine namazın sonunda hemen çıkıp gideyim diye son sıralarda olmak ister.

Tuhaf değil mi bir ayet yada hadis ezberlemek insanın zoruna gider ama müzik listesi top 10'da olan şarkıların hepsini ezbere bilir.

Tuhaf değil mi insan ajandasında bir dini sohbet için zaman bulamaz ama dünyalık işler için çok zaman bulur.

Tuhaf değil mi insan dini konuları dinlemeyi ve anlatmayı zor bulur ama dedikoduları dinlemeyi ve anlatmayı çok sever.

Tuhaf değil mi insan Cennet'e gitmeyi ister ama hiçbir şey yapmadan kolayca.

Ne desiniz bilmem ama sizcede tuhaf değilmi....

( mollacami.net // ücharfbeşnokta )

Tuhaflar silsilesi hemde...

Tuhaflar silsilesi hemde...Tuhaflar silsilesi ...

gerçekden doğru.benim küçücük kızım bile bi şarkıyı duysun hemen ezberliyo.ama bi süre öğretmeye kalksam anne ben söyleyemiyorum.ben onu biliyorum diye mazeret üretiyo.

Cok dogru hakikatler.Mevlam nefsimize uydurmasin
ellerinize saglik

tuhaf olmaya çok tuhaf fakat tuhaf olduğunu bildiğimiz halde yine de bi çoğundan vazgeçememiz de çok tuhaf yani kendi nefsime...

Tuhaf değil mi Bu konu gerilerde kalmış... öne çıksın :;-D:
:;-D:

çok tuhaf hem de
teşekkürler
nice +10 lara

Aslında tuhaf degil sadece nefis... Hepimizi oyalayan, bizimle uğrasan nefis...

Evet tuhaf olan bu konunun gerilerde kalması :)

Serbest Kürsü

MollaCami.Com