Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ağlamak istersen oku

"Ayağını Yüzüme Bas ki . Yüzüm Allah Katında Şeref Kazansın" Hintli Müslüman kardeşlerimizin, Osmanlı Devleti'nin Balkan Savaşı'nda yüzlerce şehit ve binlerce yaralı verdiklerinin haberini almaları üzerine, kilometrelerce ötedeki kardeşlerinin acılarını bir nebze olsun dindirebilmek için bir Kızılay heyeti teşkil ederek Türkiye'ye gönderdiklerini... Bu heyetin savaş boyunca birçok din kardeşinin yaralarını sarıp başarılı hizmetlerden sonra 1913 Temmuz'unda Hindistan'a döndüğünü. . - Kızılay heyetine Bombay'da büyük bir karşılama merasimi hazırlanıp, gemi limana yanaştığında o günkü Hintli Müslüman liderlerden Muhammed Ali Cevher' in, heyet başkanı Doktor Ensari'ye : "Sen mücahit Osmanlı ordusuna hizmet edip geldin Ayağını Hindistan topraklarına basmadan bu benim yüzüme bas da, yüzüm Allah katında şeref kazansın" diyerek başını yere koyup yüzünü Dr. Ensari'nin ayakları altına uzattığını...Biliyor muydunuz ? (-Refik,İbrahim; "Osmanlı'nın yetimleri", Sızıntı dergisi, Ekim/1993, Sayı:177,s. 401)

gercekten duygulandim önce...
simdiki halimizi düsününce de agliyasim geldi...

paylasim icin tesekkürler medineli kardesim...

gercekten duygulandim önce...
simdiki halimizi düsününce de agliyasim geldi...

paylasim icin tesekkürler medineli kardesim...

Ben hem eski halimize hem de bu berbat halimize ağlarım. Ne idik ve ne olduk. Öyle şuurlu idik ki bir rüyadan uyanır gibi uyandık ve her türlü haltları kendimiz de bulduk.

UYANMALISIN MÜSLÜMAN TÜRK
İNANMALISIN MÜSLÜMAN TÜRK
ATALARININ YOLUNA SARILIP
O YOLDA HER YANA VARIP
BU DİNİ YAŞATMALISIN MÜSLÜMAN TÜRK

SENİN ATALARIN DÜNYAYA OLDU HAKİM
SEN OLDUN ŞİMDİ ZİLLETE MAHKUM
SNİ BÖYLE YAPAN YAHUDİDEN
VE O ALÇAK KAFİRUNDAN
AYRILMALI VE ÖZÜNE DÖNMELİSİN MÜSLÜMAN TÜRK

ALDANMA BU OYUNLARA
KANMA MASUM SURATLARA