Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İpek böceği ve insan

İPEK BÖCEĞİ VE İNSAN

Ebu Talip el-Mekki(r.a) Kütü'l-Kulüp isimli kitabında şöyle buyurmuştur:

"Bazı hikmet sahipleri,insanoğlunu ipek böceğine benzetmişler.İpek böceği,çıkış yeri kalmayıncaya kadar kendi üzerine örer durur.
Dokumayı tamamlayınca çıkmak ister,ancak dokuduğuna zarar vermesin diye öldürülür,ipeği başkasına kalır.

İpek böceğinin hali; ailesi ve malı yolunda ömrünü tüketipte,malları varislerine kalan cahil kazanç sahibinin haline benzer.
Eğer varisleri malı Allaha itaatte ve hayır yolunda harcarlarsa malın hayrı onlara,hesabı ise kendisine ait olur.

Eğer onunla Allaha isyanda bulunursa günahta onlara ortak bulunur.Hangisi daha zararlıdır,;İnsanın ömrünü başkası için harcaması mı yoksa malının sevabını başkasının mizanında görmesimi?"

Fazilet takvimi : 27 nisan 2009

Mevla bizleri hesabını veremiyeceğimiz dünya nimeti ile imtihana tabii tutmasın .....

Değerlendirme yapılmasada okuma nezaketinde bulunanlara teşekkür ederim.........

Allah razı olsun kardeşim.Keşke hepimiz bunun farkına varabilsek...

Amin kardeşim,paylaşım için teşekkürler...

Mevla bizleri hesabını veremiyeceğimiz dünya nimeti ile imtihana tabii tutmasın .....

Amin... Bu değerli paylaşımınız için teşekkür ederiz alanyasultanı kardeşim.

Amin kardeşim,paylaşım için teşekkürler...

İPEK BÖCEĞİ VE İNSAN

Ebu Talip el-Mekki(r.a) Kütü'l-Kulüp isimli kitabında şöyle buyurmuştur:

"Bazı hikmet sahipleri,insanoğlunu ipek böceğine benzetmişler.İpek böceği,çıkış yeri kalmayıncaya kadar kendi üzerine örer durur.
Dokumayı tamamlayınca çıkmak ister,ancak dokuduğuna zarar vermesin diye öldürülür,ipeği başkasına kalır.

İpek böceğinin hali; ailesi ve malı yolunda ömrünü tüketipte,malları varislerine kalan cahil kazanç sahibinin haline benzer.
Eğer varisleri malı Allaha itaatte ve hayır yolunda harcarlarsa malın hayrı onlara,hesabı ise kendisine ait olur.

Eğer onunla Allaha isyanda bulunursa günahta onlara ortak bulunur.Hangisi daha zararlıdır,;İnsanın ömrünü başkası için harcaması mı yoksa malının sevabını başkasının mizanında görmesimi?"

Fazilet takvimi : 27 nisan 2009

BİR KUL ŞÖYLE DUA EDERMİŞ YARAB! BENİ SAPTIRACAK ZENGİNLİKTEN, SENİ UNUTTURACAK FAKİRLİKTEN SANA SIĞINIRIM...

Vuslatım,Ahuzar,Yağmur,İhvan,Everest8265 kardeşlerim yorumlarınızdan dolayı ben teşekkür ederim......

Mevla bizleri hesabını veremiyeceğimiz dünya nimeti ile imtihana tabii tutmasın.... amin Allah razi olsun paylaşm icin

Takvimin arkasinda okumustum, ama burda okumak, paylasildigini görmek
güzel...

Tesekkürler, elinize saglik!

Mevla bizleri hesabını veremiyeceğimiz dünya nimeti ile imtihana tabii tutmasın.... amin Allah razi olsun paylaşm icin

Haticeee,Mücahide,Gerçekleribilmek kardeşlerim,ben teşekküer ederim.......

Selamlar.........

Mevla bizleri hesabını veremiyeceğimiz dünya nimeti ile imtihana tabii tutmasın .....[/color]
[/quote] amin amin amin

paylaşim için teşekkürler alanyasultanı allah razı olsun

kıssadan hisse

MollaCami.Com