Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

En İyi Buğday

Her yil yapilan 'en iyi bugday' yarismasini yine ayni çiftçi kazanmisti. Ciftçiye bu isin sirri soruldu. Ciftçi:

-Benim sirrimin cevabi,kendi bugday tohumlarimi komsularimla paylasmakta yatiyor, dedi.

-Elinizdeki kaliteli tohumlari rakiplerinizle mi paylasiyorsunuz? Ama neden böyle bir seye ihtiyaç duyuyorsunuz? diye soruldugunda,

-Neden olmasin,dedi çiftçi.

-Bilmediginiz bir sey var; rüzgâr olgunlasmakta olan bugdaydan poleni alir ve tarladan tarlaya tasir. Bu nedenle, komsularimin kötü bugday yetistirmesi demek, benim ürünümün kalitesinin de düsük olmasi demektir. Eger en iyi bugdayi yetistirmek istiyorsam, komsularimin da iyi bugdaylar yetistirmesine yardimci olmam gerekiyor.

çok güzel bir hikaye her koyun kendi bacağından asılsa da kokusu tüm mahalleye yayılr çevremizdeki güzelliklere detek verip güzelliğin yayılmasına destek olmak en başta kendimiz içi lazım. ağolaaın kardeşim

çok güzel bir hikaye her koyun kendi bacağından asılsa da kokusu tüm mahalleye yayılr çevremizdeki güzelliklere detek verip güzelliğin yayılmasına destek olmak en başta kendimiz içi lazım. ağolaaın kardeşim

haklısın letaif kardeşim.

paylaşım için teşekkürler

Sizler de sağolun kardeşlerim, güzelliklerin yayılması için emek vermeliyiz ki güzellik bulabilelim..

paylasimlar cogaldikca güzelliklerde artiyor,her güzel olan niyetin sonucu bir sekilde güzellikle bitiyor..

tesekkürler..

Yorumunuz için ben teşekkür ederim akasya kardeşim, haklısınız güzel niyet ile başlanan işler muhakkak güzellikle sonuçlanıyor..

Çok güzel bir paylaşım altında nice güzel ve özel şeyler yatıyor. Az dediniz çok anladık Allah razı olsun yağmur kardeşim

Allah sizden de razı olsun sevgili Medineli kardeşim..

Hikayeler

MollaCami.Com