Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

psikolojik çöl testi ...

Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?
---------------------------------------------------------------------------------------

sonuç;

Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.
Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .
Aslan = Gurur
Maymun = Çocuklarınız
Koyun = Arkadaşlar
İnek = Temel ihtiyaçlar
At = Hırslarınız.
Ç:
Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.

ne kadar doğrudur bilemem ama psikolojik birtest olduğuna göre doğruluk payı vardır mutlaka

:D

At = Hırslarınız. ;D

koyun : arkadaslar

testi kendime uyguladığımda bende de at çıktı :D bu kadar hırslı olduğumu bilmiyorudum ::) ???

böyle bi sonuç olucağını tahmin etmedim ama ilk nazarda şöyle düşündüm belki atı sona bırakanlarda öyle düşünmüştür ;D
ilk maymunu bıraktım maskarayla işim olmaz diye..sonra aslanı pek işime yaramaz diye..koyun ineği acıkınca yerim hesabı sona bıraktım ;D atta malum yürümekten yoruluyo insan vasıta kullancam bu akılla işte ;D
Sonra küçük diye koyunu bıraktım..
inekle at arasında karasız kaldım..ya çölün bitişinde yiyecek bulamazsam ;D
Ama sonra düşündümde ineği bırakmak en iyisi atla yiyecek bulurum diye düşünmüştüm ;D
Meğer çoluğumu çocuğumu,arkadaşalarmı,gururumu bırakmışım geride haberim yok ;D
yine kaldık hırslarımızla başbaşa ;D

böyle bi sonuç olucağını tahmin etmedim ama ilk nazarda şöyle düşündüm belki atı sona bırakanlarda öyle düşünmüştür ;D
ilk maymunu bıraktım maskarayla işim olmaz diye..sonra aslanı pek işime yaramaz diye..koyun ineği acıkınca yerim hesabı sona bıraktım ;D atta malum yürümekten yoruluyo insan vasıta kullancam bu akılla işte ;D
Sonra küçük diye koyunu bıraktım..
inekle at arasında karasız kaldım..ya çölün bitişinde yiyecek bulamazsam ;D
Ama sonra düşündümde ineği bırakmak en iyisi atla yiyecek bulurum diye düşünmüştüm ;D
Meğer çoluğumu çocuğumu,arkadaşalarmı,gururumu bırakmışım geride haberim yok ;D
yine kaldık hırslarımızla başbaşa ;D

aynen : )
demekki neymiş psikolojiyle pek alakası yokmuş mantıkla varmış : D

veyyyy....gurumu alıp çarpıp kapıyı çıktım...yani çölü... ;D ;D

aslan çıktı

bende atı tercih ettim hep hırslıymışım yani
çocuklarımıda bırakmak istemezdim :(

1) koyun
2) inek
3) at
4) maymun
5) aslan

yani en son aslan yanımda kaldı ve gururumla çıktım.

gurur ciktii

at=hırslarımız

at kaldı elimde

Elimde at kaldi inekle onun arasinda bir tercih yapmaliydim... Hirslimiyim acep

Zeka & Mantık oyunları

MollaCami.Com