Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Renkli Patates Salatası

Malzemeler:
-5 adet patates
-2 adet havuç
-1 adet limonun suyu
-2 çay bardağı zeytin yağı
-4-5 yaprak kıvırcık
-5 adet taze soğan
-yarım demet maydanoz
-1 adet küçük kırmızı lahana
-Tuz ve limon suyu

Yapılışı:
Patatesleri haşlayıp üç ayrı kaba eşit miktarda bölün. Birinci harç için havuç rendesi, limon suyu ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra kaba bastırarak yerleştirin. İkinci harç için kıvırcığı ince ince kıyın. Taze soğanı da ince ince kıyıp tuz, maydanoz, limon suyu ve zeytinyağı ile tatlandırın. Son olarakta haşlanmış patatesleri karıştırın. Üçüncü harç için kırmızı lahanayı ince ince doğrayın, limon suyu ve haşlanmış patatesle karıştırıp ikinci harcın üstüne boşaltın. Harçları kaba sırasıyla üst üste gelecek şekilde boşaltın. Servis tabağını ters çevirip en altta kalan kısmın en üste gelmesini sağlayın. Servis yapmadan önce patates salatasının üzerini limon dilimleriyle süsleyin. Afiyet olsun…

maşallah kardeşim yemeklerle aranız baya iyi galiba yani o kadar konu paylaşmısınız hepsi yemek tek dostunuz yemekler zanneddim

yemek yapmaya çok imreniyorum ama okadar marifetli değilim maleseff ::) onlarıda internet araclığı ile öğrenmeye çalışıyorum buarada baktığım konularıda buraya ekliyorum... :) ;)

yaa kusura bakmayınız teşekkürü unutmuşum. Tabi güzel olur yapınız. her alanda tek olmak iyidir.

teşekkürler :))

teşekkürler kardeşim. çok güzel görünüyor. sadece resmi görüp bu ne diye sorulsaydı pasta derdim pastaya çok benziyo. :)

çok güzel teş.ederim kardeşim.sunumu güzel olan yemeklere bayılıyorum.

Rica ederim... :)

Cok degisik bir tarif cok harika gozukuyor :P
ellerine saglik

görüntü süperrrr..
denemek lazım...
eline saglık αχαяαуℓιм_68 , :)

büyük kalıp ilginç olmuş....bende te kişilik kalıplara koyuyordum....yanına turşu dilimleriyle güzel oluyor... :)

yorumlarınız icin teşekkür ederim...

Çok güzel görünüyor. Denemek lazım. :)
Emeğinize sağlık kardeşim.

gözlerinize sağlık :)

Görüntüsü harika lezzetide kesinlikle güzeldir patates bu malum :D
Tesekkürler

gözlerinize sağlık :)

Salata ve Garnitürler

MollaCami.Com