Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

kınıyorum ve yazıklar olsun diyorum.....

Rabia Kazan diye bir kişi var ,

beni delirtti dün izlediğim bir haberde! >:(

hanımefendi ve hanımı bile haketmiyor sıfat olarak,

bu kişiyi başı örtülü halde şov yaptığı için,

dergilere başını açıp, iran kadınının! yeni yüzünü gösterme adına resimler verdiği için ,

en önemliside dinimizde yasak olduğu halde bir hristiyanla evlendiği için ,

kınıyorum ve Rabbime havale ediyorum,

yazıklar olsun..........

Başını açtığı gün haberlerde denk gelmiş , seyretmiştim. O gün gerçekten çok sinirlenmiştim.Çünkü başörtüsünün şart olmadığını, ailesi bir tarikata bağlı olduğu için onu zorla kapattıklarını ve en önemliside açılacağına dair sinyaller vermesi beni bir hayli üzmüş ve sinirlendirmişti.Konuşmaları devam ederken,sanıyorum ki benim gibi dayanamayan haber sunucusunun "dini gereği başını örtenlere saygı duyuyorum" diyerek onun konuşmasını bölmüş ve oda beklenmedik bu cümle karşısında susmuştu.Yazıklar olsun diyorum sadece!

Eğer hidayeti nasip olacaksa Rabbimden ona hidayet diliyorum.

Başını açtığı gün haberlerde denk gelmiş , seyretmiştim. O gün gerçekten çok sinirlenmiştim.Çünkü başörtüsünün şart olmadığını, ailesi bir tarikata bağlı olduğu için onu zorla kapattıklarını ve en önemliside açılacağına dair sinyaller vermesi beni bir hayli üzmüş ve sinirlendirmişti.Konuşmaları devam ederken,sanıyorum ki benim gibi dayanamayan haber sunucusunun "dini gereği başını örtenlere saygı duyuyorum" diyerek onun konuşmasını bölmüş ve oda beklenmedik bu cümle karşısında susmuştu.Yazıklar olsun diyorum sadece!

Fadime şahin geldi bir an gözümün önüne
onu görünce dur bakalım onun da kokusu çıkar yakında...Allah böyle yanlış yola sapanlardan korusun.. >:( bunun vebali çok ağırdır insanlar ne diye uğraşırlar böyle şeylerle.... soru işareti ...soru işareti..:-\

Kişi ne yaparsa, kendine yapar. Kendi yolunu kendi eliyle çizer. Öyleyse yaşasın CEHENNEM; bu ve bunun gibilere. :-X

bnm gördügüm şuanada aşırı bir bilgi kirliligi var.herkes kendi yuvarlak kafasına göre hesaplar yapıyor.bişeyler söylüyolar.bu arada millet her önüne geleni dinliyor.hiç seçicilik yok.bizim bile kafamız karışıyo zamn zamn,bilmeyen insanlar ne yapsınlar.

Rabbim kötülere fırsat vermesin hiç bi zamn.

Kişi ne yaparsa, kendine yapar.
Her koyun kendi bacağından asılır lakin kokusu etrafada saçılır.

Bu konuda yorum yapmayacağım haberi izlemedim ama bir kardeşimizin yorumu dikkatimi çekti ::)

Öyleyse yaşasın CEHENNEM; bu ve bunun gibilere. :-X

Bizler hayırlı duada bulunmalıyız Firdevs kardeşim, Allah hidayet versin diyelim... Mevlam kimseyi şaşırtmasın, kalbimizi dini üzere sabit kılsın. Amin.

okadar okumuş okutmuş ama nasip işte tam verim alamamış mevlam hidayet etsin

Mevlam kimseyi şaşırtmasın, kalbimizi dini üzere sabit kılsın. Amin.

Amiin aminn..

bu ve bu gibi olaylar ile ilgili bir alinti yaptim zehirliok.net'den...

Churcill, Avam Kamarasi' nda yapmis oldugu bir toplantida (1932) milletine ve temsilcilerine su beyanati vermektedir.:

"Sayin Ingiliz kraliyet ailesi, Lordlar ve mebuslar.
Bugün sizlere ebedi bir düsman ve onu imha politikasindan bahsedecegim.

Bu düsman Türkler' dir.
Nasil ki atalarimiz Amerika Kitasi' na gidip, oradaki yerli kabileleri kiyima tabi tuttular ve onlari imha ettilerse, bizler de bugün Asya' nin beyaz Kizilderelileri olan Türkleri öyle imha etmeli, kalanlari ise sürüp, geldikleri doguya, Asya' ya atmaliyiz.

Ege' de uzun zamandan beri düsünülen medeniyetimizin menbasi ve Avrupa soyunun babasi Yunanlilarin hülyasini gerçeklestirmeli, yeniden bu topraklarda hakimiyetlerini saglamiliyiz.
Dünyanin incisi durumunda olan ve jeopolitik yönden büyük öneme sahip Bogazlarin Türkler' in elinde bulunmasinda, dindaslarimiz yunanlilarin elinde bulunmasi çok büyük rahatliklara ve faydalara sebep olacaktir.
Dünya hakimi olma yolunda hareket eden Ruslar belki bizim için engel teskil edecektir. Onlar da bogazlari istemektir. Türkler' e karsi geçecekleri herhangi bir saldirida Ruslari durdurmanin yollari, o anda Türkler' e yardimla mümkündür.

Fakat su halde Türkler' i güç ve agirlik olarak yüz grama çikarmamali, elli grama ise hiç düsürmemeliyiz. Biraz kuruyunca sulamak, biraz yeserince budamak icap kitaplari olan Kur' an' i almakla mümkündür.

Eger Türkler' in elinden Kur' an' i alamassaniz, onlari mümkün degil yenemessiniz. Öyleyse simdiden Türkiye' ye karsi dinsizlik silahlarini çevirerek, onlari en hassas imanli kalplerinden vurmaya hazir oluruz."

ve bu gibi olaylar bir rastlanti degildir... ve son da degildir...
Rabbimiz cümlemize suurlu iman nasib etsin

Allah hidayet versin .yanlışlar insana mahsus.hatalardan doğruya dönebilmeyi nasib etsin mevla.tövbe kapıları her kula açık.o kapıdan girmek ve kurtuluşa ermek dileğiyle...

Bizler hayırlı duada bulunmalıyız Firdevs kardeşim, Allah hidayet versin diyelim... Mevlam kimseyi şaşırtmasın, kalbimizi dini üzere sabit kılsın. Amin.

Haklısın Yağmur; ama dini suistimâl eden böyle biri için, inan içimden gelmiyor. :-\

Bir gün Efendimiz (s.a.v.) Hz. Ebu Bekir'in (r.a.) yanına gelip ona dediki:

"Ya Eba Bekir dün sen hangi amelde bulundun ki Allah sana cennette bir köşk ihsan edecek ve sen o köşkün hangi penceresinden bakarsan bak Cemalullah'ı göreceksin. Dün hangi güzel amelde bulundun" dedi. Hz. Ebu Bekir:

"Ya Resulullah dün ben farklı birşey yapmadım herzamanki ibadetlerimi yaptım"dedi. Efendimiz:

"İyi düşün sen herzamankinden farklı bir amelde bulundun ve o amel Allah-u Teala'nın çok hoşuna gitti"
Hz. Ebu Bekir düşünmeye başladı sonunda şunları söyledi:

"Ya Resulullah dün ben senin ahirzaman ümmetinin ahiretteki durumunu düşündüm. Onlar o gün çok perişan olacaklar. Ama sen ümmetine çok düşkünsün, onların o zor durumunda sende üzüleceksin, ağlayacaksın ama bende seni çok severim. Senin üzülüp ağlamana dayanamam. Ben bütün bunları düşünürken kalbim galayana geldi ve ellerimi kaldırıp şöyle bir duada bulundum;

YA RABBİ VÜCUDUMU ÖYLE BÜYÜT ÖYLE BÜYÜT Kİ CEHENNEMİNE BENDEN BAŞKASI SIĞMASIN"
:'(

İşte Rab'bim Hz. Ebu Bekir'in bu samimiyetine ve Efendimize (s.a.v.) olan bağlılığından dolayı ona cennette bir köşk ihsan edecek ve o köşkün hangi penceresinden bakarsa baksın Cemalullah'ı görecek. Rab'bim böyle bir samimiyeti ve bağlılığı bizlere de nasip etsin. Amin...

pisliklerin temizlenmesi iyidir ;)

naparsın ne demişler her gördüğün sakallıya dede deme demişler.

Ben de görmüşdüm geçenlerde siyasette bir adam var hep başörtüsüne takmışdı kafayı. Baktı ki olmuyo kayıp ediliyo bu yüzden hemen döndü ve ben de baş örtüsünü destekliyorum nüktesinde bir şeyler söyledi. Sonrasın da bazı baş örtülüler ve çarşaflılar yanına gittiler ve rozet takıldı. O kadar utandım sıkıldım ki tek dediğim yazıklar olsun hiç bir şeyden utanmadınız da kafanıza taktıklarınızdan da mı utanmadınız dedim.

Allah hidayet etsin hepimize

Rab'bim böyle bir samimiyeti ve bağlılığı bizlere de nasip etsin. Amin...

Aminn :'( Allah c.c razı olsun Yağmur kardeşim..

Serbest Kürsü

MollaCami.Com