Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Lütfen dikat..dikkat.. mutlaka okuyalım!!!

YER ISTANBUL....

Bir genç deniz kenarında, bankta yorgunluğunu atmak için oturmaktadır.

Bir müddet tek başına oturduktan sonra 20–22 yaslarında baksa bir genç yanına gelerek bankın diğer ucuna oturur. 2-3 dakika sonra bu gencin arkadaşları olduğu anlaşılan iki akranı daha gelir ellerinde 3 bardak çayla...

Gençler birer bardak kendileri alırlar ve 3.bardağı daha önceden gelip oturmakta olan diğer arkadaşlarına ikram ederler.. Fakat yoğun ısrarlara rağmen arkadaşlarına çayı sevmediğini zaten bildiklerini, bu yüzden de o çayı boşa aldıklarını söyleyerek reddeder... O zamana kadar hiç bir diyaloga girmedikleri arkadaşıma dönerek: 'yaa hocam bu çayı aldık ama arkadaş içmeyecek... bari sen iç de israf olmasın' derler..

İlk basta reddetse de ısrarlara dayanamayıp çayı alır ve içmeye baslar..

Bu arada 3'lu, ne kadar yan yana olsalar da arkadaşımdan bağımsız olarak koyu bir sohbete dalmıştır.. çayın sonlarına doğru baş dönmesi hissetmeye başlar, tabii o an anlar başına bir bela aldığını.. üçü ise sohbetlerine bununla ilgilenmeden hala devam etmektedirler. .
Baş dönmesi ve halsizlikle olduğu yerde durmaktadır. . Bir an kendine gelip bunlardan uzaklaşması gerektiğini düşünerek ayağa kalkar ve biraz ilerdeki otobüs durağına zorda olsa varır..

Fakat 3'lu de bununla birlikte harekete geçmiş ve durağa gelmiştir...
Otobüse binip koltuğa oturduğunda üçü de otobüse binip bunu rahatça görebilecekleri bir yere oturur..

Fakat bu arada artik neredeyse bilincini kaybetmek üzeredir.. Büyük bir gayretle cep telefonunu çıkarıp (teknolojinin gözünü seveyim) arkadaşını arar, başına böyle bir iş geldiğini, o an otobüste olduğunu,falanca durakta ineceğini söyler..

Durağa geldiğinde iner ve arkadaşının kucağına bayılır. . Arkadaşı ise bununla beraber inen 3'lüden şüphelenir. o an orda devriyede bulunan polise durumu bildirir Birlikte hemen bir taksiye binip hastaneye giderler..

Acilde doktorlar imdada yetişir ve arkadaşının yanına gelerek:
Arkadaşın intihar mı etti?' diye sorar. Neden böyle bir şey sorduğunu sorar doktora. Doktor; ' aşırı dozda ilaç almış. Gecikseydiniz kurtaramayabilirdik ' diye cevap verir..

İşin daha ilginci ve can âlici noktasıysa bunların yakalanamaması bu 3'lünün ORGAN MAFYASI çetelerinden olduğu anlaşılır

Yani hala ortalıklarda geziniyorlar.
İzmit depreminde ölülere musallat olan organ mafyaları, işi daha da ileri götürerek canlı insanların peşine düşmektedir... Bu yasanmış bir olay..
Herkesin çoluğu çocuğu ve yakınları var, özellikle İstanbul' Ankara' İzmir' dikkat etsin...
Savaş, ekonomi, Kıbrıs derken hayatin detayları çok korkunç olabiliyor. Sağlıklı ve kazasız belasız günler dilerim..

TANIMADIGINIZYABANCI KISILERDEN NE KADAR KALABALIK BIR ORTAMDA
DAHI OLSANIZ KESINLIKLE YIYECEK, ICECEK V.S. KABUL ETMEYIN. ..

ARTIK INSANLAR ÖLÜ -CANLI INSAN HAYVAN DEMEDEN ACIMASIZCA KATLEDİP PARAYA ÇEVİRMEYE BAKIYORLAR.. .

GaziUniversitesi Tip Fakultesi
Prof.Dr.ilayda TÜRK

aman ALLAHım ürperdim gözleri dönmüş bunların benim yaşadıgım şehirdede bir çocuğu kaçırıp organlarını aldıkta sonra bi inşaatı bodrum katına atmışlardı Allah ailelerine yardım etsin dikkatli olmak gerekiyor Allah kimsenin başına vermesin

Ahh!... Ahh!... Niye alırsın o çayı bilmem ki. Allah (c.c.) bu aklı boşuna mı vermiş? Kötü niyetli insan çok... :-\

Ben olsam yanımda oturmalarına bile müsade etmezdim. İlla oturacaklarsa kalkardım o ortam. :)

Paylaşım için teşekkürler...

Çok hüsn-ü zan ediyoruz...Biraz su-i zan gerekli...

Bakınız:
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,18247.0.html

[b]"İnsanlara (aşırı) hüsn-ü zan besleyenin nedâmeti çok olur," buyrulmuşdur. Bilhassa bu zamanda Rasulullah'ın (s.a.v.) ikâzına dikkat etmelidir.! Herkese itimad edip de saflığın zararına uğramaktansa, bir pîr-i kâmil'in buyurduğu gibi:
"Hüsn-ü zan devri kapandı, bu sû-i zan devridir," demeli... Yani orta yolu bulmak gerekiyor.
Gulurana..
bu kardeşimizin yazısını bu vesileyle okumuş oldum aklımın bir kenarına yazacağım
insanlara yardım edeceğim yok kırılmasınlar diye neler geliyormuş başlarına..Allah kötülerle cümle Muhammed ümmetini karşılaştırmasın.... Amin..[/b]
teşekkürler paylaşım için umut_iklimi

iyi lerle karşılaşmak nasip olsun.hakkımızda hazırlanan tuzaklara mevlam fırsat vermesin.

iyi lerle karşılaşmak nasip olsun.hakkımızda hazırlanan tuzaklara mevlam fırsat vermesin.

burdaki sorun bizim hüsn-ü zanı bilmemiz ama karşı tarafın bilmemesi galiba ::)

onlar hep su-i zanda!!!

burdaki sorun bizim hüsn-ü zanı bilmemiz ama karşı tarafın bilmemesi galiba ::)

onlar hep su-i zanda!!!
kesinlikle katılıyorum...iyiliktende maraz doğarmış der büyükler......
okuyan bütün kardeşlerime ayrı ayrı teşekürler ediyorum

Serbest Kürsü

MollaCami.Com