Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ama Ben Kim Olduğunu Biliyorum....

[center][color=blue]Yasli bir bey sabah erken evinden çikmis yolda ilerlerken bir bisikletlinin kendisine çarpmasi ile yere yuvarlanmis ve hafif yaralanmis. Sokaktan geçenler yasli beyi hemen en yakin saglik birimine ulastirmislar...
Hemsireler adamcagizin yarasina pansuman yapmislar ama 'biraz beklemesini ve röntgen çekerek her hangi bir kirik veya çatlak olup olmadigini inceleyeceklerini' söylemisler. Yasli bey huzursuzlanmis 'acelesi oldugunu istemedigini' söylemis.
Hemsireler merakla acelesinin sebebini sormus.
Adamcagiz da 'karim huzur evinde kaliyor her sabah onunla kahvalti etmeye giderim geç kalmak istemiyorum' demis.
'Karinizin siz gecikince merak edecegini düsünüyorsunuz herhalde' Demis hemsire.
Adam üzgün bir ifade ile 'ne yazik ki karim Alzheimer hastasi ve benim kim
oldugumu bilmiyor' demis.
Hemsireler hayretle 'madem sizin kim oldugunuzu bilmiyor neden hergün onunla kahvalti yapmak için kosusturuyorsunuz' demisler.

Adam buruk bir sesle 'ama ben onun kim oldugunu biliyorum' demis...

ayyy içim kıyıldı yaa Allah düşürmesin,yaşlılıktada kimseye muhtaç etmesin :-\ teşekürler nur-u Evvel

teşekkürler emeğine sağlık

ayyy içim kıyıldı yaa Allah düşürmesin,yaşlılıktada kimseye muhtaç etmesin :-\ teşekürler nur-u Evvel

amin

:( :( :( :( :( :(

Ne güzel bir düşünce,'ama ben onun kim oldugunu biliyorum'

ahde vefa

Ah vefa, nerde kaldın! Bıktık şu her gün birkaç defa yemini bozup ahdinden dönenlerden.
Her sözü mübâlağa, her davranışı sun'î namertlerden ve vefa duygusundan mahrum uğursuz gönüllerden!..

Ve nerdesiniz!
Ey bir vefa düşüncesiyle sözleştiği yerde günlerce kıpırdamadan bekleyen vefalı dostlar!..

Nerdesiniz ruhuyla bütünleşmiş vefa timsali er oğlu erler?!..

Nerdesiniz bir vefa uğruna harap olup, turab olup gidenler ve çok bereketli bir devrin ak alınlı insanları?!..

Kalkın; girin ruhlarımıza.

Kamçılayın hayâllerimizi ve boşaltın vefa adına ne taşıyorsanız hepsini sinelerimize!..

Mertliği, yiğitliği, vefayı bütün bütün unutmuş sinelerimize.
Bizleri bu yeniden diriliş yolunda Hızır çeşmesine ulaştırın!

Gelin, gelin de şurada burada dolaşıp duran şu üç-beş vefalı insanı, ümitsizlik ve inkisardan kurtarın!..

Ah vefa, nerde kaldın! Bıktık şu her gün birkaç defa yemini bozup ahdinden dönenlerden.
Her sözü mübâlağa, her davranışı sun'î namertlerden ve vefa duygusundan mahrum uğursuz gönüllerden!..

Ve nerdesiniz!
Ey bir vefa düşüncesiyle sözleştiği yerde günlerce kıpırdamadan bekleyen vefalı dostlar!..

Nerdesiniz ruhuyla bütünleşmiş vefa timsali er oğlu erler?!..

Nerdesiniz bir vefa uğruna harap olup, turab olup gidenler ve çok bereketli bir devrin ak alınlı insanları?!..

Kalkın; girin ruhlarımıza.

Kamçılayın hayâllerimizi ve boşaltın vefa adına ne taşıyorsanız hepsini sinelerimize!..

Mertliği, yiğitliği, vefayı bütün bütün unutmuş sinelerimize.
Bizleri bu yeniden diriliş yolunda Hızır çeşmesine ulaştırın!

Gelin, gelin de şurada burada dolaşıp duran şu üç-beş vefalı insanı, ümitsizlik ve inkisardan kurtarın!..

A M i N

ahde vefa

Hikayeler

MollaCami.Com