Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Melekleri biz neden göremiyoruz...

Hacı Bayram veli hazretlerinin geliboluda yaşayan iki kardeş öğrencisi varmış.Bu iki kardeş çok mubarek zatlarmış.Camilerde insanlara vaaz veriyorlarmış.Bir gün küçük kardeş geliboluda büyük bir camide vaaz verirken caminin kapısında abisinin onu tebessüm ederek dinlediğini görmüş.Fakat abisi vaaz bitene kadar kapıda kardeşini tebessüm ederek dinlemiş.İçeri girmemiş.Sohbet bitincede gitmiş.Vaaz veren küçük kardeş koşarak annesinin yanına gitmiş.

---Anne abim camide ben vaaz verirken kapıda beni tebessüm ederek dinledi içeri girmedi.İçeri neden girmediğini ağabeyimden öğrenirmisin acaba bir kusur mu işledim.---

Annesi bunun üzerine büyük oğlunun evine gider.Büyük oğluna olanları anlatır ve neden camiden içeri girmediğini sorar.Oğlu olanları şöyle izah eder.

---Ben kardeşimin mubarek sözlerini dinlemek için camiye gittim.Fakat içeri tam gireceğimde baktım ki caminin içerisinde melekler kanatlarını yaymışlar kardeşimi dinliyorlar.Ben bu manzara karşısında ne yapacağımı şaşırdım.içerisi meleklerle doluydu tıklım tıklım dı.Meleklerin kanatlarına basmamak için içeri girmedim kardeşimi kapıdan dinledim.---

Bunun üzerine Anne olanları küçük oğluna aktarır.Fakat küçük oğlu çok üzülmüştür.Annesi sevinmen gerekirken sen üzülüyosun oğlum neden diye sorar.Küçük oğlu

---Anne abim melekleri gördüğü halde ben neden göremiyorum.bunun cevabı sende anne iyi düşün der---

Anne bir hayli düşündükten sonra cevabını bulmuştur.hemen oğluna anlatır.

----Oğlum sen küçüktün süt emiyodun.Bir gün namaza durdum tam osırada sen ağlamaya başladın.Komşumuz bizde misafirdi seni emzirmeye başladı.Hemen namazdan çıktım Komşuya abdestli olup olmadığını sordum.Abdesti yokmuş.sen bu sütten birkaç yudum içtin.Bense sizi hiç abdestsiz emzirmedim.---
Şimdi anlamıştı küçük kardeş melekleri neden göremediğini.Abdestsiz süt...

EVET KARDEŞLERİM SİZCE BİZ NEDEN MELEKLERİ GÖREMİYORUZ BİR DÜŞÜNELİM...

paylasim icin tesekkürler neyzen-can...

hani, deve demis ya "nerem dogruki ?"... o hesap yani...

paylasim icin tesekkürler neyzen-can...

hani, deve demis ya "nerem dogruki ?"... o hesap yani...

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM

okuyan kıymetli kardeşlerime şükranlarımı sunarım...

emeğine sağlık neyzen
paylaşım için teşekkürler

emeğine sağlık neyzen
paylaşım için teşekkürler

gelmene sevindim karasevdam... :)

Emeğinize sağlık....

teşekkür ederim..

kıssadan hisse

MollaCami.Com