Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

pepsinin anlamı

P (pay)

E (every)

P (penny for)

S (strong)

İ (İsrail)

Anlamı: Her kuruşunu güçlü İsrail için öde.

Müslümanlar içmeye devam edin bakalım.bir benim içmemle ne olacak deme.75 milyon insandan senin gibi düşünen 1 milyon kişi içse günde 1 milyon tl ayda 30 milyon tl bu en az olarak hesaplanmış miktar.2,5 lt lik kolalar hariç.bu demektir ki her ay enaz 40-50 milyon Tl bu içeceğe bağlıyoruz

pepsi-cola-fanta
hic birini alma

okuyan gözlerinize sağlık...

daha önceden de biyerde görmüştüm, teşekkürler.. :)

pepsi-cola-fanta
hic birini alma

pepsi-cola-fanta
hic birini alma

Ne güzel bir teşhis. :)

Şüpheli olan her üründen uzak durmak en güzeli. Ne güzel bir dinimiz var sağlığa ve maneviyatımıza zarar verecek her şeyden uzak durmamızı istiyor. İslâm tam bir koruyucu kalkan.

Konu için teşekkürler Ali Emin...

forumdada yayınlamıştım.kolanın içindeki böcükleri gördükten sonra daha sürmedim bile agzıma...önemli bir mevzu.elinize saglık.

böcek konusunu bende duymuştum. pepsidir, fantadır, cola turkadır hiçbirini içmiyorum da din hocamız bu konuyla ilgili şunu söylemişti; bu pepsi yazıları, coco cola yazılarını bir yere yansıtıp veya her kelimesinden anlam çıkarmayı bırakın, bunlar kendi kuruntularınız, anlam çıkarmak isteyen herşeyden bir anlam çıkarır, demişti..

bence de öyle anlamını boşverin israil markası olması yeterli içmemek için...
ve tabiki içinde az miktarda da olsa alkol bulunduğunu unutmayın

onu bunu boşverin takılmayın bu kadar,şu böcükleri görün ondan sonra ister için ister içmeyin.

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,14114.0.html

okuyan gözlerinize sağlık...

Turka'nın anlamı ne acaba?

Hep merak ederim.Coco Cala'nın Pepsi'nin şifreleri çözüldü.Bir de Turka'yı çözseler hayırlarına 8)

Maşallah aspirin gibi ;)

Turka'nın anlamı ne acaba?

Hep merak ederim.Coco Cala'nın Pepsi'nin şifreleri çözüldü.Bir de Turka'yı çözseler hayırlarına 8)

cözülecek pek biseyi yok fatihan-can...
isimleri haricinde hepsi ayni sayilir...
yüzde 40 pay ödeyerek (cola ismi altinda yasayan her marka) temel tozunu amerikadan getirtiyor...

asagidaki yazi cola turkanin kendi sitesinden alinmistir...

2003'te artık birçok gıda kategorisinde pazar lideri konumunda olan Ülker,
Türkiye'de Amerikan ürünlerinin başı çektiği kola pazarına Türk damgası vurmaya karar verdi.
7 Temmuz 2003'te, "Kolası bildik kola, Turkası bizim Turka" diyerek, yepyeni bir markayı "Cola Turka"yı piyasaya sürdü.

Cola Turka'nın Türk damak tadına uygun özgün lezzeti, 1 yıl süren çok gizli bir çalışmayla büyük bir özen içinde hazırlandı.

Cola Turka, markalaşmadaki başarısının ve tutarlı reklam uygulamalarının bir sonucu olarak,
2005 yılında da kola segmenti içinde 2. marka oldu.

umarim aydinlatici olmustur...!

ben içmiyorum içenlere de allah akıl versin diye söylüyorum napayım iğrenç bi şey

Şüpheli olan her üründen uzak durmak en güzeli. Ne güzel bir dinimiz var sağlığa ve maneviyatımıza zarar verecek her şeyden uzak durmamızı istiyor. İslâm tam bir koruyucu kalkan.

Konu için teşekkürler Ali Emin...

cözülecek pek biseyi yok fatihan-can...
isimleri haricinde hepsi ayni sayilir...
yüzde 40 pay ödeyerek (cola ismi altinda yasayan her marka) temel tozunu amerikadan getirtiyor...

asagidaki yazi cola turkanin kendi sitesinden alinmistir...

2003'te artık birçok gıda kategorisinde pazar lideri konumunda olan Ülker,
Türkiye'de Amerikan ürünlerinin başı çektiği kola pazarına Türk damgası vurmaya karar verdi.
7 Temmuz 2003'te, "Kolası bildik kola, Turkası bizim Turka" diyerek, yepyeni bir markayı "Cola Turka"yı piyasaya sürdü.

Cola Turka'nın Türk damak tadına uygun özgün lezzeti, 1 yıl süren çok gizli bir çalışmayla büyük bir özen içinde hazırlandı.

Cola Turka, markalaşmadaki başarısının ve tutarlı reklam uygulamalarının bir sonucu olarak,
2005 yılında da kola segmenti içinde 2. marka oldu.

umarim aydinlatici olmustur...!

Teşekkür ederiz benimki sadece imalı bir soruydu. ;)

Hatta bir tane daha sorabiliriz.

Türkiye'nin gıda alanında faaliyet gösteren büyük firmalarından hangisi sırf rekabet için İslami olarak hassas olan insanların duygularına yön vermek amacıyla doğru olmadığı halde ...firmasının ürünlerinden hınzır yağı vardır propagandasını yıllarca el altından yürütüp devleşmiştir?

Müslüman uyanık olmalı.Artık uyanık olmalıyız..

Serbest Kürsü

MollaCami.Com