Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

okumadıysan dostum var demeyin

Bir zamanlar iki dost varmış. birisi akıllı birisi çok safmış. bu iki dost birbirini gerçekten çok severmiş. akıllı olan bir gün paraya çok ihtiyacı olmuş. saf olan dostuna paraya ihtiyaacı olduğunu8 söylemiş. dostu da ona ne kadar parası varsa vermiş. o parayla işlerini düzeltmiş akıllı .
Yine bir gün akıllı saf dostuna nişanlısının çok güzel olduğu için ondan ayrılmasını kendisine vermesini istemiş. saf olan da dostunu hiç kıramadığı için nişanlısından ayrılmış ona vermiş.

Akıllı arkadaşı çok zengin olmuş. Saf olan ise çok fakirleşmiş. kendi kendine benim dostum var ona gideyim iş isteyim demiş. Gitmiş ama akıllı dostu kendisine iş veremeyeceğini söylemiş. kalbi kırık bir şekilde giderken bir yaşlı adama rastlamış. yaşlı adam çok fakir olduğunu ilac alamadığını söylemiş. az bi parası olan saf adam parası ile adama ilaç almış ve evine götürmüş. bir müddet sonra yaşlı adamın öldüğünü haber almış ve aslında yaşlı adamın zengin birisi olduğunu ve bütün mirasını safa bıraktığını yazmış.

Saray gibi yerde otururken kapı çalmış. ve kapıyı açınca bir yaşlı kadın açım demiş. saf olan yaşlı kadını içeri almış yemek vermiş. kendisine bu evde çalışa bileceğini söylemiş.

Yaşlı kadın o safa demişki artık senin evlenmen lazım. o safda benim bir tanıdığım yok demiş. yaşlı kadın benim var çok güzel bir kız onu sana ayarlayayım demiş.

İşi bitirdikden sonra sıra düğüne gelmiş. düğün esnasında mikrofonu eline alan saf adam başından geçenleri anlatmaya başlamış.

Demiş ki benim bir dostum vardı. bir zaman iflas edecekti ben paramı ona verdim. sonra benden nişanlımın güzel olduğunu kendisine vermesini söyledi. kıramadım nişanlımdan ayrıldım. ona bıraktım demiş. ve bir gün işsiz kaldım ona gittim bana iş vermedi demiş.

Konuşmasından sonra bir adam mikrofonu eline almış. evet doğru bir zaman iflas edecektim . bana parayı bu dostum verdi. ben ondan nişanlısını istedim. sebebi ise benim arkadaşıma yaramayacağı için başka çarem kalmamıştı bundan dolayı istedim. ve ayrıldı. böylece onu kurtardım.

evet bir gün benden iş istedi iş vermedim. sebebi ise dostumun patronu olamazdım.

ve bir ihtiyarla karşılaştı. ona ilaç aldı. bütün mirasını ihtiyar ona bıraktı. o ihtiyarı ona ben gönderdim fakir kılığında ve bütün mirasını ona ben bıraktırdım.

sonra köşküne yaşlı kadın gitti. onu doyurması yemek bişirmesi için. onuda ben gönderdim o da benim annemdi.

o kızı da annem söyledi kendisine ve o da benim kız kardeşim bacımdır.

ALLAHU EKBER

ne muazzam bir dostluk. elhamdülillah ki bizim de bundan daha iyi dostumuz var. şükürler olsun.

kac kez okuduysam irkildim her seferinde...
ve her seferinde gibta ettim böylesi dostluklara

her okuyusumdan sonra karsidan gelen kerizlemelere ses etmedim vardir bir sebebi diye...
ama her seferinde de kirilan ben oldum be medineli...
haa... yikilmadim... yikamadilar... dayanagim ve iyi niyetim hep Rabbimeydi cünkü...
(bakmayin molladaki sen sakrak halime... icim kaniyor aslinda...)
ama yoruldum kirilmisliklardan be medineli...
hemde cok yoruldum...

yinede tesekkürler paylasim icin...
emegine, yüregine saglik can-medineli.

kac kez okuduysam irkildim her seferinde...
ve her seferinde gibta ettim böylesi dostluklara

her okuyusumdan sonra karsidan gelen kerizlemelere ses etmedim vardir bir sebebi diye...
ama her seferinde de kirilan ben oldum be medineli...
haa... yikilmadim... yikamadilar... dayanagim ve iyi niyetim hep Rabbimeydi cünkü...
(bakmayin molladaki sen sakrak halime... icim kaniyor aslinda...)
ama yoruldum kirilmisliklardan be medineli...
hemde cok yoruldum...

yinede tesekkürler paylasim icin...
emegine, yüregine saglik can-medineli.

Bilmemki acaba yanlış yerdemisin de senin gibi birilerini kırdılar afaki. boş ver yaa sen üzülme senin kıranlar üzülsün. senin kayb edecek bir şeyin yok ki. ama onların dağ gibi kaybedecek senleri var.

hani ne demiş:

hayatta kimse için ağlanmaz
zaten adam olan kendisi için de ağlatmaz
eğer bir gün olurda ağlarsan

devamını unuttum be afaki işte ben az diyeyim sen çok anla kardeşim

hayatta kimse aglamaya degmez
aglamaya degenler zaten aglatmazlar
eger birgün aglamayi düsünürsen basin dik olsunki
gözyaslarin aglatanlarinki kadar
ALCAK OLMASIN

tesekkürler paylasim icin

ALCAK OLMASIN

tesekkürler paylasim icin.. emeğinize sağlık

güvenme insanlarin samimiyetine
menfaat icin edrler secde
Allah vadetmeseydi cenneti
ona bile ettmezlerdi secde

Çok etkileyici..demekki son ana kadar dosta güvenmek gerek..çünkü güvensizliğin başladığı yerde,dostluk zaten biter..

ALCAK OLMASIN

tesekkürler paylasim icin

hayret bişey :o
hakkaten ne dostluk ama
paylaşım için sağol kardeşim..

okuduğunuz için ben teşekkür ederim kardeşlerim

Paylaşım için teşekkürler.
Rabbim bizlerede hayırlı dostlar nasip eylesin.

slayt olarak okumuştum daha yarısında yuh yanii bu kadarda olurmu demiştim ama sonunu gördüğümde çook şaşırdım hiç böyle bi son beklemiyordum ::)
güzel bir dostluk hikayesi herkez böyle dost olamaz ve böyle bir dost zor bulunur diye düşünüyorum ::)
paylaşım için tşklr

hayret bişey :o
hakkaten ne dostluk ama
paylaşım için sağol kardeşim..

medineli 620 kardeşimiz gelmişmi bir hafta nasıl da göz açıp kapanıncaya kadar geçmiş >:(

kardeşim 1 hafta olmadı haklısın ama ben sizlerden ayrı kalmaya dayanamadığım için mekkede mollacamiye giriyom tam mı

kardeşim 1 hafta olmadı haklısın ama ben sizlerden ayrı kalmaya dayanamadığım için mekkede mollacamiye giriyom tam mı

Kardeşim bizleride unutmayın dualarınızda. :'( :'(

Serbest Kürsü

MollaCami.Com