Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

70.000 kelime-i tevhid

Şeyh Ebü’r-rebi, bir keresinde “La ilahe illallah” sözünden ibaret olan Tevhid kelimesini 70.000 defa söylemişti. Fakat, onun sevabını herhangi bir kimseye bağışlamaya henüz niyet etmemişti.
Bir gün, bir cemaatle birlikte, sofrada yemek yiyordu. Cemaat arasında kalp gözü açık bir gençte vardı. Genç yemeğe elini uzattığı sırada, aniden feryada başladı. Yemekten elini çekti.
Ona, “Niçin ağlıyorsun?” diye soruldu.
Genç: “Şu anda cehennemi ve annemin de cehennemde azapta olduğunu gördüm. Bu sebepten ağlıyorum,” dedi.
Şeyh Ebü’r-rebi bu sözleri duyunca içinden: “Ya Rabbi, biliyorsun ki, ben 70.000 defa Tevhid Kelimesini söylemiştim. O yetmiş bin Tevhid Kelimesinin sevabını, bu gencin annesinin, azaptan kurtulması için ona bağışlıyorum,” diye niyet etti.
Şeyh Ebür-rebi içinden böyle niyet edince, genç birden tebessüm etti, yüzü güldü:
– Ne oldu? diye sorulduğunda, şu cevabı verdi: “Annemi görüyorum. Şu anda cehennem ateşinden kurtuldu.” Sonra cemaat yemek yemeğe devam ettiler.
Şeyh Ebü’r-rebi sofrada bulunanlara şu açıklamayı yaptı: “Bu gencin keşfi doğrudur. Eğer 70.000 defa “la ilahe illallah” denip bir ölünün veya dirinin cehennem ateşinden kurtulması için bağışlanırsa, bunun faydası mutlaka görülür.”

ALİM ÇOCUK cd sinden hikayeler

Hz.Allah yapmış olduğumuz tevhid hatimlerini ındı ilahiyede kabul buyursun sevdiklerinin şefaatinden mahrum etmesin..Amin..Allah Razı olsun paylaşım için :)

Hz.Allah yapmış olduğumuz tevhid hatimlerini ındı ilahiyede kabul buyursun sevdiklerinin şefaatinden mahrum etmesin..Amin..Allah Razı olsun paylaşım için :)

amin inş...
ecmain olsun

allah razı olsun kardeşim

sevgili mollacılar biz de bir tevhiid hatmi yapsak mollacıların ruhuna hediyye etsek nasıl olur

yönetimden izin alıp yapılabilir aslında.

bencede ii fikir salavatı şerife yapılıyor birde kelime-i tvhid olabilir aslında
yetkililere duyrulur :)

Bencede çok güzel olur :)

neyzen.lal kardeşim o zaman bu işi sizi havale ettim izin alımı yapılışı dağıtılışı size aait olsun ne dersiniz ?

başım üstüne :)

allah razı olsun

izin gitti arkadaşlar cevap bekleniyor :D
neyzen kardeşim sende peşini bırakma ::)

bende çokktan yazdım deniz adminime ...cevap bekliyodum :)

hadi hayırlısı çokkk sıkı yapıştık bu konuya :)

maşallah yaa sizle yola çıkan yolda kalmaz allahın izniyle

deniz adminim değerlendireceğiz dediler...bekleyelim bakalım... :)

Hikayeler

MollaCami.Com