Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

LÜTFEN BUNU SORMAKTAN VAZGEÇ BABACIĞIM!

Keşfü'l-esrar kitabında şöyle anlatılır:
Bir baba oğluna:''Bugün insanlara ne söylersen, onlardan ne işitirsen ve ne iş yaparsan bana söyle.Yapıp ettiklerini ve yapmadıklarını bana arz et.'' dedi.Oğlu akşam namazına kadar bir günde bütün yapıp ettiklerini babasına arz etti.Ertesi gün babası oğlundan yine günlük bir durumunu sordu.Oğlu:''Babacığım, başka zahmetli ve meşakkatli işleri emret, razıyım.
Yeter ki her gün bana ne yapıp ettiğimi sormaktan vazgeç.Ben buna güç yetiremiyorum.''dedi.
Babası:''Ben seni bu işe mecbur ettim ki uyanasın, akıllı olasın ve hesap yerinden gafil olmayasın.Madem ki bir günlük hesabı babana vermeye gücün yoktur, ömrünün tamamının hesabını Hak Teala'ya nasıl vereceksin?'' dedi.
Sen gündüz ve gecenin hesabını bilmezsin
Peki bir ömrün hesabını nasıl tam vereceksin
Bu ameller doğru şekilde yapılmazsa
Hesap vaktinde utançtan başka bir şey olmaz.

alıntı

RABBimize olan hesabımızı ne yapacağız kim bilir :-\ :'(

Hz. Allah yar ve yardımıcımız olsun. Güzel bir kıssaydı, emeğinize sağlık Meymune kardeşim.

Allah sizden de razı olsun kardeşim. Ders alabilmeyi nasip etsin hepimize Rabbim.

Rabbim yardımcımız olsun...teşekkürler kardeş...

......amin

Babası:''Ben seni bu işe mecbur ettim ki uyanasın, akıllı olasın ve hesap yerinden gafil olmayasın.Madem ki bir günlük hesabı babana vermeye gücün yoktur, ömrünün tamamının hesabını Hak Teala'ya nasıl vereceksin?''

Gerçekten kuldan saklanan şeyler Hz. Allahtan saklanmaz ki; kullara veremediğimiz hesabı Rabbimize nasıl vereceğiz.

Allahım doğru yoldan ayırma. :'( :'(

amin amin

Hz. Allah yar ve yardımıcımız olsun. Güzel bir kıssaydı, emeğinize sağlık Meymune kardeşim.

Rabbim yardımcımız olsun...teşekkürler kardeş...

ne kadar güzel demiş allah hak dini en güzel şekilde evlatlarımıza anlatmayı aşılamayı nasip etsin nasip etsin paylaşim için teşekkürler kardeşim allah razı osun

Babası:''Ben seni bu işe mecbur ettim ki uyanasın, akıllı olasın ve hesap yerinden gafil olmayasın.Madem ki bir günlük hesabı babana vermeye gücün yoktur, ömrünün tamamının hesabını Hak Teala'ya nasıl vereceksin?''

Gerçekten kuldan saklanan şeyler Hz. Allahtan saklanmaz ki; kullara veremediğimiz hesabı Rabbimize nasıl vereceğiz.

Allahım doğru yoldan ayırma. :'( :'(

:( :( :( :-[

Allah sizden de razı olsun kardeşim. Ders alabilmeyi nasip etsin hepimize Rabbim.

Bir nefesin dahi 12 suali olduğu o günde, Rabbim bzi sevdiklerinin yanından ayırmasın,onların şefaatlerine nail kılsın.Yoksa halimiz nice olur :'(

amin amin

kıssadan hisse

MollaCami.Com