Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yazıklar Olsun Bu ne Biçim İş.....

Bugün açıklise sınavları var bildiğiniz gibi.... Tecrübeyi ve dürüstlüğü asıl kabul etmeyen işverenlerin mecburi kıldığı lise diploması için çıktığım bir yol......

Sabah herkes gibi hazırlandım evden çıktım, bilmediğim bir semtteki okula gittim Bir ilköğretim okulu ..... Bahçesine girerken birinin diyofondan bana niye kızıyorsunuz ? Bak elimde yazı var. Uygulamak zorundayım diye, bağırdığını duydum. Hatta sabah sabah eyvah bizide çocuklar gibi sıraya mı alıyorlar diye de kendi kendime güldüm ..

Bir genç kız bahçe kapısına doğru geliyordu .. hem ağlıyo hem de :
- Boşuna gelmeyin hanımlar almayacaklarmış bizi içeri .. Bizim kıyafetlerimiz yönetmeliğe uygun değilmiş .. Temiz , düzgün ve belirgin olmalıymış... diyordu .

- Bir sakin ol, dedim Gel hemen öyle gitmek yok nereye ...Bunlar her sene derler ama sonra kendi söylediklerini çiğnerler ...Bir lafla pes etmek yok ... Hadi içeri , gerekirse girmeyiz ...

- Ama almıycaz başını açmayanı diyorlar , hem de temiz değilmiş kıyafetimiz ya lafa bak diye hem ağlıyo hem de sinirinden bağırıyor ...

- Biraz sakin ol bakalım ... Duruma göre bakarız gerekirse açacak değiliz ya çıkar gideriz ..Bu kadar insanın içinde hiç mi bir müslüman evladı yok .. Bize de sahip çıkan olur elbet olmazsa da yapacağımızı yaparız, dedim ..

Girişe doğru ilerlerken aslında biraz da gerilmedim desem yalan olur .. Yapı olarak kargaşayı kaldıramıyorum .. Mevlam yardımcımız olsun dedim devam ettim yola ..

Yönetim "içerde açmayı kabul ediyorsanız girin ama içeride karışmam "demiş .. Biz genç kızla konuşurken ...

Kadınlar kapıda kala kalmış içerde açma korkusu varya .... Ama diyor bir tanesi içerde açmak zorunluymuş

- Kim uzatıcak eşarbıma elini, dedim .. O kadar da değil , o biraz zor .. almayacaklarsa en fazla dışarıatarlar ... Onuda kolumuzdan tutup fırlatacak kadar olduklarını sanmam ...

Velhasılı kelam içeri girdim ve birkaç kişide zaten girmişti .. sonrada girenler oldu tabii... İçerde bize ilk etapta başınızı açın diyen olmadı ama tam sınav kağıtları dağıtıldıktan sonra dışarda diyofonda bağıran kişi sınıfları gezip ...

- Kuralı biliyorsunuz değil mi ? Kabul ederek girdiniz şeyi ..

Dedim :- neyi ? Adam utancından ağzına bile alamıyor belki de..

Sonra sınıf sorumlularına dönerek :- Ara ara hatırlatın şeyi dedi yine ...

- Dışarda bahsettiğiniz konuysa açmycam bilin ... Kağıdımı alır ,üzerine kuralları ihlal etti, sınava başı kapalı girdi yazın ,dedim . Hem hükümet bugün karar veriyo yarın vazgeçiyor ..Bu biraz sizin yönetimin şahsi işi gibi ...

Sınava tüm sinirler alt üst olmuş vaziyette girdik yani ....

Saçmalığa bakar mısınız ? Benim başımda ki örtü yüzünden tavır alan kişiler sokakta serseri düşüncesi ile yanına yaklaşmasında korkacağın şekilde kılık kıyafetinde düzensizlik olan veya makyajından yüzünün aslı gözükmeyip evden çıkarken acelesinden etek giymeyi unutanlara sınfıları gösterirken tüm inceliklerini sergilerken kişiler , bizlerle konuşurken sanki bir suçluymuşuz gibi davranmaları oldukça acınası hallerini ortaya döktüklerini gösteriyor ...

Ümid ediyorum bugün ve yarın bir daha böyle onlar adına utanç olacak bir şey daha yaşamayız ....

Ne desem ne söylesem... klavye dilsiz kalıyor,yazmıyor,söylemiyor artık kırgın gönnül, üzgün, bezgin gönül....

bugun balıkesirde başı kapalıkardeşlerimiz sınav salonlarına girdi sabah ve öğeden sonraki oturumlara bu sorun yerel olabilir yada yetkili birinin başının altından çıkan şahsi bir iş de olabilr....

Evet kardeşim bu sorun yerel yönetimlerle alakalı.
Kapıdakileri atlattın mı gerisi yalan.
Biz çok araştırdık, bir çok ilde başı kapalı giriyorlar.
Bu insanlara şaşıyorum ehliyet sınavlarında bile aynı il sınırları içinde okulun birinde arkadaşıma illa başını açacaksın diye baskı yapmışlar. Başka bir okulda öyle bir şey yok. Arkadaş karşı çıkınca almışlar ama ne fayda sınav süresince ona gıcık hareketlerde bulunmuşlar.

Allan (c.c) bu insanları ıslah etsin....

evet bu sadece okulun bulunduğu semt ve kişilerin şahsi düşünceleri ile alakalı bir şey..

bugün yine ankarada da bazı okullarda bu sorun yaşanmış. dayımın kızının girdiği okulda hanımların da biraz çekingen kalmaları nedeniyle başınızı açın yada çıkın demişler..

arkadaşlar biraz daha cesur olalım tutanak tutuyorlar.. tutsunlar.. sınavınız iptal olur diyorlar inanmayın.. sakın çıkmayın hiç bir sorun olmuyor..

hatta her girdiği sınavda başını aç diyenlere tutanak tutun deyipte kaç sefer sınava girenleri biliyorum.. (çok acı ama maalesef hemen hemen heryerde yaşanan bir olay)...

Allah böyle din düşmanlığı yapan kişilere hidayet versinn.. zor durumda kalan kardeşlerimize de yardım etsin.. (AMİİNN)

Teşekkür ederim arkadaşlar ...evet bizce de zaten bölgesel ve müdürlerle alakalı mesele ... öğleden sonra herhnagi bir sıkıntı yaşamadık .. İstanbul anadolu yakasında bazı semtlerde yaşanmazken beykoz çevresinde nerdeyse bir çok kişiden aynı sıkıntıyı duyduk .. avrupa yakasında da bir problem yok ... hayırlısı belki tepki verilmese daha çok ısrarcı olacaklar ....

bu gün Ankarada bende sınava girdim
son girdiğim üç seferdir başörtünüzü açacaksınız denildi

Böyle bir kanun varmı gerçekten
varsada ne zamandan beri var kimbilir

bence bu okulun bulunduğu semte ve görevli öğretmenlere bağlı birazda
belkide ilk girdiklerimdede aynıydı ama orda hiç böyle birşey söylenmedi
bugünde başörtülüler aşağı insin dediler bende tutanak tutulmayacak mı
aşağıya inmeye gerek varmı dedim sonra vazgeçildi tutanak tutuldu
öncekilerdede tutulmuşdu ama sınav geçerli sayıldı

tutanakla ilgili hiçbir sorun olmadı sadece gözümüzü korkutuyorlar :( :( :(

Yapsınlar bakalım bu eziyetlerini .

Sınava girsen ne olucak çalışma hayatındada karşına çıkıyor hep sorunlar.Peruk takmaya bile gıcık olanlar var.Neymiş efendim o gerçek saç değilmiş müfettiş anlamasa bile müdire biliyormuşya onun peruk olduğunu.

Velhasılı işssizlik kervanına katılıyorsunuz.Her yerde çalışamıyorsunuz uygun ortam nezih çalışma şartlarındada başörtü sorunuyla karşılaşıyorsunuz.
Yeter gayrı bu zulüm...
Yeter gayrı bu işkence...

arkadaşlar biraz pozitif olun,siz hiç canınızı sıkmayın,gelin doguya,burda girin sınava,liselerdeki ögrenciler,orta okuldaki çocukların bile başı kaplaı,adamsa biri bişey söylesin bakalım.biz tehlikeli insanlar olunca kimse ses çıkaramıyor burda. ;D

ama dediginiz gibi
şahısdan şahsa degişiyo ama teknolojide çareler tükenmiyo,alttan saçlarını saglamca kapat,üstüne bere,bogazlı bi kazak,bide atkı büyükçe,ben öyle yapıyorum eşimle dışarı çıkarken. :-\
dedighiniz gibi cesaret arkadaşlar,küfür kadınıyla erkegiyle hızla ilerliyo,bizlerde hanımıyla beyfendisiyle,çalışmamız gerek,çok yol katetmemiz gerek.
inşllh bunlar kalmaz bir gün.inşllh.

bugunkü sabah oturumunda da bi sorun yok hem cep telefonuyla bile giriliyor sadece kapatıyon ya da kapatıp öğretmen masasına koyuyon bu kadar....

arkadaşlar biraz pozitif olun,siz hiç canınızı sıkmayın,gelin doguya,burda girin sınava,liselerdeki ögrenciler,orta okuldaki çocukların bile başı kaplaı,adamsa biri bişey söylesin bakalım.biz tehlikeli insanlar olunca kimse ses çıkaramıyor burda. ;D

??? ??? ???

Yanılıyorsun Leyya. Van- Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde okuyan başörtülü kızları servis aracında bile yakalayıp atmaya kalkışmadılar mı ? :(

Haksızlık doğu-batı tanımıyor. :'(

Servis aracında böşörtülü avı

Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsü kararından sonra Van'da çıldırtan uygulama. Başörtüsü yasağının servis aracında başlatılması yüzünden öğrenciler kriz geçirdi.

Anayasa Mahkemesi'nin, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin Anayasa değişikliğini iptal etmesinin ardından, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde türban yasağı uygulanmaya başlandı. Daha önce kampus alanına girebilen türbanlı öğrenciler, bugün sabahtan itibaren içeri alınmadı. Türbanlı öğrenciler, giriş kapısında güvenlik görevlileri tarafından durdurulan minibüs ve otobüslerden indirilirken, bazı öğrenciler sinir krizi geçirdi. Kampus girişine ambulans ve sağlık görevlileri çağrıldı.

KANUN ÇIKINCA RAHATLAMIŞLARDI
Kampus alanı içerisine türbanlarıyla rahatlıkla dolaşabilen öğrenciler, anayasa değişikliğinin TBMM'den geçmesinden sonra dersliklere de rahatlıkla girebilmişti. Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararının ardından yine kampus alanı içerisinde herhangi bir değişiklik olmazken, öğrenciler dersliklere alınmadı. Bugün bu uygulamaya da son verildi. YYÜ Rektörlüğü, bu sabahtan itibaren kampus girişinden itibaren türban yasağını uygulamaya başladı.

Fakülte binalarının bulunduğu kampus alanına yaklaşık 700 metre mesafede bulunan kontrol noktasında durdurulan minibüs ve otobüslerden güvenlik görevlileri öğrencileri tek tek indirdi. Kampus alanına girebilmeleri için başlarını açmasını isteyen güvenlik görevlilerine bazı öğrenciler direndi. Başını açmayan öğrenciler, içeri alınmayarak kapı önünde bekletildi. Bazı öğrenciler ise minibüslerin içinde başlarını açarak içeri girdi. Uygulama sırasında kampus alanına ziyarete gelenler de minibüsten inidirilmelerine tepki gösterdi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE DİL DÖKTÜLER
Yetkili hiçkimsenin durmadığı giriş kapısında indirilen başörtülü öğrenciler, içeri alınmak için güvenlik görevlilerine uzun süre dil döktü. Ancak içeri alınmayacağını anlayan bazı öğrenciler, sinir krizi geçirdi. Gözyaşları içinde kampus alanına giren öğrencilerden destek isteyen türbanlı bir öğrenci, “Bu nasıl bir uygulama? Sizin anneniz kız kardeşiniz yok mu?” diye bağırdı. Bunun üzerine olay yerine ambulans ve sağlık görevlileri gönderildi.

Kaynak: www.Haber7.com

üniversite zaten malum..

ama özellikle lise sinavlarinda bu yapilanlar tamamen okulun yönetiminden kaynaklaniyor :-\

şimdi firdevsin bu yazısını görünce,malum muhalefete giden,katılan çarşaflı,türbanlı,başörtülülerin çok af edersiniz suratlarına tüküresim geliyo.. >:(

şimdi firdevsin bu yazısını görünce,malum muhalefete giden,katılan çarşaflı,türbanlı,başörtülülerin çok af edersiniz suratlarına tüküresim geliyo.. >:(

Onların adamları olmadıkları ne mâlum Leyya. :) ;)

Tv'de her gördüğüne inanma. :)

evet olabilir haklısın kardeşim...

Onların adamları olmadıkları ne mâlum Leyya. :) ;)

Tv'de her gördüğüne inanma. :)

Tabiki de onların adamları, siz ne zaman gördünüz dindar bir hanımın erkeklerle tokalaşıp sarmaş dolaş olduğunu?

Bende diyecek birşey bulamadım çok yazık..!

Açıköğretim/AÖF Üniversite Lise

MollaCami.Com