Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Şekillerdeki Sır...

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

Fasulya böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb (bizde yok) kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyom yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.

Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

şükrolsun verdiği nimetlere.....

tesekkurler kardesim paylasimina
harika

tesekkurler kardesim paylasimina
harika

ve çok ilginç :o

Allah c.c razı olsun kardeşim..

Allah c.c razı olsun kardeşim..

çok güzel bir paylaşım. :) ben sadece cevizi farketmiştim :)

güzel kardeşlerim her birinize tek tek teşekkürlerimi sunarım...
Allah hepimizden razı olsun...ve nimetlere layıkıyla şükreden kul eylesin bizleri.... :) :)

Çok güzel ve faideli bir paylaşım...Allah'ımızın hikmeti işte....

evet...
Rabbim o hikmetlere hayret nazarıyla ibretle bakmayı nasip buyursun bizlere...

evet...
Rabbim o hikmetlere hayret nazarıyla ibretle bakmayı nasip buyursun bizlere...

Amin

Bu hikmetleri görüp ibret almayanlara yazıklar olsun.Herşeyi yoktan vareden Rab'bimiz-e binlerce hamd-ü senalar olsun.
Bu hikmetler zincirini bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz Lal. :)

rica ederim sevli Firdevs....
gelmen büyük incelikti... ;) ;) ;)

Bu faydalı bilgileri bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz kardeşim. Rabbim bu nimetlerin şükrünü eda edebilmeyi nasib eylesin bizlere.

amin kardeşim...

bide renklere görede var bldiğim kadarıyla bu ayrım,

yani kırmızı meyva,sebzeler kırmızı organlara,

sarıları sarılara,

yeşilleri yeşillere gibi ,

bir yerde okumuştum ...

Bilim ve Teknoloji

MollaCami.Com