Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Icten gelen samimi bir DUA

Ey gökleri,yeri ve içindekileri yoktan yaratan RABBİM!

Ben bir hiçtim beni sen kudretinle yarattın bana sen vücut verdin hayatverdin bunları sen bağışlamasaydın eğer hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya göndermezdi.Bana sen kendi dileğin gibi bir sureti dünyada hiç kimseye vermediğin bir sima verdin.Bana göz verdin.Senin eserlerini göreyim diye bana akıl verdin,seni bulayım diye bana dil verdin seni zikredeyim diye bana kalp verdin,seni seveyim diye dünyanın ve ahiretin bütün nimetlerini önüme serdin ve bana arzu verdin senden isteyeyim diye vermek istedin çünkü vermek senin şanındandır.onun için bana istemeyi öğrettin.Aldığım her nefes senin rahmetindendir.Eriştiğim her nimet senin ihsanındandır.Neşem,sevincim,mutluluğum ve huzurum hep sendendir.Üzerimdeki en büyük nimetini bilirim.Bana şükretmeyi öğretende sensin.Allah'ım beni her türlü kötülükten koru,beni unutkan etme gaflet üzerinde bırakma sonumuda hasret ve pişmanlıkla bitirme,benden razı ve hoşnut ol senin mağfiretin zalim içindir.Bende nefsime zulmettim.Allah'ım beni bağışla beni bağışlamakla sana bir zarar gelmez.Bana nimetlerini ihsan et bana vermekle senin ihsanın azalmaz senin rahmetin geniş ve boldur,hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.Allah'ım bana sıhhat ve afiyet ver,güven huzur ve ihsan eyle senden sabır ve doğruluk istiyorum.Bana işimde kolaylık ver,işlerimi güçlükle gördürme sen duaları kabul edensin benim dualarımı da kabul et RABBİM...!

amin....gönülden amin...
okurken Rabbimin MUsavvir ismi aklıma geldi...
tasvir eden...şekil veren...
ayrıca bu ismi celileyi bir işte uzmanlaşmak isteyenler vird haline getirebilirler...

Dualar

MollaCami.Com