Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bugün Allah (cc) için ne yaptın?

bugün allah için ne yaptın diye bi soru varid olsaydı cevabımız ne olurdu?
aslında ne yapıyosak kendimiz için yapmıyomuyuz kıldımız bı namaz tuttuğumuz oruç hepsi kendimize dönmüyormu bardağı dolduruyoruz taşanlar yine bizim değilmi bugun allah için bişeyler! yapabildik mi?

bununla ilgili bi yazı okumuştum çok hoşuma gitmişti paylaşayım ;)

....
Bir zamanlar bir adam yaşarmış . Bu adam bir olay neticesinde hayatını kaybeder ve karşısında sorgu suhal meleklerini görür...

Seni, demişler bugünden sınava tutalım ilk olarak kolay bir soru soralım... Adam sevinmiş ve hemen kabul etmiş...

Melekler sormuş bugün Allah için ne yaptın

Adam soruyu gülüp tebessüm ederek başlamış anlatmaya; Bugün tüm namazlarımı kıldım, ayrıca nafile namazlarda kıldım, ramazan ayı olduğu için orocumu tuttum, ve Allah dua ettım der....

Bu sefer melek tebessumle başlamış konuşmaya , sen beş vakit namazı görevin olduğu için kıldın, Fazladan kıldığını ise cehennem korkusundan kıldın, orucunu cennetteki rahatlık için tuttun, duayıda isteklerin olduğu için ettin ....

Melek tekrar sormuş bugün Allah için ne yaptın

Adam yarı yıkılmış halde ;bugün sadakamı ve zekatımı verdim, helalım olmayanı almadım hatta bakmadım bıle demiş

Melek aşık olunası bir tebessumle başlamız konuşmaya ; Sadakanı ve zakatını malın bereketlensin diye verdin, helalın olmayana el uzatmadın ve bakmadın cunku orocun tehlıkeye gırecek ve ıbadetını yapmamış olacaktın ,diğer bi değişle yine cehennem korkusundan der..

Melek sorar bugün Allah için ne yaptın

Adam dizlerinin üstüne çökmüş ağlar vaziyette üç kez bağırarak tekrarlar ; HİÇ... HİÇ....HİÇ... sadece HİÇ... der
....

:(

YAZIYI GÖZÜMDEN YAŞLAR AKARAK OKUDUM SANKİ BANA SORULUYORDU BEN NE YAPTIM DİYE SORDUM KENDİME NE YAPABİLİRDİM.

ahy07 kardeşim kendimize somak zorunda olduğumuz bir durumu dile getirmenden duyduğum memnuniyeti anlatamam...sürgün kardeşim paylaşmın çok güzel ama ezdi geçti beni..kendime soruyorum hergün ama O'nun rızası için yaptığımı düşündüğüm herşeyde kendi çıkarım olduğu düşüncesinden kendimi alıkoyamıyorum..o kamilliğe erişmek ümidiyle...yazılar için Allah(c.c) razı olsun..duayla kalın...

sürgün kardeşimizinde yazdığı gibi galiba koca bir HİÇ :'(

acaba arkadaşlar gerçekten Allah için ne yapabiliriz,hiç düşündük mü acaba? bence koca bir hiç demek yerine kolları sıvayalım bakalım neler yapabiliriz.

değerli görüşlerinizi bekliyorum..

çok düşündük kardeşim hatta her an devam ediyor bu düşünce.kendi adıma hergün yaptığım şeyleri düşünüyorum ama az geliyor daha fazlası vardır diye düşünüyorum sonra sıkıntıya düşüyorum..ibadetlerim harici,büyüklerimi ziyarert ederim,hastaları kesin görürüm,öğrencilerim var sadece rıza için özel ders verdiğim birebir ilgilendiğim(matematik dersi(aslında bu konu ile ilgili daha fazlaca düşüncelerim var ama galiba zaman gerkiyor :-\)),en azından öğrendiğim ilmimi O'nun için kullanmanın mutluluğu var içimde,yine öğrencilere O'nu anlatırım.aklıma gelenler şimdilik bu kadar sizin önerilerinizi duymayı çok isterim eğer yapmam gereken ama unuttuğum şeyler varsa öğrenmek isterim belki o zaman biraz daha istenilene doğru gitmek nasip olur..

evet fuadesra bende diğer arkadaşlarımdan bekliyorum görüşlerini sizin dediğiniz gibi ibadetlerimiz var ama daha fazlası gerekiyor eminim bize bilgi verecek kapasitede arkadaşlar var sitemizde ..

Allah için onun sevdiğini sevebiliriz mesela onun sevdiği hak dostlarını ..
çünkü zaten dünyada namazı orucu hep kendimiz için yapıyoruz....

Allah c.c. demiyormuki ben sevdiğimle beraberim beni seven benim sevdiğimle beraber our benim sevdiğimi sever diye....

Allahın sevdikleriyle beraber olmak dileğiyle..

hayırlı cumalar..

sağolun değerli görüşleriniz için sayın moonlight ...

Rica ederim ne demek siz sağolun :D

fakire yardım etmek yolda kalmışlara yardım etmek ama ALLAH rızası için yardım etmek

fakire yardım etmek yolda kalmışlara yardım etmek ama ALLAH rızası için yardım etmek

evet haklısınız tşk ederiz..

Serbest Kürsü

MollaCami.Com