Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Tövbe Ve İki Damla Gözyaşı...

Tövbe Ve İki Damla Gözyaşı...

tövbenin süsüdür. İki damla gözyaşı tövbesinin belgesidir. Gecenin koyu karanlığı içinde açılan avuca damlayan iki damla gözyaşı, duanın kanadıdır.

Duayla çiçek açan tövbenin, vicdanın, kalbin, aklın, kısacası bütün vücudumuzun dile gelip:

''Affeyle ALLAH''ım, sen bildirdin; ben bilemedim!

Affeyle ALLAH''ım, sen öğrettin; ben unuttum!''demesidir.

Beşer olmanın, insanlığın, insanın; insanı düşürdüğü yerde insanın kendini görmesinin adıdır tövbe.

Avuçlarımıza yanağımızı yaka yaka damlayan gözyaşı kalbimizi, vicdanımızı, ruhumuzu yakıp da kazanmıştır sıcaklığını.

Onun için yakıcıdır gözyaşı.

Hele tövbe için dökülen gözyaşı, daha bir yakıcıdır.

Pişmanlık vadisini boydan boya geçmiş, tövbe vadisine gelip Rabb''ine el açmıştır kul.

Yanmış, yakılmış, pişmiş ve ''olmuş''tur.

İnsan tövbe vadisine geldiği zaman, şeytanın iplerinden kurtulmuş melek kanatlarının gölgesine sığınmıştır.

İnsan, yüce dergâha üzerindeki kirli kaftanı atıp beyazlara bürünmek için gelmiştir.

Peygamber Efendimiz (sas), ''Günahtan tövbe eden, bir günah işlememiş gibidir.''buyurmuş.''Kul bir günah işler, sonra da günahını itirafla tövbe ederse, ALLAH Teâlâ tövbesini kabul ve affeder.'' buyurarak tövbe ve af kapının sonuna kadar açık olduğunu söylüyor Peygamber Efendimiz (sas) bir başka hadisinde.

Ne büyük bir müjdedir bu, günaha batmış olana!

Ne büyük bir çıkıştır bu, günaha dalmış olana!

Ne büyük bir haberdir bu, günaha boğuldum diyene!

Ne güzel bir dindir bu!

Ne güzel bir kapıdır tövbe!

Ne güzel bir arınma vadisidir tövbe!

Günah vadisinden, hata dağından, tövbe kapısından geçerek bizlere arınma imkanı sunan Rabb''imize şükrederiz.

Şükrederiz, daha nice nimetleri bizlere veren Rabb''imize.

Şükrederiz Rabb''imize, tövbe ederken bize iki damla gözyaşı verdiği için.

Şükrederiz, günahtan sıyrılıp tövbeye sığınacak bir kalbe sahip olduğumuz için

AMİNN İNŞALLAH...

İnsan tövbe vadisine geldiği zaman, şeytanın iplerinden kurtulmuş melek kanatlarının gölgesine sığınmıştır.
Seni Seviyoruz...YA TEVVAB....

“O, kullarının tevbesini kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir.” (Şura, 25)

Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyuruyor: “Günahından tevbe eden kimse, hiç günah işlememiş gibidir.” Yani insan, anasından doğduğu zaman, nasıl günahsız ve tertemiz olarak dünyaya geliyorsa, günahından tevbe eden kimse de anasından yeni doğup, günahsız ve tertemiz dünyaya gelmiş gibi olur.

Ne mutlu pişmanlık vadisinden, tövbe vadisine geçip Yüce Mevlâya el açıp günahları yüzünden hıçkıra hıçkıra ağlayıp göz yaşı dökerek yakaran kişiye.
Mevlâm bizlere de günahlarımızdan ötürü gözyaşları içinde tövbe edip arınmayı cümlemize nasip eylesin.Mevlâm cümlemizi mağfiret eylesin.Mahşere tertemiz bir şekilde ulaştırsın.

Teşekkürler Lâl...

ne de güzel dua etmişsiniz Firdevs....
gönülden amin diyorum bu samimi duaya...

Şükrederiz Rabbimize tevbe ederken bize iki damla gözyaşı verdiği için :'( :'( :'(

Paylaşımınız için teşekkür ederiz neyzen.lal kardeşim, Allah razı olsun.

cümlemizden kardeşim..takip etmenize memnun oldum...

Emeğine sağlık sevgili neyzan lal güzel bir paylaşım.

Paylaşımınız için teşekkür ederiz neyzen.lal kardeşim, Allah razı olsun.

sizlerden de razı olsun Rabbim sevgili Ravzahamza kardeşim ve Deliprof kardeşim...

Değil mİ? :)
Değerli paylaşım için teşekkürler Neyzen.lal kardeşim ;)

Şükrederiz, günahtan sıyrılıp tövbeye sığınacak bir kalbe sahip olduğumuz için..

ziyaretiniz ziyadesiyle memnun eyledi sevgili Kardelen... :) :)

Şükrederiz, günahtan sıyrılıp tövbeye sığınacak bir kalbe sahip olduğumuz için...

Allaha binlerce kere şükürler olsun.
Allah razı olsun neyzen lal. Güzel bir paylaşım.

şükür ne kadar önemli değil mi Sevgili Gizemnur....
öyleki bir öğün yemeği ziyafete...
bir evi yuvaya çevirir...
şükür...
geçmişimizi anlamlı kılar...
bugünlere de huzur..yarınlara bir ışık getirir...

Dualar

MollaCami.Com