Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

KAPLUMBAĞALAR

***Kaplumbağalar birgün piknik yapma kararı almışlar. Bir tanesi : "Ben güzel bir piknik yeri biliyorum. Düşün peşime sizi götüreyim." demiş. Diğerleri düşmüş peşine, koyulmuşlar yola. Az gitmişler, uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler. Nihayet üç yıl sonunda varmışlar. Sermişler örtüleri, yerleştirmişler mangalı. Bir de bakmışlar ki çakmak yok! İçlerinden en gencinin çakmak için gönderilmesine karar vermişler. Genç kaplumbağa : "Bir şartla kabul ederim; o da ben dönünceye kadar hiçbir şey yemiyeceksiniz." demiş. Diğerleri bu şartı kabul edince genç kaplumbağa yola çıkmış. Aradan 3 ay geçmiş. Kaplumbağanın birisi : "Yaa ben çok acıktım. Şu meyvelerden biraz yesek demiş.". Diğerleri de kabul edince başlamışlar yemeye. O sırada arka taraftaki kayaların arkasından genç kaplumbağa çıkmış ve : "Banane, banane gitmiyorum işte!" demiş.

***bir ülke varmış ordada kablumbagalar yaşarmış ülkede bir gün su bitmiş bir dagın arkasındada gölet varmış ancak sularını ordan bulabilirlermiş kablumbaga heyeti toplanmış su sorununu çözmek için neyse aralarından iki tane kablumbaga seçmişler. iki tane genç kablumbaga yola düşmüşler 10 yıl 20 yıl 30 yıl 40 yıl 50 yıl 60 yıl derken gölete varmışlar bi bakmışlarki yanlarına kap almamışlar kablumbaglar düşünmeye başlamışlar birsi demiş sen git gel hadi demiş niye ben gidiyom sen git demiş neyse bunlar o zaman yazı tura atalım demiş.yazı turayı kaybeden kaplumbaga been gelinceye kdr sende su içmeyecen demiş. yola düşmüş 10 yıl 20 yıl 30 yıl 40 yıl.....100 yıl geleln giden yok göletin başında bekleyen kablumbaga oooo demiş bizim ülkedekiler ölmüştür demiş yavaşça su içmeye yaklaştıgında arkasından bi çıtırtı gelmiş diger kablumbaga bak böyle yaparsan gitmem demiş

:D :D

vay uyanıklar vay :D :D :D

:D ;)

Emeğine sağlık.

vay uyanıklar vay :D :D :D

:D :D

cok güzeldi ikiside sagol

Hayvanlarla ilgili Fıkralar

MollaCami.Com