Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ben Susuyorum Resimler Anlatsın Her Şeyi..

Sözün bittiği yer herhalde

Sırtı Yırtık Ve Yamalı Düşlerdeyim...Çaresizim Ama Hala Düş Kurabiliyorum...Akşam'ı Düşünüyorum...Gelmesini İstemediğim Karanlığı...Ellerim Üşüyor,Bitap Haldeyim Ama Evdeki Açları Düşünecek Kadar Ayaktayım...Düşlerin İçinde Kaybolmuşum Ama Düşlere Esir Olmamışım...

Elleri Yorgun...Yürek Yorgun...Kalem Yorgun...Son Haddinde Haykırış İçindeler Sanki...Yılların Verdiği Yük,Hayatın Öğrettiği Ezilmişlik...Çizgiler,Çatlaklar,Kirler...

Geleceğe Dair Çileyi Sezer Gibiyim...Umudum Yokta Gelecekten Artık...Sarılacak Bir Anne,Yaslanacak Bir Duvar Arıyorum...Neye Sarıldığım Ya Da Yaslandığım Önemli Değil...Çilem Kısa Sürsün Yeter...

Söz Mü Söylenir Buna...Gözde Ki Hissizlik Yetiyor Ağlamaya...Ya Da Sayılabilen KAburga Kemikleri...

Biz Yemediklerimizi Atarken Çöp'e Şuursuzca,O Küçücük Çocuk 3 Öğün Karnını Doyuruyor O Attıklarımızla...Abd'de Sadece Bir Vilayette Çöp'e Atılan Yemek Bütün Afrikayı Doyuracak Büyüklükte...Asıl Aç Olan Biziz...Ama Gözümüz Aç...

Çıplak Ayaklarınla Bombadan Ne Kadar Kaçabilirsin Ki Ey Çocuk...Bil Ki Allah(c.c.) Hep Yanında...

Çileye Sor Sevdamı Ey Çile!..Bakışlarda Ki Masumluk Ve Boşluk...Ölümün Ne Olduğunu Bilmeyen Çocuklar...Belki Uyuyor Zannediyorlardır Yatan Arkadaşlarını...

İki Tarafta Savaşı İstemiyor,İki Tarafta da Çocuklar Ölüyor...Bu Savaşı Neden Sürdürüyorlar Peki?..Allah'tan Korkmazlar Mı Bu İnsanlar...Ya Da Ölmeyecekler Mi...Firavun Bile Allah İnancında Çelişkiye Düşüp Arada KAlırken Siz Hiç Mi İnanmıyorsunuz?..

İnsanlık Uyansın Diye...Uçan Kuşlara Dert Verdi Allah...İnsanlar Anlasın Da Doğru Yola Gelsin Diye...Anlayana TAbi...

Ablamızın Duası Gönüllerde Bir Çığır Açar İnşallah...

Erdem Ağlar...Gönül Ağlar...Can Ağlar...Öksüz Ağlar...Yetim Ağlar...Ağlaya Ağlaya Bitirirler Gözyaşlarını...Ağlamak Sorun Çözmez Ama Sorun Olanları Ağlatır Belki...

Yorum Yapmak, Bu Resim İçin Anlamsız Kalır...

NOT: Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum. Paylaşıldı ise affola. Zehirliokta bu konuyu açmıştım ancak sizlerin de görmesini istedim. Aslında sürekli gördüğümüz resimler bunlar ama ne yazık ki sadece üzülmekle yetiniyoruz.
RAMAZAN GELİYOR BİZ SADECE RAMAZAN'DA ORUÇ TUTUYORUZ.. ONLAR İSE ÖMÜR BOYU.. BEN ÇOK ETKİLENDİM ARKADAŞLAR DÜNYANIN DİĞER TARAFI EĞLENİR GÜNÜNÜ GÜN EDERKEN DİĞER TARAFI DA AÇLIK VE SEFALETLE SAVAŞIYOR. TERAZİ NE KADAR DENGESİZ.. BİR YUDUM EKMEĞİN BİR YUDUM SUYUN KIYMETİNİ BİLELİM ARKADAŞLAR..

Diyecek hiç bir şey'im yok.Çok etkileyici bu resimler. Rabbimize ne kadar şükür etsek az elimizdeki nimetlere.İmkanım olsa da yardım edebilsem.Çok kızıyorum boşa para harcayanlara, hiç mi üzülmüyorlar bu insanları görünce.

Suda yaşayan balık suyun kıymetini bilmez sudan çıkarılınca suya kavuşmak için çırpınıp durur. İnsanlar da böyledir. Mevcut nimetlerin şükrünü hakkıyla bilemez beterin beterini yaşamadıkça pek anlamaz.
Padişah bir kölesi ile gemiye binmişti. Köle hiç deniz görmemiş geminin mihnetini tatmamıştı. Ağlamaya inlemeye başladı. Tir tir titriyordu. Avutmak için çok uğraştılar ama bir türlü sakinleşmedi. Padişahın aaafi kaçtı.

Herkes aciz bir vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı bir adam padişahın huzuruna çıktı müsaade buyurursanız ben onu sustururum dedi. Padişah da lütfetmiş olursunuz dedi.

Yaşlı adam emretti köleyi denize attılar. Köle birkaç kere suya battı çıktı. Sonra saçından yakaladılar gemiden tarafa çektiler. Köle gemiye yaklaşınca iki eliyle dümene sıkıca sarıldı oradan gemiye çıktı bir köşede uslu uslu oturmaya başladı.

Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürdü. "Bu işteki hikmet nedir?" diye sordu.
Yaşlı adam cevap verdi: "Köle önce suya batmanın boğulma tehlikesi geçirmenin acısını tatmamıştı. Gemideki selametin kıymetini bilmiyordu. İşte huzur ve saadet de böyledir bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez."

Bizler nimet içinde yüzüyoruz. Hala şükretmiyoruz. Rabbim bizleri affetsin, zor durumda olanlara da yardım etsin :'(

Suda yaşayan balık suyun kıymetini bilmez sudan çıkarılınca suya kavuşmak için çırpınıp durur. İnsanlar da böyledir. Mevcut nimetlerin şükrünü hakkıyla bilemez beterin beterini yaşamadıkça pek anlamaz.
Padişah bir kölesi ile gemiye binmişti. Köle hiç deniz görmemiş geminin mihnetini tatmamıştı. Ağlamaya inlemeye başladı. Tir tir titriyordu. Avutmak için çok uğraştılar ama bir türlü sakinleşmedi. Padişahın aaafi kaçtı.

Herkes aciz bir vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı bir adam padişahın huzuruna çıktı müsaade buyurursanız ben onu sustururum dedi. Padişah da lütfetmiş olursunuz dedi.

Yaşlı adam emretti köleyi denize attılar. Köle birkaç kere suya battı çıktı. Sonra saçından yakaladılar gemiden tarafa çektiler. Köle gemiye yaklaşınca iki eliyle dümene sıkıca sarıldı oradan gemiye çıktı bir köşede uslu uslu oturmaya başladı.

Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürdü. "Bu işteki hikmet nedir?" diye sordu.
Yaşlı adam cevap verdi: "Köle önce suya batmanın boğulma tehlikesi geçirmenin acısını tatmamıştı. Gemideki selametin kıymetini bilmiyordu. İşte huzur ve saadet de böyledir bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez."

Bizler nimet içinde yüzüyoruz. Hala şükretmiyoruz. Rabbim bizleri affetsin, zor durumda olanlara da yardım etsin :'(

Amin kardeş.. Etkileyici ve güzel bir yazıydı.. Paylaştığın için teşekkürler..

Güzellikler paylaşılmak içindir. Ben teşekkür ederim...

whitenight ve sevdam12 kardeşlerim ikinizinde emeğine sağlık. :'(
Rabbim israf edenlerden olmaktan korusun ve şükredenlerden eylesin bizleri.(Amin)

Rabbim israf edenlerden olmaktan korusun ve şükredenlerden eylesin bizleri.(Amin)

Amin kardeşim.

Amiiin kardeşim :'(

Sözün bittiği yer bu olsa gerek.Gerçekten çok yürekler acısı bir durum..içim acıdı resimlere bakarken.gerçekten bizler onlara göre cennette yaşıyoruz..Rabbimize nekadar şükür etsek azdır..Zatının, sıfatının,esmasının,efalinin hudutsuzluğunca şükürler olsun ya Rabbi..

amiinn.. teşekkürler kardeşim..

biliyorum ki bunlar gerçeğin ta kendisi ama dayanamıyorum bakmaya,
bilmem imanımda ki zayıflıktan mı yoksa şükürde ki eksikliğimi hatırlattığı için mi?

Allah'ım Sana Şükürler Olsun

sıcacık evde,tok karınla ve bugünde kırgınım biraz,geçmedi grip sızlanmalarıyla bu resimlere bakıp yorum yapmak ne kadar zor ..........

bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez ,

ne kadar doğru ve bizim bu şekilde sanki etrafımızda herşey çok güllük gülüstanlıkmış gibi oturuyor olmamız ne kadar acı .........

sıcacık evde,tok karınla ve bugünde kırgınım biraz,geçmedi grip sızlanmalarıyla bu resimlere bakıp yorum yapmak ne kadar zor ..........

bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez ,

ne kadar doğru ve bizim bu şekilde sanki etrafımızda herşey çok güllük gülüstanlıkmış gibi oturuyor olmamız ne kadar acı .........

Çok haklısınız.. :'(

resimler anlatıyor zaten ne kadar şükürsüz oldugumuzu rabbim layıkıyla şükretmeyi ve gördüklerimizden ibret almayı nasip etsin
teşekkürler :(

Serbest Kürsü

MollaCami.Com