Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Farksiz musluman..

Fransız gibi giyinen, İngiliz gibi konuşan, Amerikalı gibi yiyen kısacası kendi öz değerlerinden kopmuş Müslümanlar olup çıktık, artık yapılan hayır kermeslerinde bile İkramlar açık büfe sunuş yapılıp ayakta yenir oldu…

Halbuki;

Resulullah (sav) ayakta su içmeyi yasakladı”
Kendisine: “Ya yemek? (Bu husustaki hüküm nedir)” diye soruldu
“Bu daha şiddetle yasaktır!” dedi veya şöyle dedi “Bu daha şerli, daha kötü!”
( Kaynak: Müslim, Eşribe 113, (2024); Tirmizi, Eşribe 11, (1880); Ebu Davud, Eşribe 13, )3717
Ravi (ra): Enes)
Hadisi Şerifine muhalefetten başka bir şey değildi yaptığımız…

En Avrupai özentilerle biz olmaktan çıktık

Hep Modernitenin bizi esir almasından modernitenin tehlikelerinden bahsettik, yinede en modern duruşları tercih ettik…
Batı özentilerimizin esaretinde, çağdaş Mü’min olmanın bahaneri hazırdı… Hiç bir zaman çağlar ötesindeki Mü’min duruşuna bir özenmişliğimiz olamadı, olduysa da en modern egolarımızın altında kaldı, gün yüzüne çıkamadılar…
Başına takke takmak yerine kasketini ters çevirip namaza durmayı tercih etti kuul delikanlılar, ceplerine sığdırdıkları cep telefonları ve mp3 çalarlar yanına bir takkeyi sığdıramadılar, en alımlı görüntüyü vermek için maskara olduk biz hanımlar, örtümüzün örtmekten başka her şeyi yapabildiği veballer yükledik çantalarımızın içinde, makyaj malzemelerimizin yanına…

Durum böyle iken, sıradan Müslüman’ın açısından… Kendini sorgulama olgusuna sahip bir Müslüman Bir İslam hukukçusunun her noktayı kaynağıyla dillendiren bir zaatın duruşuna bakmış olduğunda Kendinden çokta farklı bir duruş göremezse kendindeki hatayı ne kadar irdeleyebilir ki?

Belki biraz karışık bir anlatım oldu ama Kusurumu mazur görün,

Bu gün iki şarkı söylemekle Ülke gündeminde yer alan insanların örnek davranışlar sergilemesi gerektiği söylenirken…

İslam hukukçuları niye Sünnete İttiba eden bir duruş sergilemesin ki, Elbette ben bir Müslümanla bir gayri Müslim arasında baktığım zaman her haliyle bir faklılık görmeyi isterim.
Giyim, üslup, usul, bakış, duruş… Müslüman her hali ile farklı olmalı…

Âcizane fikirlerimdir, ben bir şey bilemem Allah en iyi bilendir…

alinti...

kardeslerim goruldugu gibi ben daha caylagim hayatimdada ilk defa bir formda bir konu baslatiyorum hatalarim oldu ise yada yanlis yere yazi yazdim ise simdiden ozur diliyorum allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun ins...

evet çok haklısınız gerçekten...
ama bizler öyle bir zamanda yaşıyoruzki,istesekte o mübareklerin tırnagı bile olamayız...günümüz müslümanı çok farklı ne yazıkki...kendinden bi haber...
tşkkrlr kardeşim...

Emeğinize sağlık kardeşim. Çok haklısınız müslümanın duruşu sünnete uygun olmalıdır. Biz başkalarına özenmeyelim eller bize özensin. Paylaşım için teşekkürler kardeşim. Devamını da bekliyoruz inşallah. ;)

emeğine sağlık kardeşim çok doğru maalesef bütün değerlerimizi kaybediyoruz

2 çocuk annesi olarak şimdiki zaman beni korkutuyor onlar büyüdüğünde hayatın daha kötü bi hal alıcağını düşünüyorum :(

Gerçekten güzel yazmış zamanıııııı anlatıyor doğrusu merak ettim...
emeğine sağlık kardeşim

Emeğinize sağlık kardeşim. Çok haklısınız müslümanın duruşu sünnete uygun olmalıdır. Biz başkalarına özenmeyelim eller bize özensin. Paylaşım için teşekkürler kardeşim. Devamını da bekliyoruz inşallah. ;)

Yazıda güzel noktalara değinilmiş; ya insan sokağa çıktı mı şaşırıyor Avrupai tarz giyim, tuhaf saç şekilleri, tuhaf bir uslüp vs..vs..vs... ya ben yaşlandım yada medeniyet denilen meretin gerisinde kaldım medeniyet buysa varsın ben yaşlı kalayım. :)
Yolumuz Allah (c.c.)'in yolu, Hz.Muhammed (s.s.v)'in izi, Hz.Kur'an rehberliğinde olsun... ;)
Ders alabilmek ve benliğimizi kaybetmemek ümidiyle... :)

Paylaşım için teşekkürler...

Bukadar güzel anlatılabilir.çok çok beğendim. Eline sağlık mekke.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com