Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Serbest Kürsü Ne Kadar Serbest?

Ehl-i sünnet vel cemâ'at çizgisinden şaşmadan, en doğru dini bilginin yegane kaynağı olma yolunda hızlıca ilerleyen Molla Cami Forum'umuzun serbest kürsü bölümüne konu açarken hatadan kaçınmak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Öncelikle; çok ciddi fikir çatışmalarına, tatsızlıklara yol açabileceğinden, siyasete ve dini cemaatlere mesafeli olarak forum kurallarına uygun konu açmanız gerektiğini tabi ki biliyorsunuz. Ve cinsiyet bildiren konuşmalardan itina ile kaçındığınızdan da eminiz. Zaten uygun olmayan sitelerin linklerini paylaşmayın dememe bile gerek yok sanırım.
Yazım kurallarını uygulamaya çalıştığınızı da biliyoruz. Yanlış yazdığınızda üşenip de düzeltmekten kaçınacak değilsiniz ya... :) Başlık açarken de nelere dikkat etmeniz gerektiğini de biliyorsunuz. :)

O halde rica ediyorum, şu iki şeye dikkat edelim lütfen...

Birincisi;
Öncelikle, paylaşılmasında fayda olacağına inandığımız, dikkate şayan konumuzu eklemeden önce diğer bölümlere uygun olup olmadığını kontrol edelim. Forumumuzda geniş bir yelpaze içinde pek çok çeşit mevzular içeren bölümlerimiz olduğu halde yine de konunuza uygun bir bölüm bulamadığınızı düşünüyorsanız hiç çekinmeden bu bölüme ekleyin. Diyelim ki çaylak üyesiniz ve yanıldınız. Uygun bölüm olduğu halde buraya eklediniz. Çok anlayışlıyöneticiler olarak konunuzu uygun bölüme taşıyıp size bildiririz. Fakat okur olduğunuz anda çaylaklığınız biter. Konunuzu doğru yere açma donanımına sahipsiniz demektir. ;)

İkincisi;
Konunuzu açmadan önce mutlaka arama yapınız ki aynı konular tekrar açılmış, emeğiniz boşa gitmiş, vaktiniz zayi olmuş, yöneticiler bitap düşmüş olmasın. :)

İşte bu kadar... Değerli paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

inşallah bundan sora daha fazla dikkat ederiz sevgili kardeşim...
uyarılar için tşkkrlr...

Teşekkürler sevgili janwes kardeşim :)
Bu uyarılara tüm kardeşlerimizin dikkat edeceğini düşünüyorum. Harika olmuş ;)

Allah razi olsun kardeşim :)

inşallah bundan sora daha fazla dikkat ederiz sevgili kardeşim...
uyarılar için tşkkrlr...
:) :)

Başlık bile yetiyor birçok şeyi anlamamıza..
Teşekkürler Janwes kardeşim..

Hatırlatma ve uyarılar için teşekkürler janwes kardeşim.

ben de söylemesi ayıp bugün ilk bu bölüme konu açtım da.... 8) 8) 8) 8)

ben de söylemesi ayıp bugün ilk bu bölüme konu açtım da.... 8) 8) 8) 8)

:) oo maş. hayırlı olsun. alışkanlık yapmasın sonra :D

çok harika bir uyar olmuş eline sağlık

Konunuzun, ilgili bölümde olmaması okuyucunun gözünden kaçmasına sebep olur ve hitap ettiği okurla buluşturmaz.

Mesela hadis ile ilgilenen bir okurun bakacağı yer hadis bölümüdür. Halbuki siz serbest kürsüde çok değerli hadis ile ilgili bir konu paylaştığınız halde gözden kaçmış ve gerilerde kalmış olabilir.

Konularımızı uygun bölümlere açmaya özen gösterelim.

Paylaşacağınız konu için uygun bölüm bulmakta zorlanıyorsanız sorabilirsiniz, yönlendiririz.

tamam ozaman soruyorum...

hayvanlarla ilgili bölüm neresi ??? aradım bulamadım serbest kürsüyü tercih ettim...

tamam ozaman soruyorum...

hayvanlarla ilgili bölüm neresi ??? aradım bulamadım serbest kürsüyü tercih ettim...

konunuza en uygun yer bilimsel makaleler gibi gözüküyor. Belki ilerde hayvanların özellikleri bilimsel açıdan ele alınan alt başlık açılabilir. Ama şuanda tek hayvanlarla ilgili başlık fıkralar kategorisinde :)

Teşekkür ediyorum kardeşim ama bir maruzatım var siyaset ve İslam 1 diye yazı yazdım sonra devamla ikincisini yazdım .İkincisi sanki birincisine cevap yazmışım gibi birincisinin yanıtlama bölümüne kaydırılmış neden olduğunuda bilmiyorum bir bilgi verirseniz?Şimdiden teşekkürler vereceğin bilgi için.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com