Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ölüm Geliyorum Der

Sadi, Gülistan'ında anlatır; Bir adam, yıkılan evinin karşısına geçmiş bir yandan ağlıyor, diğer yandan da: "Ah evim! Çökmeden evvel bari bir haber verseydin de ona göre tedbir alsaydım" diye söylenip duruyormuş.
Birden o harebeden bir ses yükselmiş; "Be adam!.. Ben yıllardır sana, çatlayan duvarlarım ve dökülen sıvalarımla çöküyorum diye haber veriyordum. Fakat sen, her defasında bir avuç toprak ile çıkageliyor ve o çatlakları örterek verdiğim haberi adeta ağzıma tıkıyordun"
Hadise manidardır.
Çünkü bizim hayat apartmanlarımız da süratle tahrip olmakta ve ömür binamızdan her geçen gün bir taş daha düşmektedir.
Ve çok insaflıdır ölüm... Gelmeden önce nice elçiler gönderir de, biz bir türlü dönüp bakmayız o elçilerin bembeyaz ikazlarına...
Kaç keşif kolu yollamaktadır ölüm, hayat topraklarımıza... Lakin biz, "hastalıktır geçer" der, ehemmiyet vermeyiz...
Günbe gün tükenip gittiğimizi görmeyiz... Ömür, bitmeyecek bir hazine gibi görünür gözümüze; herşeyin bir sona mahkum olduğuna inanmak istemeyiz.
Zannederiz ki, ancak böyle mutlu olunabilir ve saadet denilen Anka Kuşu, sadece böyle bir vehmin semasında kanat çırpabilir.
Aldanırız, ama kabul edemeyiz bunu bir türlü...
Ve bir gün ölüm gelip dikiliverir karşımıza...
Şaşırır ve endişeli soruveririz; "Neden haber vermedin ki?"
Cevap vermek zorunda değildir ölüm... Çünkü o, haberini çoktan vermiştir...

TeşekkürLer..İLLa sımsıkı ßir deprem Görmeyince vücut,ÖLümün kendine de hak OLacağını idrak edemiyor..

evet doğru kardeşim hz.ömer r.a halifeliği zamanında kendisine ölümü hatırlatması için ücretli olarak birini tutar ve bir gün o ücretini verdiği kişinin işine son verir.bunu merak eden işçi neden böyle yaptığını sorar hz ömere r.a halife hz ömer ise saçlarından çıkan beyaz kılların kendisine ölümü hatırlattığını sorar o yüzden işine son verdiğini söyler velhasıl ölümün birtakım keşif kolları vardır.beyaz saçlar bunların en büyük örneği olsa gerek saygılar

Allah arzı olsun güzel bir paylaşım ,emeginize saglık

okuyan gözlere sağlık

ölümü yok sayıyoruz...
aldanıyoruz....
kendiimizi aldattığımızı bile bile...
allah razı olsun kardeşim...

Çok düşündürücü bir hikaye, Allah razı olsun.

Allah arzı olsun güzel bir paylaşım ,emeginize saglık

İnsanoğlu olarak bazen dünyevi meşgalelere öyle bir dalıyoruz ki, hepimize hak olan ölümü unutuveriyoruz. :(
Rabbim gerekli idrakı cümlemize nasip etsin.
Cümlemize imanlı bir şekilde, hayırlı ölüm nasip etsin... ::)

Bize ölümü birkez daha hatırlattığınız için teşekkür ederiz kardeşim...

Allah hepinizden razı olsun.ölüm hakikatını kalpten yaşayan kullarından eylesin.

cok guzel bir paylasim olmus kardesim.Allah c.c razi ve memnun olan kullarindan eylesin cumlemizi.

evet azrail olum melegi aslinda bize hep bir elci gonderiyor vaktin hergecen gun hergecen saniye dahada bize yaklastigina dair .mevlam o elcileri dinleyipte ahiretine yatirim yapan kullarindan eyleyin ins.[color=pink][b]

son nefes dahil yolundan ayırmasın..................

allah razı olsun .dünya telasına dalıp ölümü unutuyoruz her an hatırlayıp o hal üzere yasayan kullardan olalım inşaallah

Amin kardeşim okuyan gözlere sağlık

Dünya, ahiretin tarlası olduğunu hep unutuyoruz.
Allah razı olsun.

kıssadan hisse

MollaCami.Com