Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

XP ve VİSTA

Microsoft: Hacker'ların hedefi halen XP!

MS diyor ki: Windows XP halen hacker'ların bir numaralı hedefi; Vista ise çok daha güvenli.
Microsoft: Hacker'ların hedefi halen XP!
Microsoft'un avukatlarından Bonnie MacNaughton, korsanların Windows Vista yerine hala Windows XP'yi tercih ettiklerini açıkladı.
Microsoft avukatı Bonnie MacNaughton, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, korsanların Windows XP'yi Windows Vista'ya nazaran daha çok tercih ettiğini duyurdu.

Global Anti-Privacy Day (Global Anti-Korsan Günü) dolayısıyla bir konuşma yapan MacNaugton, Vista'nın korsanlar için oldukça sofistike bir yapıya sahip olduğunu, bu nedenle korsanların büyük bir bölümünün Windows XP'ye yoğunlaştığını ifade etti.

Office yazılımına da değinen MacNaughton, korsanların kopyalamak için Office 2003'ü Office 2007'ye tercih ettiğini söyledi.

Ayrıca, 31 Ocak 2009 tarihinden itibaren Windows XP Professional üretiminin süresiz olarak durdurulacağını belirten MacNaughton, büyük bilgisayar üreticilerinin 2009 yılının Temmuz ayına kadar Windows XP'yi edinebileceklerini de sözlerine ekledi.

Selim Öztürk(CHİP)

Sizce hangisi güvenli?

Vista kullanıyorum,çok memnunum.. 8)
Teşekkürler Janwes..

Vista kullanıyorum,çok memnunum.. 8)
Teşekkürler Janwes..
bende...çok estetik hemde kullanışlı....

XP ve Pardüs... Vista kullanmayı henüz düşünmüyorum. :)

Vista'nın korsanlar için oldukça sofistike bir yapıya sahip...

Korsanlar işlerini biliyorlar :D

Kardeşim Vista kullanıyor, pek de memnun değil. Ben kullanmak istemezdim doğrusu.

XP ve Pardüs... Vista kullanmayı henüz düşünmüyorum. :)

banada yetiyor...

XP ye alışmıştım , memnundum.Artık vista oldu şimdilik bir zararını görmedim :)

Her işletim sistemi çıkarken belli başlı sorunları olur mesela Güvenlik açıkları zaten bu yüzden SERVICE PACK çıkartılır. Şuan Vista'da ki güvenlik açıkları yeni yeni kapatılıyor. Kullanmadım ama XP:D

vistada karşılaştığım sorunlar beni delirtecek olsada güzel yanı da çok. vistanın görselliğine çok alıştım ve xp artık eski geliyor. güvenlik açısından bir fark görmedim bu konuda fikrim yok açıkcası...

vistada karşılaştığım sorunlar beni delirtecek olsada güzel yanı da çok. vistanın görselliğine çok alıştım ve xp artık eski geliyor. güvenlik açısından bir fark görmedim bu konuda fikrim yok açıkcası...

3 ay falan oldu 15 Güvenlik açığı diye bir makale ve gerçekten denenmiş olaylar ondan dolayı diyorum. Vistayı kötülemek değil ama Görsellikte RAM'den ve Ekran kartından yiyor

Teknolojik Araştırmalar ve Haberler

MollaCami.Com