Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Gizli numarayla aranmayı önlemenin yolu

Gizli numarayla aranmayı önlemenin yolu

Çok basit bir işlemle gizli numara çağrılarını engellemek mümkün. İşte yapmanız gereken işlem...

1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatörleri üzerinden gizli numarayla arama dönemi sona erdi. Cep telefonlarından gizli numarayla arama yapılabiliyor fakat gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen aboneler, bu tür aramaları ücretsiz olarak engelleyebiliyor.

Bu hakkını kullanan abonelere yönelik gizli numaradan aramalarda, ''Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz'' anonsu yapılıyor.

Hangi GSM hattını kullanıyor olursanız olun telefonunuzdan ''yıldız 253 kare'' yazarak onay tuşuna bastığınızda gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Servis ''kare 253 kare'' yazılarak onaylandığında ise devre dışı kalıyor.

Teşekkürler bilgi için...

ben bunu telsim kontörlü nokyamda denedim olmadı

teşekkürler amade bilgi için

benim hattım aveaydı gizli noları kapattım oldu ama devre dışı bırakma olmuyo ::)

benim hattım aveaydı gizli noları kapattım oldu ama devre dışı bırakma olmuyo ::)
yok yok bida denedim oldu ::)

iptal etmek için tekrar aynı işlemi yapıyoruz eğer
iptal olmazsa #253# yi kullanın.. ikisinden biri iptal ediyor mutlaka

beni arayan gizli numaranın kim olduğunu öğrenmek istiyorum acaba bu mümkünmü ::)

beni arayan gizli numaranın kim olduğunu öğrenmek istiyorum acaba bu mümkünmü ::)

eğer telsim ise hattın gizli aramadan sonra müşteri hizmetlerini ariyorsun söylüyorlar diye duydum ama hiç deneme fırsatım olmadı ve diğer hatlarda da oluyor mu bilmiyorum..

teşekkürler

gizli gelen aranmayı önlemenin yolu
vodafone üyeleri içinde 7046'yı aralamaları yeterlidir
zaten aradığınızda yapılması gerekenler için onlar tarafından yönlendirilirsiniz

Numaranıza dadanan bir sapık için ideal bir yöntem bu.
Bu yöntemi bilmediğim zamnlardı.Bir keresinde gizli nodan bir sapık dadanmış beni delirtmişti.Bıkmıştım artık.Gıcıklığına açıyordum tli hiç konuşmada sapığın kontörlerini heba ediyordum.Beter olsun. :)

Aslında gizli noları açmamak en iyisi.
Öğrendiğim iyi oldu bunu köklü çözüm bu...teşekkürler paylaşım için.

Teknolojik Araştırmalar ve Haberler

MollaCami.Com